Strona główna forum Ogólnie o Magento Dokumentacja Tworzenie i zarządzanie wieloma sklepami w Magento

Tworzenie i zarządzanie wieloma sklepami w Magento

Dokumentacja, architektura i struktura Magento...

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
w załączniku znajduję się artykuł dotyczący tworzenia i zarządzania wieloma sklepami zarządzanymi jednym zapleczem w Magento. Artykuł jest tłumaczeniem wpisu na blogu jednego z partnerów Magento. Oryginał można zobaczyć tu: How To Setup Multiple Magento Stores. Ponieważ tłumaczenie powstało dość szybko a opisane tam zabiegi nie były przeze mnie testowane proszę wszystkie zainteresowane osoby o ewentualne info nt znajdujących się tam błędów.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tworzenie i zarządzanie wieloma sklepami w Magento

PostTeraz jest 19 mar 2024, o 04:02
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

Witam!

Nie udało mi się stworzyć nowego sklepu.
Nie wiem, gdzie tkwi błąd, nie wiem jaki ma być bazowy adres sklepu polskiego a jaki włoskiego, jeśli np mam w wersji polskiej http://centrotiens.com/negozio/, to jak powinnam mieć w wersji włoskiej? bo nadal mam ten sam tylko Podstawowy URL dla linków mam inny: {{unsecure_base_url}}perattivi/.
System robi odwołanie do podkatalogu perattivi, w którym mam pliki htaccess i index.php, a przecież tam nie ma plików sklepu.
Dodatkowo utworzyłam plik z dowiązaniami w katalogu cgi-bin, tak mi poradzono u mojego dostawcy hostingu ponieważ nie ma dostępu do SSH.
To dla mnie zbyt trudne i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Będę wdzięczna za jaką kolwiek pomoc, inaczej chyba zainstaluję drugi sklep i tyle, bo narazie nie widzę innego rozwiązania.

Być może chodzi o ścieżki bezwzględne do katalogów, ale ja nie wiem, jakie one mają być.
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
na jaką metodę, z tych w przewodniku, tworzenia tych sklepów się zdecydowałaś?? Czy sklep innego języka ustawiłaś już prawidłowo w PA??


Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

Zdecydowałam się na subdomeny, czyli polish i italiano, a panelu admina nie wiem gdzie ustawić język, w ogóle to wszystko jest dla mnie za trudne, jeszcze konfigurowanie jednego sklepu szło mi dobrze, ale jak już mam wchodzić gdzieś w kody i pisać skrypty o których nie mam pojęcia, to mi się odechciewa. Nawet dziś kupiłam system sklepowy i jeśli nie uda mi się zrobić włoskiego sklepu, to po prostu rzucę Magento w diabły, choć szkoda mi pracy włożonej już.
Jak pytam co to jest SSH to mnie odsyłają do wikipedii, zamiast napisać jedno zdanie, jakby wszyscy mieli do czynienia z programistami. Normalnie żal mam, że najpierw wypuszczają na rynek świetny system a potem wpuszczają z nim w maliny.
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...

Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

kurcze galganka, ja też nie mam nic wspólnego z programowaniem, jestem raczej totalnym laikiem, jednak ta wielosklepowość nie jest aż taka trudna. NIe wiem co jest opisane w tutorialu przetłumaczonego przez jemoon'a, ja korzystałem z video tutoriala dostępnego na stronach magento. Trzba dosłownie kilka pierdółek porobić i gotowe, ja robię na tą chwile kilka sklepów i nie napotkałem na większe problemy.

Nie denerwuj się :)


Posty: 48
Gadu-Gadu: 0

Kurcze też tego nie kapuje do końca a nie chciałbym juz na starcie źle to skonfigurowa ;(
Czy ktoś będzie na tyle uprzejmy i wytłumaczy mi łopatologicznie jak skonfigurować magento w sytuacji gdy:

chce mieć sklep "na polskę" dajmy an to sklep.pl - będzie to jądro
ale za jakiś czas będę chciał otworzyć sklep "w niemczech" sklep.de, będą na nim produkty mniej więcej z .pl ale pewnie z różnicami. plus inne ustawienia językowe cenowe itd

nie chodzi mi już nawet teraz o kwestie domen i dnsów, na to przyjdzie czas później.
ale jak to poustawiać w magento ?

pozdrawiam
www.dominatrix.pl - sklep fetish | bdsm

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Jako, że zamieszczony w tym wątku PDF jest już średnio aktualny (jak ktoś chce może dalej opierać się na nim) polecam ten artykuł Kilka sklepów z jednym backend'em.


Powrót do Dokumentacja



cron