Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Jak przystosować magento do branży obuwniczej

Jak przystosować magento do branży obuwniczej

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 159
Gadu-Gadu: 2299276

Witam
Mam taki problem. Będziemy sprzedawać buty trekingowe, ale zauważyłem że jest mały problem z magento.
Każdy model buta ma Kolor a każdy kolor ma rozmiary
Czyli model XXX może mieć np 3 kolory a każdy z kolorów może mieć po 10 rozmiarów
Wymyśliłem sobie że najlepiej będzie zrobić nadrzędny produkt grupowy, a do tego podczepić produkty proste.
Zasadniczo działa, tylko jest mały problem.
Zamawiając coś z produktu grupowego zawsze jest nadrzędne zdjęcie tego produktu np w koszyku.
Oczywiście proste produkty są ukryte z wyszukiwarki i z katalogu z racji tego że zrobił by się chaos.

Teraz jak mam zrobić tak żeby zdjęcia produktu w koszyku były zawsze pobierane z prostego produktu który się zamawia a nie z grupowego?
Dodatkowo, jak rozwiązać problem z wyborem odpowiedniego produktu na karcie produktu?
Zasadniczo są dostępne zdjęcia z grupowego produktu i opcja wyboru produktów które się zamawia.
Jak teraz jakoś tak ciekawie przypisać kolory tych produktów do formy zamawiania?
jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi teraz do głowy to miniaturki wszystkich kolorów (pobierane z grupowej galerii) były by wyświetlane pod zdjęciem głównym, a pod nimi były by etykiety tych kolorów. Tylko jak to zrobić :)

P.S od razu mówię że nie może to być na konfigurowalnym z racji tego że muszą tam być FAKTYCZNE stany magazynowe, ktore będą dziennie odświeżane (sprzedaż jest prowadzona również w innych punktach - z tego samego stanu magazynowego)

Może ktoś borykał się z tym samym problemem.

Jak przystosować magento do branży obuwniczej

PostTeraz jest 27 kwi 2024, o 19:05
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

Udało się dostosować produkty ??

Ja zrobiłem produkty proste i potem produkt konfigurowalny w danym kolorze.
Wygląda to tak, że klient wejdzie na np. półbuty zielone i będzie miał do wyboru rozmiary.
Dobrze działa to z magazynem, ponieważ jak brak jakiegoś rozmiaru w magazynie to nie ma go na liście wyboru.


Posty: 159
Gadu-Gadu: 2299276

ja to inaczej rozwiązałem.
Można zobaczyć na http://butytrezeta.pl


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

Czyli produkt powiązany?, czy jednak przeróbka konfigurowalnego?
Też o tym myślałem, ponieważ w powiązanym można coś podobnego uzyskać, ale doszedłem do wniosku, że taka tabela od rozmiaru 18 do 32 w 3 kolorach byłaby troczę zbyt długa ;)

W twoim przypadku wygląda to przyzwoicie.


Posty: 159
Gadu-Gadu: 2299276

zrobiłem to na zasadzie produkt grupowy + produkty powiązane.
Te dodawanie nie jest trudne.
kopiujesz nazwę produktu, wklejasz w pole nazwy produktu powiązanego, zaznaczasz 1 przyciskiem wszystkie i zapisujesz.
Trwa to parę sekund.
Natomiast ukrywanie produktów niedostępnych zrobiłem w kodzie designu.
Działa fajnie


Powrót do Konfiguracja