Strona główna forum Wsparcie Wydajność, optymalizacja Magento na kilku serwerach - media, js, css

Magento na kilku serwerach - media, js, css

Wszystko o tym, czym każdy zająć się powinien...


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

Witam

Posiadam serwer, który ma upload 1Mbit ( 130kb/s - tyle praktycznie wyciąga te łącze przy pobieraniu pliku ).
Ale te łącze uważam jest za słabe jeśli strona ma ładnie szybko ładować się.

Obecnie pliki css i js trzymam na innym serwerze na nazwa.pl ( System -> konfiguracja -> ogólne-> siec pole: URL podstawowej skórki np. http://serwer_nazwa.pl/js/
A skrypt sklepu na swoim serwerze, gdzie ma właśnie takie łącze 8000 / 1000 kbit/s.

Chciał bym też trzymać zdjęcia produktów na serwerze nazwa.pl ( {{unsecure_base_url}}media/ ).
Ale jest problem.
Przy dodawaniu zdjęć produktów nie wgra tych zdjęć na drugi serwer. I też nie wygeneruje miniaturki zdjęć i cache zdjęć.
A też jak skopiuje zdjęcia na drugi serwer to po odświeżeniu cache magento są problemy z ładowaniem zdjęć bo magento na nowo generuje cache zdjęć i w tym momęcie są nowe scieżki do zdjęć (moj_serwer.pl/media/catalog/product/cache/1/small_image/135x135/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/t/o/toona4_003.jpg" f) co powoduje iż w sklepie nie ładują się strony.

Czy może wiecie albo znacie moduł który by ładował zdjęcia produktów na drugi serwer poprzez ftp i robił tam cache zdjęć?

Chcę to zrobić bo dzięki temu nie będe obciążać łącze mojego serwra. On tylko będzie generował html co zdecydowanie mniej zajmuję pasma łącza niż by miał przesyłać css, html, js, i media.

Mogę zrobić na swoim serwerze pod folderem media ftp. Tzn pod folderem media będzie serwer nazwa.pl poprzez ftp. Ale gdy wpisane w magento jest w polu Podstawowy URL dla mediów serwer nazwa.pl to on przy dodawaniu zdjęć produktów będzie próbował wrzucać pod adresem http://nazwa.pl/media/ a nie localhost/media/

Macie jakieś pomysły?

Magento na kilku serwerach - media, js, css

PostTeraz jest 18 kwi 2024, o 14:50
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

znalazłem moduł OnePica_ImageCDN-1.0.8
który coś takiego robi ale jest problem iż po instalacji nie pojawia się w panelu administracyjnym moduł OnePica_ImageCDN-1.0.8

A instalacja przebiegła bez problemów. i nawet widnieje w serwer.eu/downloader/ wykazie zainstalowanych modułów.
"downloading OnePica_ImageCDN-1.0.8.tgz ...
Starting to download OnePica_ImageCDN-1.0.8.tgz (461,146 bytes)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ...done: 461,146 bytes
install ok: channel://connect.magentocommerce.com/c ... eCDN-1.0.8

"

Cache czyściłem i też nie ma w Zablokuj wyscie modułów.

żródło: http://www.magentocommerce.com/boards/viewthread/27330/

nawet nie wiem skad pobrać ręcznie plik OnePica_ImageCDN-1.0.8.tgz. nie mozna znaleść. Tylko możliwość instalacji poprzez panel Magento connect menager


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

Czy miał ktoś z was problem z ftp.

Wprowadziłem w module wszystkie wymagane dane do łączenia się z serwerem poprzez ftp. I niby działa ale nie do końca. Tworzy na serwerze ftp (nazwa.pl) foldery ale nie uplouduje plików. Zdjęć. Foldery na serwerze ftp są puste.

Sprawdziłem w serwerze gdzie jest magento czy działa ftp. I bez problemu można łaćzyć się z serwerami ftp i wgrywać pliki.

Jest możliwość włączenia logów co dany moduł robi? bo może moduł daje wew. błąd w logach. Ale w /var nic nie widać aby były jakieś logi.

Moduł ogólnie działa z DNS based CDN - CoralCDN.


Powrót do Wydajność, optymalizacja