Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki Dynamiczne ustalanie ceny

Dynamiczne ustalanie ceny

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...

Post 29 kwi 2010, o 13:42

Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
Gadu-Gadu: 0

Witam,

Jest to mój pierwszy post, także witam wszystkich użytkowników forum.

Zamierzam wdrożyć w najbliższym czasie sklep ze stołami. Natomiast sposób zamawiania, (a raczej generowania ceny) będzie dość nietypowy jak na Magento. Użytkownik będzie wybierał szerokość oraz długość stołu, i na tej podstawie ma mu się wyświetlić cena. Będzie to liczone mniej więcej według następującego wzoru: szerokość x dlugość x kwota za jednostkę powierzni + cena za dodatki (wybarwienia, wzory).

By bardziej zobrazować zamieszczam prosty wireframe z podstroną z produktem.
Obrazek

Moje problemy są następujące:
1. Czy taki problem jest gdzieś rozwiązany? Może istnieje jakiś dodatek? (może być płatny)
2. Czy to w ogóle jest możliwe by dynamicznie zmieniać cenę produktu.
3. Może da się zrobić coś takiego, że mimo że cena w katalogu produktów jest wprowadzona ( np 100 zł ) to w zamówieniu i na fakturach będzie już inna cena ( 300 zł ). Zmieniać cenę na zamówieniu podczas klikania "dodaj do koszyka" (chyba ze nie jest ona osobno zapisywana w tablicy z zamówieniami )
4. Myślałem żeby zrobić konfigurowalny produkt i wziąć pod uwagę wszystkie możliwości wymiarów ale jeżeli klient wybiera z przedziałów 60 - 180 cm oraz 180 - 350 cm to dostajemy ok 20 000 produktów :D

Generalnie czekam na pomysły jak to ugryźć i czy w ogóle jest to do zrobienia z Magento :)

Dynamiczne ustalanie ceny

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 00:29
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 4 maja 2010, o 02:52

Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000


Post 9 maja 2010, o 11:07

Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
Gadu-Gadu: 0

Moduł po małych przeróbkach działa na 1.4.0.1 chociaż jeszcze go muszę poprawić żeby działał z produktami konfigurowalnymi.

Dzięki za pomoc.


Powrót do Moduły i dodatki