Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Przypisywanie Kategori dla poszczególnych sklepów

Przypisywanie Kategori dla poszczególnych sklepów

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Witam. Przeszukałem caaaaałe fora na temat magento, i nadal mam ten problem. W dalszym ciągu próbuję postawić na magento pare sklepów z oddzielnymi Językami oraz oddzielnymi kategoriami(wraz z produktami).
Wygląda to tak:
Nazwa Strony: SKLEP
Nazwa Sklepu: PL, EN,DE
Nazwa widoku: PL,EN,DE

Jeżeli przypiszę kategorię podrzędną(produkty) to nie wyświetla mi na stronie głównej okienka z wyborem języka.

Co robię zlę ? może mi ktoś pomóc ?? :( pozdrawiam, i z góry dziękuje ;*

Przypisywanie Kategori dla poszczególnych sklepów

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 14:04
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

Witaj.
Poruszasz dwie sprawy.
Sprawa 1) wybór jezyka - tu sie nie orientuje, pewnie zalezy to od tmeplate jaki uzywasz.
Sprawa 2) tytulowa - rozne kategorie produktow dla poszczegolnych sklepow.
Aby moc przypisac calkowicie rozne kategorie do roznych sklepow, a tym samym podpinac pewne produkty do obu sklepow, a inne tylko do pierwszego, a jeszcze inne tylko do drugiego, to sprobuj zrobic taka konfiguracje:
Nazwa Strony: SKLEP1
Nazwa Sklepu: KRAJOWY
Nazwa widoku: PL
Nazwa Strony: SKLEP2
Nazwa Sklepu: SWIAT
Nazwa widoku: EN, DE
Albo w ogole trzy rozne sklepy zaleznie od specyfiki Twojego biznesu.

Na produktach, w zakladce WITRYNA mozesz przypinac produkty TYLKO do poziomu Witryny, czyli Nazwy sklepu.

pozdrawiam
Wiktor
SingleMalt.pl | The real taste of whisky

bms

Posty: 23
Gadu-Gadu: 0

Sprawa nie jest tak bardzo skomplikowana. Zakładasz następująco:
Nowy sklep - a tym samym jego kategorie nadrzędną
W ramach nowego sklepu tworzysz 3 widoki PL, EN, DE - odpowiednio ustawiając tłumaczenia w konfiguracji
Wszystko to może być zrealizowane w ramach jednej witryny (nazwa strony), jeżeli tego nie chcesz to na pierwszej stronie dodajesz sklep i widoki, a następnie dodajesz drugą witrynę i tam kolejny sklep z trzema widokami.

pozdrawiam


Powrót do Konfiguracja



cron