Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Ustawienie marży dla produktu.

Ustawienie marży dla produktu.

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 10 kwi 2010, o 15:10

Posty: 44
Gadu-Gadu: 2102239

Cześć,

Robię sklep na magento i klient sobie zażyczył żeby była możliwość ustawienia marży dla produktów.

Ma to działać mniej więcej tak:

Podaje się cene: 100zł
Podaje się marże: 10%
Wybiera podatek: 22%

I w produkcie podaje cenę końcową czyli (cena +(cena * marża))+(cena * podatek) albo - podatek nie wiem dokładnie jeszcze jak on to chcę... Ktoś ma jakiś pomysł?
http://www.webmaster-forum.pl <-- Zapisz się już dziś!! Interesuje Cię tematyka tworzenia stron? Potrzebujesz pomocy? To forum dla Ciebie!! Znajdziesz tam kursy, pytania i odpowiedzi!!

http://www.6a.com.pl <-- Największy katalog stron internetowych!!

Ustawienie marży dla produktu.

PostTeraz jest 20 kwi 2024, o 14:12
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 27 cze 2010, o 17:57

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

globusns - i co poradziłeś sobie z tym?
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 30 cze 2010, o 00:01

Posty: 7
Gadu-Gadu: 0

Dołączam się do pytania lefi.

Post 30 cze 2010, o 10:34

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Proponowałem mu modulik za 300 do tego ale się nie zdecydował :]
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 1 lip 2010, o 16:44

Posty: 48
Gadu-Gadu: 0

Też mam z tym problem. zakładalem sobie cały czas, że do magento wrzuce ceny które dostane dajmy na to od producenta - następnie dorzucę jakąś regułą ileś tam % mojej marży... ale właśnie sie zorientowałem, że catalog rules w promocjach mi tego nie zrobi ;(
www.dominatrix.pl - sklep fetish | bdsm

Post 1 lip 2010, o 18:44
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Przecież można sobie wprowadzone produkty z cenami od przedstawiciela np. wyeksportować do csv, a po przemnożeniu ceny przez jakiś współczynnik z powrotem zaimportować.

Post 1 lip 2010, o 19:15

Posty: 48
Gadu-Gadu: 0

jemoon napisał(a):
witam,
Przecież można sobie wprowadzone produkty z cenami od przedstawiciela np. wyeksportować do csv, a po przemnożeniu ceny przez jakiś współczynnik z powrotem zaimportować.


mówisz o jakimś skrypcie php pobierającym plik linia po lini i zamioeniający którąś tam kolumne, w ktorej jest cena ?

czy operacje w Excelu ?

najfajniej i najłatwiej byłoby to zmieniać w Excelu, ale za cholerę nie mogę tego wyeksportować tak aby w excelu był podział na kolumny. wszystko leci rząd w rząd... a widziałem na jakimś tutorialu że laska 3 razy klikneła otworzyla w excelu i miala podział na kolumny

albo mój excel nie teges albo standardowo moja ignorancja.
www.dominatrix.pl - sklep fetish | bdsm

Post 1 lip 2010, o 19:19
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Nie wiem jak te najnowsze excel'e ale te bodajże do wersji 2000 nieprawidłowo obsługują i kodują csv'y. Polecam zatem przesiadkę na Calc z Open Office'a - tam z niczym nie ma problemu.

Post 1 lip 2010, o 19:46

Posty: 48
Gadu-Gadu: 0

jemoon napisał(a):
witam,
Nie wiem jak te najnowsze excel'e ale te bodajże do wersji 2000 nieprawidłowo obsługują i kodują csv'y. Polecam zatem przesiadkę na Calc z Open Office'a - tam z niczym nie ma problemu.


to faktycznie wina excela była. OO calc wygląda wszystko ładnie

dziękuje bardzo za pomoc.
www.dominatrix.pl - sklep fetish | bdsm


Powrót do Konfiguracja



cron