Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Sprawa menu w Magento

Sprawa menu w Magento

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 4 sty 2009, o 21:30

Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Zauważyłem, że w Magento bardzo nędznie wygląda jedna z ważniejszych spraw dla prawie każdego sklepu internetowego, mianowicie kwestia menu i nawigacji.

Potrzebuje na stronie głównej sklepu klasyczne menu po lewej stronie dla różnych kategorii sklepu, dodatkowo różne kategorie po atrybutach produktów (jak cena, płeć itp.). To menu jest, ale pojawia się dopiero wewnątrz, a nie na stronie głównej. Dodatkowym problemem jest fakt, że nie da się go zbytnio konfigurować.

Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to ręczne stworzenie menu i linkowanie do odpowiednich kategorii/atrybutów. Macie może jakieś sprawdzone rozwiązania?

Sprawa menu w Magento

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 11:41
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 5 sty 2009, o 00:23
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
sposób na menu znajduje się tu: Pionowe Menu. Jeśli natomiast chodzi o konfigurowanie warstwowego menu kategorii, które pojawia się potem jest ono w pełni konfigurowalne a jedyne co należy zrobić aby je zmienić to odpowiednio poustawiać cechy produktów - należy ustawić wartość 'Używane w dynamicznej nawigacji' na 'Filtrowane z wynikami' oraz 'Use In Search Results Layered Navigation' na 'Tak'.

Post 5 sty 2009, o 01:44

Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Ale już w Magento 1.2 sposób z pionowym menu nie działa. Dziwie się że nie ma jakiegoś łatwego, domyślnego sposobu na rozbudowane kategorie w Magento. Kwestia nawigacji jest strasznie po macoszemu potraktowana, chyba że o czymś jeszcze nie wiem.

Post 5 sty 2009, o 17:00
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
nie wiem co u Ciebie nie działa ale wczoraj wstawiłem to menu do siebie (ver. 1.2.0.1) i wszystko działa bez problemu. Co do samego menu uważam, że to warstwowe menu to bardzo wygodny i w pełni konfigurowalny sposób na poszerzenie właściwości menu i osobiście nie potrzebuje niczego więcej.

Post 11 sty 2009, o 14:29

Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

przesiadam sie z Joomli więc może mi pomożecie? Zainstalowalem sklep w wersji 1.0.2.1 , jakos udalo mi sie zrobic zeby chodzil po polsku :-) no ale nie umiem sobie poradzic z menu - dodalem 2 kategorie, 2 produkty a na stronie glownej nadal nic niema, nic sie nie wyswietla... co mam zrobic zeby ustawic sobie to co chce zeby bylo na 1 stronie? I zainstalowalem sobie templatke "blue" ktora tez nie dziala - tzn ja nie wiem jak ja wlaczyc...

Post 11 sty 2009, o 14:38
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Wpierw utwórz nadrzędną dla sklepu kategorię, aby tego dokonać musisz przejść w PA do Sklep -> Zarządzaj kategoriami i tam po kliknięciu 'Add root category' stwórz nową kategorię - to w niej za pomocą 'Add Subcategory' będziesz w stanie zbudować całe drzewo kategorii dla swojego sklepu.
Po utworzeniu nadrzędnej kategorii musisz przejść do System -> Zarządzaj sklepami gdzie po kliknięciu na swój sklep w kolumnie 'Nazwa sklepu' ustawiasz pole 'Kategoria główna' na nazwę kategorii, którą utworzyłeś wcześniej.


Powrót do Konfiguracja