Strona główna forum Wsparcie Szablony Magento... Zmiana product page

Zmiana product page

Forum poświęcone projektowaniu layout'ów dla Magento...

Post 6 lut 2010, o 10:54

Posty: 40
Gadu-Gadu: 0

Witam buduję księgarnię internetową na skrypcie magento i chciałbym wprowadzić kilka poprawek na stronie produktu.

Mianowicie chciałbym zmienić 3 rzeczy:

1) Chciałbym aby strona produktu, podobnie jak strona główna miała 3 kolumny, a nie jedną
2) Chciałbym aby na samej górze przed ceną wyświtlał się napis "cena:" (domyślnie wyświetlana jest sama cena)
3) Chciałbym aby pod nazwą produktu (tytułem książki) wyświetlał się atrybut autor (autor książki)

Wie ktoś jak tego dokonać?:) Będe bardzo wdzięczny:)

Zmiana product page

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 12:15
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 13 lut 2010, o 22:00

Posty: 40
Gadu-Gadu: 0

Podgrzewam temat.

Punkt pierwszy rozwiązałęm.
Czy wie ktoś jak poradzić sobie z 2 i 3?

Post 15 lut 2010, o 00:49

Posty: 33
Gadu-Gadu: 8692558

Witaj,
Co do twoich punktów, zajżyj najpierw do tego linku ( wyswietlanie-podpowiedzi-dla-blokow-nazwami-plikow-t540.html ) on zawszę będzie Ci pokazywał konkretne pliki które za daną funkcje odpowiadają. W twoim przypadku będzie to plik pod adresem : frontend/default/TWÓJ STYL/template/catalog/product/view.phtml lub któryś z innych (w zależności gdzie chcesz umieścić te dane). Zobaczysz jak włączysz podpowiedzi szablonów. Jeżeli coś źle napisałem to przepraszam, nie jestem jeszcze dobry w magento ;)

Post 12 mar 2010, o 14:30

Posty: 40
Gadu-Gadu: 0

Punkty: 1) i 2) rozwiązane.

Czy ktoś naprowadzi mnie jak poradzić sobie z 3?

Mianowicie:

3) Chciałbym aby pod nazwą produktu (tytułem książki) wyświetlał się atrybut autor (autor książki)

Wiem że jest to atrybut (cecha) produktu - jednak za pomocą jakiego kodu php mogę ją wyświetlić?

Post 12 mar 2010, o 14:48

Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

metoda getAttributeText('ID_atrybutu') obiektu klasy Mage_Catalog_Product

np. $_product->getAttributeText('manufacturer')

Post 12 mar 2010, o 15:12

Posty: 40
Gadu-Gadu: 0

heh właśnie sam do tego doszedłem :D

<h4 class="autor">
<?php echo $_helper->productAttribute($_product, $this->htmlEscape($_product->getAutor()), 'autor') ?>
</h4>


Dzięki kasky - myślałem że wszyscy śpią na tym forum, bo co piszę o jakimś problemie - za zwyczaj kończy się że sam go rozwiązuje:)

Post 29 maja 2010, o 00:15

Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Hello

Jak sobie poradziłeś z wyświetalaniem ceny w postaci "Cena: xx,xx zł" ?

Pozdrawiam
WielkoDuch


Powrót do Szablony Magento...