Strona główna forum Wsparcie Szablony Magento... Newsletter i porównywarka do lewej kolumny...

Newsletter i porównywarka do lewej kolumny...

Forum poświęcone projektowaniu layout'ów dla Magento...


Posty: 9
Gadu-Gadu: 1852852

Witam!

Mam następujący problem, a mianowicie chciałbym przenieść blok newslettera i porównywarki produktów do lewej kolumny, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to zrobić. Proszę o Waszą, drodzy forumowicze, pomoc w rozwiązanie tegoż dla Was zapewne błahego, a dla mnie dość poważnego problemy.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Serdecznie pozdrawiam
Michał Rajczak

Newsletter i porównywarka do lewej kolumny...

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 15:53
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Taką zmianę możesz dokonać w pliku catalog.xml - przenosząc funkcję wyświetlania z lewej do prawej kolumny.
Plik ten znajdziesz w app/design/frontend/default/default/layout
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 9
Gadu-Gadu: 1852852

Dziękuję bardzo za odpowiedz, bardzo mi pomogłeś.
Pozdrawiam


Posty: 7
Gadu-Gadu: 0

witam

Mam problem z tym przeniesieniem, lub usunięciem. Napisałem sobie szablon na podstawie 3colmns, dokładnie zmieniłem kolejność kolumn dodając własny układ, ale nie w tym rzecz. Za chiny nie mogę usunąć wczytującego się do lewej kolumny newslettera oraz do prawej pod menu, koszyka oraz ankiety. Teoretycznie za to odpowiada plik catalog.xml ale mam usunięte z sekcji default > /Mage_Catalog/ wpis wyciągający blok koszyka
<block type="checkout/cart_sidebar" name="cart_sidebar" before="-" template="checkout/cart/sidebar.phtml"/>
tak samo z prawej kolumny mam pousuwane bloki. ale uparcie dalej mi się wczytują i nie mam pojęcia skąd. Włączyłem debugowanie podaje mi ścieżki wczytywanego bloku ale nie widzę co go wywołuje.

Proszę o podpowiedź gdzie mogę jeszcze być załadowane bloki oprócz pliku catalog.xml

P.S Oczywiście cache jest wyłączone.

pozdrawiam C.


Posty: 81
Gadu-Gadu: 3824559

Jak wyłączyłeś cache to jeszcze wyczyść var/cache i pogrzeb też w page.xml


Posty: 7
Gadu-Gadu: 0

dzięki za szybkie info, ale niestety page.xml też przeszukałem są odwołania do wyciągania ogólnie lewej czy prawej kolumny
np.
<block type="core/text_list" name="right" as="right"/>
usunięcie wiadomo wyłączy całkiem prawą czy lewa kolumnę.
szlak mnie zaraz trafi :) bo grzebie od dwóch dni i nie wiem gdzie to usunąć oraz co to wywołuje.

pierwszy blok powiedzmy środkowy jest wczytywany
<block type="checkout/cart_sidebar" name="cart_sidebar" before="-" template="checkout/cart/sidebar.phtml"/>
w pliku catalog i tego bez problemu można usuwać. Niestety pod nim uparcie tkwi newsletter oraz w prawej kolumnie na dole koszyk i nie mam pojęcia co to wczytuje.

Cache jest obecnie całkowicie wyłączone.

pozdrawiam C

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Box newsletter'a ładowany jest za pomocą app/design/frontend/twoj_styl/twoj_uklad/layout/newsletter.xml, odpowiadają za to dokładnie te linie:
        <reference name="left">
            <block type="newsletter/subscribe" name="right.newsletter" template="newsletter/subscribe.phtml"/>
        </reference>


Box ankiety to plik app/design/frontend/twoj_styl/twoj_uklad/layout/poll.xml i kod:
        <reference name="right">
            <block type="poll/activePoll" name="right.poll">
                <action method="setPollTemplate"><template>poll/active.phtml</template><type>poll</type></action>
                <action method="setPollTemplate"><template>poll/result.phtml</template><type>results</type></action>
            </block>
        </reference>


Box koszyka (tu nie jestem pewien) to plik app/design/frontend/twoj_styl/twoj_uklad/layout/checkout.xml i kod:
        <reference name="right">
            <block type="checkout/cart_sidebar" name="cart_sidebar" template="checkout/cart/sidebar.phtml" before="-">
                <action method="addItemRender"><type>simple</type><block>checkout/cart_item_renderer</block><template>checkout/cart/sidebar/default.phtml</template></action>
                <action method="addItemRender"><type>grouped</type><block>checkout/cart_item_renderer_grouped</block><template>checkout/cart/sidebar/default.phtml</template></action>
                <action method="addItemRender"><type>configurable</type><block>checkout/cart_item_renderer_configurable</block><template>checkout/cart/sidebar/default.phtml</template></action>
            </block>
        </reference>


Posty: 7
Gadu-Gadu: 0

bloki znikają aż miło, dzięki serdeczne za pomoc i wskazówki :)


Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

wszystko ladnie pieknie, ale ktos moze wie co zrobic aby zniknal box "moje zamowienia" ktory pojawia sie po zlozonym zamowieniu logujac sie ponownie do sklepu?? bezsensownie to u mnie wyglada, bo wyswietla sie na samym koncu przed utworzonymi przeze mnei boxami i w ogole nie mam pojecia co on wnosi:/ z tego co zauwazylem to daje mozliwosc....kolejnego zakupu tego samego towaru??:/


Powrót do Szablony Magento...



cron