Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki [Dyskusja] Moduł porównywarek cen dla Magento

[Dyskusja] Moduł porównywarek cen dla Magento

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...


Posty: 73
Gadu-Gadu: 0

kulfon250 napisał(a):
I ja sie ciesze ze tak jest bo to nas odróżnia od sztampowych "firmowych" sklepów często prowadzonych przez chłopczyków, co im mama czasem modem z gniazdka wyłącza i do lekcji siadać kaze


Chcesz napisać że wszyscy co chcą mieć dobre sklepy muszą używać Magento bo w innym przypadku są dziećmi z modemem?

kulfon250 napisał(a):
Podobno na dniach ma pójść w górę paliwo do samochodów, czy przestaniesz jeździć samochodem?, zaczniesz rowerem(tańszy - ma podobne opcje bo na miejsce dowozi, co wiecej zdrowia dodaje , pupa nie rośnie)
a moze trzeba szejkom nagadać, bo tak drogo ropę sprzedają nie mogliby gratis?
bo jak nie dadzą gratis to upadnie wsparcie dla nich


Jeśli kupuję samochód bezawaryjny i ekonomiczny a okazuje się że muszę do niego dopłacać bo co chwilę coś nie działa i pali dużo to sprzedaję go, dopłacam do lepszego i cieszę się z wygodnej i bezproblemowej jazdy :P


Chciałem wam tylko przekazać cenne informacje ale z tego co widzę to chcecie aby magento było skryptem dla maniaków mających ochotę grzebać się z nim całymi dniami zamiast skupiać się na zarabianiu za jego pomocą.

Moduł porównywarek cen [do testowania]

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 16:54
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

przemek napisał(a):
kulfon250 napisał(a):
Chciałem wam tylko przekazać cenne informacje ale z tego co widzę to chcecie aby magento było skryptem dla maniaków mających ochotę grzebać się z nim całymi dniami zamiast skupiać się na zarabianiu za jego pomocą.


Widzisz i tu coś błądzisz, załozyłem swój sklep w kwietniu zeszłego roku, dodałem kilka free modułów, dorobiłem przy udziale kkonrada kilka modułów i od tego czasu nic nie robie poza własnie skupianiu sie na zarabianiu pieniędzy.
Co wiecej na tym samym silniku mam juz dwa sklepy i dwa załozyłem znajomym, i wszyscy od momentu założenia nic w nich nie robią , bo wszystko działa.gdybym policzył koszty płatnych prac, to nie wiem czy udałoby mi sie kupić choć namiastkę Magento w wersji płatnej. Co wiecej mam sklep który ma moduły które sa mi potrzebne, a nie jest nafaszerowany opcjami , które sa mi na siurek :)

Mam w nim:
- opcje porównywarek w standardzie ceneo i skąpca, reszty nie potrzebuje, bo te przeglądarki co sie licza używają tych formatów, reszta, po analizach pokazała ze wchodzenie w nie to strata czasu
koszt. moduł przeglądarek (kkonrad) gratis ale za to z opcją której nie miała zadna inna produkcja czyli ukrywaniem produktów z ceną zaprogramowaną jako telefonik ,ceneo(kkkonrad) kilkaset zł,
- Raty żagla, działają i sa gratis (kkkonrad)
- Dotpay (kkkonrad) gratis
- Allegro (kkonrad) gratis
- Menu obrazkowe (kkonrad) opłata niewielka, a uczciwa
- Do tego kilka przeróbek i dodatków do sklepu w kodzie ( w sumie też jakieś pewnie kilkaset zł )
- Trochę pracy własnej człowieka który php i sql rozumie jak Kali angielski
- Trochę czasu na podpinanie modułów, dostępnych za free w necie.

Shoper dla przykładu kosztował mnie ok 800 zł, czyli powiedzmy połowe tego co magento.
Owszem shoper chodził nawet na wirtualnych serwerach firmy home.pl, Magento spowodowało to ze mam własnego dedyka, do czego i tak dążyłem, po tym jak co chwila providerzy uraczali mnie ulepszeniami dla mojego "dobra" które powodowały to iż musiałem czesto płacić wiecej jak wartość opłaty za konto, by ktoś dostosował program do nowych wymagań :)
OK. na pewno serwer dedykowany tani nie jest, ale jest to koszt ok. 4.800 zł/rocznie i to naprawdę wypasionej i szybkiej maszynki, która ciagnie dziś 3 sklepy i Vortal, i nadal ma i moc i miejsce na dyskach.
Jesli 4.800/rocznie czyli ok. 400 zł to dużo, to mam pytanie, co zrobi ta "firma" która tego nie udźwignie by kupic towar, ukradnie go? bo zakup towaru za 400 zł/m-c dużego zysku nie da. Nie wiem czy wystarczy tego zysku na zakup shopera?
Oczywiście jak to my polacy mozemy płakać, ze tego nie ma i tamtego i jeszcze tego i do tego za darmo nie dali, tylko kase chca, ale ja zamiast płakać, marudzić i szukac dziury w całym, wolę w tym czasie zając się sprzedażą w firmie, lub wprowadzeniem i sprzedaniem kolejnych towarów, lub pomocą w zarządzaniu kolejnemu użytkownikowi Magento, a także wymyslaniem co by tu jeszcze namodzić by magento było fajniejsze i marudzeniem kkkonradowi by za $ to dla mnie zrobił :)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 73
Gadu-Gadu: 0

Teraz policz ile czasu zajęło ci zrobienie tego o czym pisałeś i ile to by kosztowało gdybyś to robił dla kogoś ponieważ nie każdy ma taką wiedzę a Magento jej wymaga. Dodatkowo policz teraz ile kosztuje dedyk z administracją bo nie każdy się na tym zna a raczej mało kto się na tym zna i tylko dlatego aby mały sklepik na Magento chodził przyzwoicie. Inne skrypty sklepowe mają to do siebie że małe sklepiki przyzwoicie chodzą na wirtualu,.

I nikt nie marudzi kkkonradowi jak to napisałeś aby sprzedał za $ tylko zwróciłem uwagę na pewną sprawę, jeśli tego nie rozumiesz to bardzo mi przykro :)


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Przemek mi się wydaje że chodzi o to że Ty nie potrzebujesz profesjonalnego sklepu, a właśnie do takich budowy takich sklepów magento służy,
jeśli wystarczy Ci shoper to nikt Cie nie trzyma przecież, płacisz za to co dostajesz
jest jak jest, jeśli chcesz używać Magento musisz się przyzwyczaić
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 73
Gadu-Gadu: 0

kkkonrad jakby chciał shopera to bym go używał.


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

przemek napisał(a):
kkkonrad jakby chciał shopera to bym go używał.

Wiesz Twoja wypowiedź brzmi troche jak Kowalskiego co ma małą pensję i ma żal, ze BMW M7 z silnikiem 6 litrowym żłopie benzynę i części do niego taakie drogie, bo on chciałby mieć autko co kosztuje tyle co 126p, pali tyle co motorower , ale ma wszystkie funkcjonalności BMW :)

Tak to tylko w Erze ;)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Panowie zrobił się straszny offtopic.
Proszę nie wpisywać postów nie związanych z tematem.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 32
Gadu-Gadu: 0

Racja, do rzeczy.

Czy ktoś jeszcze ma taki sam efekt, że jeśli produkt jest w jakiejś kategorii i podkategoriach, to pojawia się tylekroć w pliku?
Np. jeśli główna kategoria to Meble, podkategoria to krzesła i kolejna podkategoria to krzesła bez oparcia - to jeden produkt, który jest przypisany do każdej z tych kategorii, widnieje w pliku xml 3 razy.
-----------
Pozdrawiam

http://www.fotomarket.com.pl (magento 1.8.0) / praktica.pl (typo3)


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Tak, to tak teraz działa, po prostu ustaw go w jednej kategorii i nie będzie problemu
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

Ta sytuacja byłaby jeszcze do obsłużenia (meble > krzesła > krzesła bez oparcia) nawet w PA do wyboru, czy pokazywac produkt w kazdej kategorii, w najnizszej, czy w najwyzszej.
Porada Konrada tez w tym przypadku bylaby jakims rozwiazaniem.
Ale to samo krzeslo bez oparcia moze byc jednoczescie w innej kategorii (na poziomie mebli) np. prezenty, albo np. kolekcja 2009. Trudno teraz zrezygnowac z funkcjonalnosci dowolnego przypisywania produktów do wielu różnych kategorii, ze wzgledu na prorownywarki. Ale tu si epojawia pytanie, czy nie lepiej prezentowac produkt w kilku kategoriach w takiej porownywarce? Franek, czy Tobie to w czyms przeszkadza, skoro moze sprowadzic na Twoja strone klientow wg roznych kategorii?
pozdrawiam
Wiktor
SingleMalt.pl | The real taste of whisky

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Moduły i dodatki