Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki System obsługujacy sklep w Excel'u

System obsługujacy sklep w Excel'u

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...

Prowadzę sklep internetowy dla obcokrajowców?

Tak; > jeden
0
Brak głosów
Tak; jeden
0
Brak głosów
Nie; ale chcę stworzyc
1
25%
Nie; nie zamierzam
3
75%
 
Liczba głosów : 4


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Witam
Właśnie tworze swój pierwszy własny sklep, dzięki informacjom na forum bardzo dużo się nauczyłem.

Na co dzień prowadzę zaawansowane szkolenia biznesowe z możliwości Excela 2007 w jednej z warszawskich firm.

Jeśli chcecie to mogę dla was wykonac kilka skoroszytów obsługujących cały wasz sklep w magento.
Może takie już macie, sami sobie zrobiliście?

Po eksporcie danych z magento oraz z google analitics:
Pełna analiza sprzedaży, z kilkunastoma wskaźnikami,
-system magazynowy
-system wystawiania faktur
-system wydruków seryjnych dla etykiet na paczki, lub bezpośredni wydruk kopert
-system analiz sprzedaży, z geo targetowaniem, ROI, w pełni kompatybilne z google analitics etc.
(proszę o pomysły na funkcję)

dla osób znających się na excelu mogę napisac makra, które będą to same robiły (import danych, kopiowanie i wklejanie)

Proszę o opinię co sądzicie o projekcie.
Co chcecie, żeby excel wykonywał. Proszę opisac zwięźle jakie funkcje.
Sam mam już kilkanaście pomysłów ale chce poznac waszą opinię, no i czy to w ogóle jest wam potrzebne?

Dodatek dla Polaków będzie za darmo, dla innych jeszcze nie wiem, jeśli będzie nad tym bardzo dużo pracy, to dla reszty świata będzie komercyjny.

Pozdrawiam
Grzegorz Warzecha

System obsługujacy sklep w Excel'u

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 11:47
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

a czy owe arkusze będą pracowały też np. z open office, bo nie każdy uzywa MS Office, ot chocby dlatego ze na OSX MSOffice to największa porazka jaką widziałem :)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Nie ma problemu, mogę zrobić tak, żeby współpracowały z Open office ;)

A nawet część funkcjonalności mogę udostępnić pod google documents

Tylko czy wy w ogóle tego potrzebujecie?
Spodziewałem się większego odzewu...


Posty: 104
Gadu-Gadu: 0

Jestem pod wrażeniem pomysłu!
Mnie na przykład interesowałaby konkretnie funkcjonalność analizy sprzedaży pod kątem różnych producentów, kosztu zakupu towaru i ceny sprzedaży. Jedynie widzę taki problem, że nie wszyscy będą korzystać z identycznych zestawów/nazw cech...
Ale to właściwie da się obejść. :)

PS. A mnie się Office podoba! ;)


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Gregoire napisał(a):
Nie ma problemu, mogę zrobić tak, żeby współpracowały z Open office ;)

A nawet część funkcjonalności mogę udostępnić pod google documents

Tylko czy wy w ogóle tego potrzebujecie?
Spodziewałem się większego odzewu...


Na pewno jest to fajna i potrzebna inicjatywa, choć wymaga chwili zastanowienia , by sprecyzować potrzeby, a nie wymyślać coś na pałę ;)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Dlatego piszę na forum.
Stworzę cały system, tylko potrzebuje sprecyzowanych potrzeb.
Moje potrzeby (sklep dla kobiet, który tworzę swojej mamie) mogą nie w pełni pokrywac się z waszymi.

Na pewno, potrzebuje stworzyc dokładną analizę zwrotów z inwestycji, połączenie magento z google analitics e-commerce, adwords i pozostałych kampanii. Chcę żeby excel pokazywał mi dokładne zyski, przed i po opodatkowaniu, dla każdego zamówienia, generował faktury oraz co najważniejsze obliczał zyski/straty dla różnych cen zakupu i sprzedaży tego samego towaru.

Mam nadzieję, że w niedziele znajdę chwile czasu i dokładnie wypisze całą proponowaną przezemnie funkcjonalośc. Z drugiej strony czekam na wasze pomysły, bo zaoszczędzę dużo czasu jeśli przed tworzeniem takiego systemu będę znał pełną funkcjonalnośc.

Pozdrawiam
Grzegorz Warzecha

P.S Jeśli ktoś nie zna się na excelu to postaram się w kilku zdaniach opisac jak korzystac z tego systemu w excelu.


Powrót do Moduły i dodatki