Strona główna forum Wsparcie Aktualizacje Aktualizacja Magento do wersji 1.2.0 Aktualizacja Magento do wersji 1.2.0

Aktualizacja Magento do wersji 1.2.0

Kwestie i problemy wynikające z aktualizacji Magento do wersji 1.2.0


Posty: 9
Gadu-Gadu: 1852852

Witam!
Dzisiaj zaktualizowałem przez Magento Connect mój sklep z wersji 1.1.8 na 1.2.0 i niestety od tej pory wyskakuje mi jakiś błąd którego ja jako laik nie potrafię naprawić. W związku z tym proszę Was o pomoc.
Oto kod błędu:
Error in file: "/.../magento/app/code/core/Mage/Sales/sql/sales_setup/mysql4-upgrade-0.9.28-0.9.29.php" - SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1103 Niedozwolona nazwa tabeli ''...
Trace:
#0 /.../magento/app/code/core/Mage/Core/Model/Resource/Setup.php(287): Mage::exception('Mage_Core', 'Error in file: ...')
#1 /.../magento/app/code/core/Mage/Core/Model/Resource/Setup.php(179): Mage_Core_Model_Resource_Setup->_modifyResourceDb('upgrade', '0.9.28', '0.9.29')
#2 /.../magento/app/code/core/Mage/Core/Model/Resource/Setup.php(146): Mage_Core_Model_Resource_Setup->_upgradeResourceDb('0.9.28', '0.9.29')
#3 /.../magento/app/code/core/Mage/Core/Model/Resource/Setup.php(121): Mage_Core_Model_Resource_Setup->applyUpdates()
#4 /.../magento/app/code/core/Mage/Core/Model/Config.php(215): Mage_Core_Model_Resource_Setup::applyAllUpdates()
#5 /.../magento/app/code/core/Mage/Core/Model/App.php(241): Mage_Core_Model_Config->init(Array)
#6 /.../magento/app/Mage.php(427): Mage_Core_Model_App->init('', 'store', Array)
#7 /.../magento/app/Mage.php(446): Mage::app('', 'store', Array)
#8 /.../magento/index.php(52): Mage::run()
#9 {main}               

Z góry dziękuje za pomoc.

Aktualizacja Magento do wersji 1.2.0

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 14:12
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Jakiś błędzik w skrypcie SQL. Trzeba go z-debugować, wyłapać i poprawić.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 9
Gadu-Gadu: 1852852

Problem w tym, że ja nie potrafię tego zrobić.
Właśnie próbowałem zainstalować Magento od nowa na nowej bazie danych i wyskakuje ten sam błąd.


Problem rozwiązany!!!
Wystarczyło zmienić nazwę pliku mysql4-upgrade-0.9.28-0.9.29.php na mysql5-upgrade-0.9.28-0.9.29.php.
Mój hosting używa MySQL5 a nie MySQL4, dlatego prawdopodobnie wyskakiwał błąd.


Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

Witam!

Dziś zaktualizowałam sklep do wersji 1.2.0.
Wszystko pięknie szło, zaczęłam dodawać produkty i kiedy próbowałam dodać kolejny, nie mogę, bo wyskakuje mi białe tło z napisem kategoriee i jedna tabelka. Nic klikalnego, muszę wracać i nie da się już nic zrobić.
Jak mogę bezstresowo powrócić do wersji 1.1.8?
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...


Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

a czy ktos instalowal juz poprawke 1.2.0.1? czy to eliminuje problemy z instalacja 1.2.0?
pozdrawiam
Wiktor
SingleMalt.pl | The real taste of whisky


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

rajczak napisał(a):
Wystarczyło zmienić nazwę pliku mysql4-upgrade-0.9.28-0.9.29.php na mysql5-upgrade-0.9.28-0.9.29.php.
Mój hosting używa MySQL5 a nie MySQL4, dlatego prawdopodobnie wyskakiwał błąd.

Zmieniając nazwę pliku wyeliminowałeś go z wczytywania przez system - system go nie znalazł. Może w tym momencie system działa ale na dłuższą metę takie rozwiązanie raczej nie przejdzie- sprawdź czy coś Ci się nie sypie. Wierz mi, mysql4 to nie jest MySQL wersja 4, tylko nazwa skryptu który zostaje automatycznie uruchamiany podczas aktualizacji systemu.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

wwozn napisał(a):
a czy ktos instalowal juz poprawke 1.2.0.1? czy to eliminuje problemy z instalacja 1.2.0?
pozdrawiam
Wiktor


Zainstalowałam poprawkę, nie ma żadnych błędów w bazie danych, nic nie wyskakuje. Problem w tym, że dodaję zdjęcia do produktu i tych zdjęć po prostu nie ma.
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Witam,

po aktualizacji z wersji 1.1.6 do 1.2.0.1 - oprócz masy problemów z "nie dograniem" różnej maści plików - mam taki problem przy edytorze cms:

Output format is not specified. Please, specify "format" key in constructor, or set it using setFormat().
Trace:
...
...
...

To raczej nie jest spowodowane brakiem pliku tylko coś z bazką jest nie tak - ktoś ma może jakiś pomysł?

Pozdrowienia w Nowym Roku !

EDIT:
i jeszcze dwie sprawy:
- totalnie rozsypało się wyszukwanie proste - mam tylko 2 wyniki wyszukiwania - wyszukiwanie zaawansowane działa!
- porządek kategorii nie działa - a działał...

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
tbraja
spróbuj zainstalować "magento-core/Mage_All_Latest" poprzez Magento Connect. Nie wiem czemu ale przy poprzedniej przesiadce z 1.1.6 na 1.1.8 miałem taki błąd i powyższy sposób pomógł.

galganka
niestety nie ma chyba sposobu na bezbolesne powrócenie do poprzedniej wersji sklepu (ewentualnie przywróć wersję poprzednią na podstawie backup'ów). jeśli chodzi o białe tło, niedziałające guziki itd to usuń może zawartość var/cache i sprawdź ewentualnie czy np z różnymi wersjami flash playera sklep nie zacznie pracować normlanie.


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

dzięki jemoon - ale przywróciłem sobie poprzednią wersję i dalej działam na 1.1.6. Teraz mam gorący okres w sklepie więc może w marcu zacznę coś więcej grzebać przy tym :)

Następna strona

Powrót do Aktualizacja Magento do wersji 1.2.0



cron