Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Configurable products, bundle products, problem z dodawaniem

Configurable products, bundle products, problem z dodawaniem

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 21
Gadu-Gadu: 5154146

A dokładniej z filtrowaniem przy dodawaniu produktów do produktu konfigurowalnego czy typu bundle...

Sprawa wygląda tak:

Okazało się że muszę stworzyć produkt typu configurable, działając wg oficjalnego screencasta ze strony magento, podążałem kolejnymi krokami utworzenia takiego właśnie produktu...

Stworzyłem dwa produkty, takie same różniące się pewną daną (meble-krzesło i tutaj mam pewnego rodzaju podstawę krzesła - pięcioramienna i okrągła). Tak, mam dwa produkty (każdy z nich ma też własne tak zwane dropdown menu ze swoimi opcjami) no i na podstawie tego, stworzyłem osobną kategorie cech (tutaj dodałem cechę - wybór rodzaju podstawy), operując na tym chciałem utworzyć produkt konfigurowalny.

Wszystko okay, tylko gdy dojdę do pozycji dodawania pod-produktów do produktu konfiguracyjnego, nie działa filtrowanie (odszukiwanie), choćbym nie wiem co zaznaczał i co wpisywał, wciąż mam brak wyników.

Tropiąc błąd wyszukiwania, wiem że na przykład ten sam moduł filtrowania przy na przykład sprzedaży krzyżowej, powiązanej itp, gdy daje "jakikolwiek" odnajduje mi wszystkie produkty w sklepie.

Więcej, gdy próbowałem na tym samym przykładzie przetestować/utworzyć produkt typu "bundle" (paczka) również jest ten sam błąd z filtrowaniem.

Zaznaczam, że próbowałem również różnego typu ustawienia zmieniać, na przykład pod-produkty i docelowy produkt mają ten sam zestaw cech, itp

Piszę o tym bo nie znalazłem na forum odpowiedzi, ani nic w przybliżeniu podobnego.

Czy wy spotkaliście się z podobnym problemem?

Chears

Configurable products, bundle products, problem z dodawaniem

PostTeraz jest 27 kwi 2024, o 08:11
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 21
Gadu-Gadu: 5154146

Zdiagnozowałem problem,
przy typie configurable, gdy simple products mają swoje własne opcje (dropdowny) nie wyświetlą się w tabeli. Gdy są po prostu zwykłymi produktami bez żadnych dodatkowych opcji, wyświetlą się od razu w produktach które chcemy powiązać.

Ale, mimo wszystko, ciekawi mnie fakt, dla czego przy okazji bundle products również nie pojawiły mi się żadne produkty, czy to o to chodzi rzeczywiście, że jeśli produkt ma swoje drop downy (opcje własne) nie może stanowić produktu przypisanego do innego typu niż simple?

okay, próbuje dalej rozgryźć ten temat.


Posty: 21
Gadu-Gadu: 5154146

Dobra, proszę o poradę:

- mam produkt który ma dwa typy opcji: rodzaj podstawy (opcja a, opcja b) oraz rodzaj mechanizmu (opcja a, opcja b, opcja c), tak na prawdę wszystkie opcja mają swoją cenę doliczoną do podstawowej ceny, ale drugi typ (rodzaj mechanizmu) jest uwarunkowany od rodzaju podstawy.

Wygląda to tak:

rodzaj podstawy:
kwadrat - cena
rodzaj mechanizmu:
gaz - cena
pompa - cena
pompa hamulec - cena

rodzaj podstawy:
okrągła - cena
rodzaj mechanizmu:
gaz - cena
pompa - cena
pompa hamulec - cena

Co zastosować? Gdyż, używając jedynie simple product i dodatkowych opcji do ów produktu (tutaj rodzaj podstawy i rodzaj mechanizmu) jestem w stanie tylko osiągnąć tyle, że zwiększy mi cenę o pewną wartość a nie zastosuje na przykład określonej ceny dla danej konfiguracji.
Używając configurable products z zastosowanymi cechami (rodzaj podstawy, rodzaj mechanizmu) również osiągam tylko tyle co wyżej.
Jak chciałem na przykład stworzyć jedną cechę (rodzaj podstawy) i do każdego simple products dodać opce (rodzaj mechanizmu) w tedy pojawiły się wyżej wymienione problemy z deklarowaniem produktów simple przy tworzeniu produktu connfigurable, a to wydał by się najprostszy sposób na uwarunkowanie cen opcji przy już wybranej opcji...
tak zwane OCB, może polecicie mi coś?


Powrót do Konfiguracja