Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Layered Navigation - CENA BRUTTO

Layered Navigation - CENA BRUTTO

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 18 sie 2009, o 15:28

Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

Czy można ustawić, aby Magento (1.3.1) ustalało przedziały cenowe w nawigacji warstwowej według cen Z NALICZONYM PODATKIEM ?? Z konieczności przechowuję w katalogu ceny netto i mam skonfigurowany podatek tak, że jest doliczany do tych cen.

Layered Navigation - CENA BRUTTO

PostTeraz jest 27 kwi 2024, o 14:06
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 18 sie 2009, o 15:32

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Wszystko jest w konfiguracji.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 18 sie 2009, o 15:43

Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

Jakie konkretnie ustawienia za to odpowiadają.

Mam w PA -> Podatek tylko jedną klasę podatku dla każdego rodzaju klienta i każdego rodzaju produktu.
w PA -> Konfiguracja -> Sprzedaże->podatek mam jak na poniższych screenach.

Czy coś przeoczyłem ?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Post 18 sie 2009, o 15:56

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

no i tu mnie złapałeś, prawdopodobnie się nie da, musiałbyś ustawić ceny brutto dla wszystkich produktów :/
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 18 sie 2009, o 16:14

Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

w tabeli catalogindex_price jest kolumna tax_class_id jednak nie wplywa ona w zaden sposób na filtrowanie.
To czeka mnie grzebanie w kodzie magento. Wstępnie oglądałem jak skonstruowany jest mechanizm warstwowej nawigacji i indeksowania, no i jest on trochę skomplikowany.

Jak coś się uda zrobić to napiszę tu rozwiązanie.

Post 21 sie 2009, o 14:38

Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

U mnie ceny w NL są brutto, myślę że to może być ustawienie które za to odpowiada: Ceny katalogowe z podatkiem TAK. Dalej możesz przechowywać ceny netto i brutto, a koszyku wyświetlać i netto i brutto.

Ja mam inne pytanie - przedziały tworzą się automatycznie. Mam 95% produktów poniżej dajmy na to 1000zł, a 5% powyżej. W kategorii głownej gdzie widać wszystkie produkty, NL pokazuje nieprzydatne 2 przedziały. Wystarczy że choć 1 produkt przeskakuje o rząd wielkości i tak się dzieje. Czy jest sposób żeby zmusić go do liczenia takich samych przedziałów jakby wszystkie produkty były <1000 + ten dodatkowy przedizał 1000 i większe, lub 1000-1500 jeśli w takim przedziale wpadły produkty?
Czyli żeby ustawić na sztywno że gradacja przedziałów ma być do jakiejś kwoty po 100 zł, potem do jakiejś po 500 zł, a potem po 5000 zł? Może już ktoś widział moduł do tego.

pozdrawiam
SingleMalt.pl | The real taste of whisky

Post 21 sie 2009, o 20:24

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Modułu nie ma, na forum Variena opisanych jest kilka rozwiązań, ale trzeba tam mocno mieszać w kodach.
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 25 sie 2009, o 13:54

Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

wwozn napisał(a):
U mnie ceny w NL są brutto, myślę że to może być ustawienie które za to odpowiada: Ceny katalogowe z podatkiem TAK. Dalej możesz przechowywać ceny netto i brutto, a koszyku wyświetlać i netto i brutto.


To ustawienie oznacza czy ceny w katalogu (cecha PRICE) przechowuje cenę bez podatku czy z podatkiem. Z podatkiem wszystko mi działa dobrze, ale NL filtruje bez uwzględnienia jakichkolwiek reguł podatku.
Problem NL udało mi się rozwiązać nadpisując 2 metody klasy Mage_CatalogIndex_Model_Mysql4_Indexer :

public function reindexFinalPrices($products, $store, $forcedId = null)
public function getProductData($products, $attributeIds, $store)


wwozn napisał(a):
Ja mam inne pytanie - przedziały tworzą się automatycznie. Mam 95% produktów poniżej dajmy na to 1000zł, a 5% powyżej. W kategorii głownej gdzie widać wszystkie produkty, NL pokazuje nieprzydatne 2 przedziały. Wystarczy że choć 1 produkt przeskakuje o rząd wielkości i tak się dzieje. Czy jest sposób żeby zmusić go do liczenia takich samych przedziałów jakby wszystkie produkty były <1000 + ten dodatkowy przedizał 1000 i większe, lub 1000-1500 jeśli w takim przedziale wpadły produkty?
Czyli żeby ustawić na sztywno że gradacja przedziałów ma być do jakiejś kwoty po 100 zł, potem do jakiejś po 500 zł, a potem po 5000 zł? Może już ktoś widział moduł do tego.

pozdrawiam


Mam w planach napisanie modułu, który będzie filtrował ceny jak na allegro. (ręczne wpisywanie wartości 'od', 'do'), nie powinno to być zbyt trudne.


Powrót do Konfiguracja