Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Podstawy konfiguracji

Podstawy konfiguracji

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 31 lip 2009, o 15:33

Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

Czołem,

mój problem jest mocno trywialny i prawdopodobnie wynika z podstawowej niewiedzy, ale musicie mi uwierzyć, że od wczoraj siedzę, przeglądam fora, czytam artykuły o Magento oraz User Guide i niestety nie mogę sobie z tym poradzić. Jest to dla mnie frustrujące tym bardziej, że zazwyczaj stawianie wszelkiego rodzaju CMSów i innego oprogramowania nie stanowiło dla mnie żadnego problemu.

Zainstalowałem oprogramowanie Magento w wersji 1.3.2.3. (u siebie na serwerze lokalnym). Stworzyłem sklep ze stroną główną, która była domyślnie. Dodałem kategorie, kilka produktów na próbę. Poinstalowałem sobie inne tematy. W zasadzie to wszystko wygląda ok, gdyby nie to, że nie mam pojęcia jak wpłynąć na wygląd sidebarów, headera i footera. Mam wybór czy strona główna ma posiadać sidebar, czy dwa oraz po której stronie, ale nie mam pojęcia jak wpłynąć na ich wygląd. Próbowałem przez "Custom Design" w menu CMS panelu administracyjnego, ale niewiele z tego rozumiem. Do tego nie widzę drzewa kategorii. Nie wiem jak wyświetlić to drzewo, nie wiem jak skonfigurować wygląd głównej strony.
Domyślam się, że to trywialny problem, a najciemniej zawsze pod latarnią, więc jeśli może ktoś mi pomóc lub chociaż wskazać odpowiednią lekturę to będę bardzo wdzięczny.

Podstawy konfiguracji

PostTeraz jest 23 kwi 2024, o 15:09
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 31 lip 2009, o 18:46

Posty: 26
Gadu-Gadu: 15631908

to w plikach edytujesz, w folderze
/app/design/frontend/default


Powrót do Konfiguracja