Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Problem z warstwową nawigacją gdy atrybutem jest kategoria.

Problem z warstwową nawigacją gdy atrybutem jest kategoria.

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
Gadu-Gadu: 2680683

Witam,
mam problem z warstwową nawigacją po kategoriach.
Mianowicie gdy cechą jest wybór kategorii podrzędnej to pojawia się tylko 5 pierwszych pozycji podkategorii.
Dla innych atrybutów nie ma problemu. listowane są poprawnie.
Wszystkie kategorie są ustawione jako "anchor"
Gdzie szukać przyczyny takiego zachowania.

Jeśli ustawie kategorie zawierającą podkategorie jako nie bedącą anchorem, to podkategorie są poprawnie listowane. ale wtedy brak na stronie warstwowej nawigacji oraz listowania produktów z podkategori.

Magento ver. 1.3.2.2

Problem z warstwową nawigacją gdy atrybutem jest kategoria.

PostTeraz jest 26 kwi 2024, o 10:33
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

czy masz aktywne produkty w tych kategoriach?


Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
Gadu-Gadu: 2680683

Tak produkty są aktywne i poprawnie przypisane do kategorii.

Po dłuższym posiedzeniu nad problemem udało mi się dojść do przyczyny takiego zachowania nawigacji warstwowej. Nie wiem dlaczego ale ilość kategori pokazywanej w nawigacji warstwowej jest sciśle powiazana z wartością produktów pokazywanych w widoku siatki/listy. Zwiększenie wartości ilości produktów na stronie w widoku listy/siatki powoduje pokazanie w nawigacji warstwowej adekwatnej do tej wartości ilości kategorii.

Niestety nie wiem dokładnie gdzie zdefiniowana jest funkcja odpowiedzialna za pokazywanie kategori z nawigacji wartwowej.


Posty: 18
Gadu-Gadu: 0

pliki odpowiedzialne za wyświetlanie 'shop by' są w template/catalog/layer.
Sama pętla wyświetlająca listę wartości dla danego filtra i odwołanie do szukanej funkcji jest w pliku view.phtml (w okolicach 52 linijki).

Używałem w kilku sklepach warstwowej nawigacji dla podkategorii, ale ich ilość nigdy nie była zależna od konfiguracji ilości produktów na liście i siatce także wątpie żeby to była ta droga.
Operator24.pl - sklepy internetowe | projekt Creator24.pl


Powrót do Problemy z działaniem