Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem zapis produktów a error 500

zapis produktów a error 500

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...

Post 12 maja 2009, o 14:50

Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

Witam
Problem jest następujący, po edycji produktu jak chce zapisać jakieś zmiany to po chwili od naciśnięcia przycisku "zapisz" wyskakuje mi strona z error 500 i informacja "The requested URL caused an internal server error." Naciskając "powrót" wraca do produktu i jest informacja ze zmiany zostały zapisane i faktycznie tak się dzieje.
Cach wyczyszczony, magento 1.3.1
Chodzi o to ze nie jest w stanie odświeżyć produktu po jego zapisaniu lub powrócić do spisu produktów.

Info z loga:
[warn] mod_fcgid: read data timeout in 40 seconds
[error] [client 83.25.85.10] Premature end of script headers: index.php, referer: http:/www.....


Jakieś sugestie?
Magento 1.3.2.4

zapis produktów a error 500

PostTeraz jest 23 kwi 2024, o 18:17
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 12 maja 2009, o 23:55
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Podejrzewam, że masz bardzo dużą bazę produktów lub po prostu produkty o wielu cechach - to powoduje, że przy próbie zapisania produktu do bazy (ze względu na ustawione max_execution_time na 40 sek) skrypt nie wyrabia się w limicie czasowym przez co masz 500.

Wyjść z tej sytuacji może być kilka. Jeśli masz w sklepie sporo reguł promocyjnych dla katalogu usuń je i ustaw ponownie (zdarza się, że niektóre z nich dotyczą nie istniejących już produktów, a to też bardzo przeszkadza). Możesz również spróbować 'zoptymalizować' cechy produktów tzn. podzielić sobie wszystko ładnie wg jakiegoś schematu tak, aby produkty posiadające cechy nie posiadały cech im nie potrzebnych i nie przypisanych (możesz to załatwić poprzez porządne zastanowienie się nad wspomnianym wyżej schematem i utworzeniem kilku/kilkunastu odpowiednich zestawów cech). Ostatecznym już chyba rozwiązaniem będzie po prostu zmiana hostingu (BTW: gdzie teraz masz postawiony sklep?).

Post 13 maja 2009, o 11:33

Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
jemoon dzięki wielkie pomogło wyłączenie reguły ceny katalogu. Mam ponad 2000 produktów, więc chyba nie tak dużo ;) co do cech to nie zmieniałem standardowych ostawień z magento wiec tu zmiany nic by nie pomogły, usunąłem tylko niepotrzebne cechy dla pojedynczych produktów.
Co do hostingu to mam serwer prywatny na vho i jak na razie jestem zadowolony.

Może mam coś źle ustawione w tej regule.
W zakładce "informacje o regule" wybrałem grupę klientów których się tyczy oraz datę od kiedy się zaczyna.
W zakładce "warunki" nic nie ustawiałem
w zakładce "Akcje" mam "O procent ceny wyjsciowej"
W "wartość zniżki" "14.0000"
"Zatrzymaj dalsze przetwarzanie reguł" ustawione na "TAK"

Pozdrawiam serdecznie
Magento 1.3.2.4

Post 13 maja 2009, o 12:43
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
reguły promocji tworzysz poprawnie - problemem jest to, że przy każdym zapisaniu produktu z PA Magento odświeża sobie reguły promocji w bazie co już nawet przy 2000 produktów zajmuje mu więcej niż 40sek. Jeśli masz serwer dedykowany to zmień max_execution_time na np. 240sek.

Post 23 cze 2009, o 09:10

Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

Po zainstalowaniu Magento 1.3.2.1 przy exporcie produktów wywala mi error 500, ale w tle kończy export.
Czemu Magento wywala ten komunikat jeśli nie przerywa zadania, max_execution_time mam na 240
index.php ma prawa 666

komunikat z logów:
[warn] mod_fcgid: read data timeout in 40 seconds
[Tue Jun 23 09:22:32 2009] [error] [client 83.25.87.136] Premature end of script headers: index.php, referer: http://


Pozdrawiam
Magento 1.3.2.4


Powrót do Problemy z działaniem



cron