Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja powitanie klienta w 'Moje konto'

powitanie klienta w 'Moje konto'

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 23 maja 2009, o 19:02

Posty: 8
Lokalizacja: Londyn
Gadu-Gadu: 1159025

Witam,
Mam Magento 1.3.1.1 i chcialbym zmienic powitanie w 'Moje konto'. W chwili obecnej jest tam 'Witaj, Pan Jan Kowalski!' co jest conajmniej glupawe.
W pliku /app/design/frontend/default/default/template/customer/account/dashboard/hello.phtml jest linia:
<p><strong><?php echo $this->__('Hello, %s!', $this->htmlEscape($this->getCustomerName())) ?></strong><br />

Probowalem roznych kombinacji (np. htmlEscape($this->getCustomerFirstname())) ale nic sie wtedy nie wyswietla (Witaj, !). jak to mozna zmienic aby wyswietlalo sie Witaj, Jan!

powitanie klienta w 'Moje konto'

PostTeraz jest 18 kwi 2024, o 17:21
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 25 maja 2009, o 12:34

Posty: 41
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 1503284

Witam,
Wejdź do klasy Mage_Customer_Block_Account_Dashboard_Hello i dopisz sobie taka metodkę:
public function getCustomerFirstName()
    {
        return Mage::getSingleton('customer/session')->getCustomer()->getFirstname();
    }


a następnie w /app/design/frontend/default/default/template/customer/account/dashboard/hello.phtml:
    <p><strong><?php echo $this->__('Hello, %s!', $this->htmlEscape($this->getCustomerFirstName())) ?></strong><br />


i wyświetli się "Witaj, Imię!"

Post 29 maja 2009, o 00:28

Posty: 8
Lokalizacja: Londyn
Gadu-Gadu: 1159025

Hmm, myslalem, ze sie da bez modyfikacji kodu. Wiem, ze mozna do local dac, ale chcialbym tego uniknac.

Post 21 lis 2009, o 11:02

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Gdzie jest ta klasa Mage_Customer_Block_Account_Dashboard_Hello?? Troszke jasniej moglibyscie to napisac? bo w tym drugim, to rozumiem, ze tak jak w pierwszym?? dopisac na koncu pliku te kody??

Post 21 lis 2009, o 12:19

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

w katalogu app/code/core/Mage/Customer/Block/Account/Dashboard
ale powinieneś skopiować go do app/code/local/Mage/Customer/Block/Account/Dashboard
i tam zmieniać
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 21 lis 2009, o 21:02

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

kkkonrad napisał(a):
w katalogu app/code/core/Mage/Customer/Block/Account/Dashboard
ale powinieneś skopiować go do app/code/local/Mage/Customer/Block/Account/Dashboard
i tam zmieniać


hmm...skopiowalbym, ale ja nie mam takiej sciezki jak: app/code/local/Mage/Customer/Block/Account/Dashboard
Po "app/code" mam tylko folder "core"... czy to na pewno tam mam przekopiowac?:)
...i tak w ogole, to ja mam te kody podopisywac pod tymi ktore juz sa, czy je zastapic?? bardziej logiczne byloby zastapienie, dlatego pytam...:)

Post 21 lis 2009, o 22:21

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

1. tych katalogów co nie masz to twórz
2. Skopuj plik do nowej lokacji
2. jak dodać funkcje do niego poczytaj: http://pl.wikibooks.org/wiki/PHP/Klasy_i_obiekty
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 22 lis 2009, o 15:55

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

troszke to skomplikowane. Myslalem, ze wystarczy tylko dodac te fragmenty:)
Moze ktos ma juz te pliki wyedytowane i moglby je tu wstawic??:) na pewno wielu osobom sie przyda, nie tylko mi:P

Post 22 lis 2009, o 16:02

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

sorki ale ja Ci nie pomogę, wszystko masz jak na tacy, jeśli nie umiesz tego wykorzystać to już twój problem, nie chcesz się uczyć to nie nie bierz za takie rzeczy, aż tak to nikt za rączkę Cie tu nie poprowadzi
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 22 lis 2009, o 16:09

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

hmm...kkkonrad wielkie dzieki za instrukcje, ale zanim rozkminie o co w tym chodzi strace mnostwo czasu, a jesli ktos juz ma te pliki wyedytowane, to nie widze problemu, zeby pomoc w takiej sytuacji. Nie wiem jak Ty, ale ja bym pomogl...bo od tego jest forum.
Bardzo duzo zrobilem sam i widze, ze w tym temacie tez bede musial sie zaglebic, bo znowu pojawiaja sie teksty typu "prowadzenie za raczke"...ehh
Pozdrawiam

Następna strona

Powrót do Konfiguracja