Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Podatki w Magento

Podatki w Magento

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 29 gru 2008, o 11:56

Posty: 41
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 1503284

Witam
Jestem ciekawy jak rozwiązujecie kwestie naliczania podatku w magento. Czy stosujecie standardowe metody dostępne w zakładce sales/taxes czy moze ktoś opracował moduł naliczania i zaokrąglania kwot wdlg polskich norm?

Podatki w Magento

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 20:16
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 29 gru 2008, o 12:58
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Osobiście nie zauważyłem żadnych rozbieżności pomiędzy podatkiem naliczanym przez Magento a np wydrukiem na paragonie fiskalnym. W PA ustawione mam podatki w sales/tax (używam tylko 22% stawki VAT) no i dodatkowo w Konfiguracji poustawiane mam tak, że wszystkie ceny, które podaję zarówno podczas wprowadzania produktu jak i te które widzi klient w sklepie są już wartościami zawierającymi VAT.

Post 29 gru 2008, o 14:39

Posty: 41
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 1503284

Ja stosuję ten sam sposób (chodziaz narazie w wersji dveloperskiej). Czytalem artykul tutaj:

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/cit/93424,W-jaki-sposob-nalezy-zaokraglac-kwoty-podatku-od-towarow-i-uslug.html

Wg tego co piszą to trzeba by się bawić osobno z zaokrąglaniem VATu dla paragonów i osobno dla faktur. Rozmawiając jednak z pracownikiem urzędu skarbowego dowiedziałem się że tak naprawdę nikt nie przykłada wagi do grosza w tą czy drugą stronę (nawet oni robiąc kontrole). Chociaz z drugiej strony uparty klient zawsze moze dochodzic swoich groszy :)

Post 27 kwi 2009, o 14:52

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Czy może ktoś opisać w jaki sposób skonfigurował podatki w Magento? Najlepiej krok po kroku, jeśli to możliwe. Ja kiedyś próbowałem to wszystko ustawić, ale z tego co pamiętam to w mailach sprzedażowych przychodziła informacja z kwotami netto, bez brutto.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 27 kwi 2009, o 19:40
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Poniżej postaram się w prosty sposób, krok po kroku, opisać konfigurację podatku (na przykładzie jednej stawki 22%).

1. Na początku w PA przechodzimy do zakładki System -> Konfiguracja gdzie w sekcji 'Sprzedaże' po lewej stronie klikamy 'Podatek'.
2. W zakładce 'Obliczanie' ustawiamy 'Podatek bazowany na' wartość 'Adres dostawy' i 'Ceny katalogowe z podatkiem' na 'Tak'.
3. W zakładce 'Domyślne przeliczanie pochodzenia podatku' wartość 'Kraj' ustawiamy na 'Polska', a 'Domyślne województwo' i 'Domyślny kod pocztowy' ustawiamy na '*'.
4. W zakładce 'Wyświetlanie' wartość 'Wyświetlaj ceny koszyka/zamówienia', 'Wyświetlaj ceny dostawy' i 'Wyświetlaj ceny produktu' ustawiamy na 'Z podatkiem', pozostałe wartości dla 'Wyświetlaj pełne podsumowanie podatku' i Wyświetlaj zerową podsumę podatku' ustawiamy na 'Nie'.
5. Przechodzimy w PA do zakładki Sprzedaże -> Podatek -> Klasy podatku dla produktów gdzie dodajemy nową klasę o nazwie np. 'VAT 22%'.
6. PA -> Sprzedaże -> Podatek -> Zarządzaj strefami i stawkami podatków - tu, po kliknięciu 'Dodaj nową stawkę podatku' ustawiamy odpowiednio następujące wartości:
- 'Identyfikator podatku' np. VAT 22%
- 'Kraj' ustawiamy na 'Polska'
- 'Województwo' i 'Kod pocztowy' ustawiamy na '*'
- 'Stawka' ustawiamy na '22.0000'
Zapisujemy nową klasę klikając 'Zapisz stawkę'.
7. Ostatni już krok to przejście w PA na Sprzedaże -> Podatek -> Zarządzaj regułami podatków gdzie po kliknięciu 'Dodaj nową regułę dla podatku' ustawiamy następujące wartości:
- 'Nazwa' np. PL-VAT22%
- 'Klasa podatku dla klienta' ustawiamy na 'Retail Customer'
- 'Klasa podatku dla produktów' i 'Stawka podatku' ustawiamy na 'VAT 22%'
- 'Priorytet' i 'Porządek sortowania' można ustawić z domyślną wartością '0'.

Pisałem to raczej z pamięci bo dawno nie ustawiałem podatków więc jeśli coś będzie nie tak proszę o info.

Post 27 kwi 2009, o 20:30

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Wielkie dzięki, z tego co pamiętam to właśnie tak konfigurowałem i gdzieś się błędnie pokazywały ceny, gdyż wyświetlały się jedynie kwoty brutto (chyba właśnie w mailach sprzedażowych), ale to jeszcze sprawdzę.

A swoją drogą to tłumaczenie w wersji, którą podałeś jest ręcznie przez Ciebie robione czy może jakiś inny pakiet językowy wyszedł? Ja korzystam z magento-community/Locale_Mage_community_pl_PL i wiele z wymienionych przez Ciebie tekstów mam w wersji angielskiej.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 27 kwi 2009, o 20:58
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Ja korzystam z pakietu umieszczonego tutaj na forum. Jako, że nie chce robić paczki na Connect'a (ten link, który podałeś też nie jest moim tłumaczeniem) niedługo umieszczę tu najnowszą wersję dla 1.3.1 - zostało jeszcze tylko trochę roboty.

Post 27 kwi 2009, o 22:04

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Już teraz widzę, że w 6 kroku składania zamówienia czyli w "Podgląd zamówienia" niepotrzebnie wyświetlana jest najpierw cena brutto towaru, a poniżej jako "Podsuma" wyświetlana jest wartość netto, poniżej koszt przesyłki i podatek. Tylko po co to dziwne rozgraniczenie skoro podatki są skonfigurowane według tego modelu, który tu podałeś?
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 27 kwi 2009, o 22:38
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Taki sposób wyświetlania jest wygodny (i chyba wymagany przez polskie prawo przy zakupach firmowych, na fakturę). Jeśli jednak chcesz to zmienić to poszukaj gdzieś w okolicach app/design/frontend/twoj_styl/twoj_uklad/checkout/onepage/review.phtml

Post 27 kwi 2009, o 23:33

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Jemoon, teraz trzeba też nawet do przesyłek doliczać podatek, gdyż transport musi być opodatkowany. I niestety w tym przypadku najpierw na samej górze będzie podana cena brutto produktu, poniżej cena netto jako "Podsuma", później koszt przesyłki netto, ale później podatek w sumie czyli podatek produktów oraz podatek od kosztów transportu. Można sobie oczywiście zaznaczyć w konfiguracji sklepu wyświetlenie szczegółowych podatków, ale wtedy należy również stworzyć dodatkową regułę podatku 22% i nazwać ją jakoś inaczej i przypisać do kosztów transportu żeby w szczegółach podatków był osobno podatek 22% od produktów i osobno 22% od kosztów transportu. No chyba, że macie na to jakiś inny sposób?
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Następna strona

Powrót do Konfiguracja



cron