Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Znikające rabaty, wolno działająca witryna

Znikające rabaty, wolno działająca witryna

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 23
Gadu-Gadu: 0

Witam serdecznie,
mój problem polega na wolno działającej witrynie. W miarę własnych umiejętności robiłem optymalizację polegającą na czyszczeniu różnych tabel:
TRUNCATE dataflow_batch_export;
TRUNCATE dataflow_batch_import;
TRUNCATE log_customer;
TRUNCATE log_quote;
TRUNCATE log_summary;
TRUNCATE log_summary_type;
TRUNCATE log_url;
TRUNCATE log_url_info;
TRUNCATE log_visitor;
TRUNCATE log_visitor_info;
TRUNCATE log_visitor_online;
TRUNCATE report_viewed_product_index;
TRUNCATE report_compared_product_index;
TRUNCATE report_event;
TRUNCATE index_event;
TRUNCATE catalog_compare_item;

oraz także:
TRUNCATE core_url_rewrite;

Mam włączone Gzip, w Konfiguracja>>>Programista są aktywne Merge JavaScript i CSS.

Czy warto włączyć poniższą funkcję?
Konfiguracja>>>System
External Full Page Cache Settings

u siebie mam wyłączoną.

Po czyszczeniu baza ma około 50 mb.

Z informacji od hostingu otrzymałem:
w logach wolnych zapytań do baz danych widzę często występujące:

# Time: 2017-03-10T18:28:24.906417Z
# User@Host: USERXXX[BAZAXXX] @ SERWERXXX [11.111.111.111] Id: 1111111
# Query_time: 9.915292 Lock_time: 0.000422 Rows_sent: 0 Rows_examined: 1354772
SET timestamp=1489170504;
INSERT INTO `catalog_product_index_price_opt_agr_idx` SELECT `i`.`entity_id`, `i`.`customer_group_id`, `i`.`website_id`, `o`.`option_id`, IF(MIN(o.is_require) = 1, MIN(IF(IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price_type, otpd.price_type) = 'fixed', IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price, otpd.price), ROUND(i.price * (IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price, otpd.price) / 100), 4))), 0) AS `min_price`, IF((MIN(o.type)='radio' OR MIN(o.type)='drop_down'), MAX(IF(IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price_type, otpd.price_type) = 'fixed', IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price, otpd.price), ROUND(i.price * (IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price, otpd.price) / 100), 4))), SUM(IF(IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price_type, otpd.price_type) = 'fixed', IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price, otpd.price), ROUND(i.price * (IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price, otpd.price) / 100), 4)))) AS `max_price`, IF(MIN(i.base_tier) IS NOT NULL, IF(MIN(o.is_require) > 0, MIN(IF(IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price_type, otpd.price_type) = 'fixed', IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price, otpd.price), ROUND(i.base_tier * (IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price, otpd.price) / 100), 4))), 0), NULL) AS `tier_price`, IF(MIN(i.base_group_price) IS NOT NULL, IF(MIN(o.is_require) > 0, MIN(IF(IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price_type, otpd.price_type) = 'fixed', IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price, otpd.price), ROUND(i.base_group_price * (IF(otps.option_type_price_id > 0, otps.price, otpd.price) / 100), 4))), 0), NULL) AS `group_price` FROM `catalog_product_index_price_final_idx` AS `i`
INNER JOIN `core_website` AS `cw` ON cw.website_id = i.website_id
INNER JOIN `core_store_group` AS `csg` ON csg.group_id = cw.default_group_id
INNER JOIN `core_store` AS `cs` ON cs.store_id = csg.default_store_id
INNER JOIN `catalog_product_option` AS `o` ON o.product_id = i.entity_id
INNER JOIN `catalog_product_option_type_value` AS `ot` ON ot.option_id = o.option_id
INNER JOIN `catalog_product_option_type_price` AS `otpd` ON otpd.option_type_id = ot.option_type_id AND otpd.store_id = 0
LEFT JOIN `catalog_product_option_type_price` AS `otps` ON otps.option_type_id = otpd.option_type_id AND otpd.store_id = cs.store_id GROUP BY `i`.`entity_id`,
`i`.`customer_group_id`,
`i`.`website_id`,
`o`.`option_id` ON DUPLICATE KEY UPDATE `min_price` = VALUES(`min_price`), `max_price` = VALUES(`max_price`), `tier_price` = VALUES(`tier_price`), `group_price` = VALUES(`group_price`);



Innym problemem są znikające rabaty katalogu... W PA>>>Promocje>>>Reguły cenowe katalogu interesujące mnie rabaty są ciągle włączone. NA Frontend niestety Magento ich nie uwzględnia. Dopiero gdy wejdę w Promocje>>>Reguły cenowe katalogu i wybiorę jeden z ustawionych rabatów, kliknę "Zapisz i zastosuj" ceny na frontend są z uwzględnieniem rabatów. Trzeba to tak jakby odświeżać. Czasami muszę robić to każdego dnia co jest dość uciążliwe.

Czy ktoś jest w stanie pomóc?

wersja magento: 1.9.3.1

Znikające rabaty, wolno działająca witryna

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 12:00
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

External Full Page Cache Settings = używać tylko razem z np Varnish
znikające rabaty = brak ustawionego crona
wolne zapytanie = wygląda jakby pochodziło z indeksowania, ale rozumiem że tego nie robi co 5min, dlatego dziwne że to podali
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 23
Gadu-Gadu: 0

Dziękuję za odpowiedź.

Cron mi działa poprawnie, chyba że czegoś w nim brakuje? Jakiś czas temu robiłem aktualizację z 1.9.2.1 do 1.9.3.1 i chyba po tym rabaty zaczęły znikać.

Jeżeli to pochodzi z indeksowania, czyli Index Management? poprzez obserwację Index Management w PA zauważyłem, że robi się mniej więcej co dwie godziny, czy to normalne?


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

indeksować powinno się max raz dziennie, jeśli jest to robione częściej i jakaś funkcjonalność tego wymaga to znaczy że jest to nieoptymalnie napisane
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 23
Gadu-Gadu: 0

W index Management mam ustawiony tryb: "Update on Save". Pytanie pozostaje jaka funkcjonalność tego wymaga? poza oryginalnym kodem sklepu magento i skinu mam tylko kilka podstawowych dodatków zainstalowane, typu matrixrate, custom gird, orba payu, amasty one step, ceneo, nokaut itp.

Czy można jakoś zmienić działanie Index Management? nie mam na myśli trybu "Manual"


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

powinno zostac Update on Save
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 23
Gadu-Gadu: 0

Właśnie gdy jest ustawione "Update on save" przy każdym wejściu na dowolny produkt na backend, nawet nie dokonując zmian po kliknięciu na "Zapisz" Index Management reindexuje się niemal w całości (zdjęcie w załączniku). To chyba nie jest poprawne działanie?
Chwilowo przestawiłem na manual, ponieważ dokonuję zmian cen w produktach i reindexowanie po każdej zmianie ceny produktu znacznie zamula sklep.
Czy mógłbym prosić o jakieś rady co z tym fantem zrobić?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

powinien indeksować tylko produkt który zapisuje, nic więcej

z tego co wiem w jakieś starej wersji było inaczej
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 23
Gadu-Gadu: 0

Czyli oceniłbyś, że u mnie działa źle? na podstawie print screen i mojego opisu?


Posty: 23
Gadu-Gadu: 0

Czy jest ktoś w stanie pomóc w ustaleniu jak naprawić znikające rabaty katalogowe? Ewentualnie czy ktoś podejmie się odpłatnie?

Następna strona

Powrót do Problemy z działaniem



cron