Strona główna forum Wsparcie Aktualizacje Aktualizacja Magento do wersji 1.3.1 Aktualizacja Magento do wersji 1.3.1

Aktualizacja Magento do wersji 1.3.1

Kwestie i problemy wynikające z aktualizacji Magento do wersji 1.3.1

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
W tym temacie proszę o wypisywanie błędów (oraz ewentualnie ich rozwiązań) jakie napotkaliście podczas aktualizacji Magento do wersji 1.3.1.

Aktualizacja Magento do wersji 1.3.1

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 01:40
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

W czystym sklepie poszło bez bólu, w produkcyjnym na 1.3.0 zobaczę za kilka dni..., na razie też czekam na opinie.
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Na wersji produkcyjne poszło bez problemu - ale zawsze lepiej zrobić backup :)
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 20 kwi 2009, o 13:48

Posty: 13
Lokalizacja: Pabianice
Gadu-Gadu: 0

Zaktualizowałem sklep, przeczekałem wersję 1.3, od razu dokonałem zmiany na 1.3.1 z 1.2.1.1. Aktualizacja ręczna, aby zintegrować kilka moich modyfikacji kodu Magento.
Wszystko śmiga doskonale, jak wiele osób zauważyło jest znaczny wzrost wydajności.
Jedyny problem na który pragnę uczulić, to własne block'i. Wykorzystuję na stronie głównej i kilku podstronach block'i, które pobierają określone produkty (wg producenta lub z ustawionym określonym atrybutem).
Po włączeniu "Flat Catalog Category" wszystko było ok, jednak gdy aktywowałem także "Flat Catalog Product" pojawił się problem i produkty do tych bloczków były wybierane bez uwzględnienia zaprogramowanych kryteriów. Dlatego chwilowo wyłączyłem tę funkcję. Raczej nie jest to wina samego Magento, a wprowadzenia "Frontend Flat Catalog". Jeśli uda mi się ustalić w czym leży problem i jak go rozwiązać, a sprawa będzie warta opisania, napiszę w tym temacie.

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
@wiktor powodem tego, że po włączeniu 'Flat Catalog Product' nie możesz już filtrować produktów za pomocą ich cech, dat dodania do sklepu lub ilości sprzedanych artykułów jest to, że wszystkie cechy produktów, ich opisy itd są kumulowane w jednej tabelce w bazie danych (tabelka 'catalog_product_flat_1'). Jest to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na to, że obecnie wchodząc na kartę produktu skrypt nie wykonuje tylu zapytań i nie obciąża tak bazy join'ami tabelek a wszystko ma podane ładnie w jednym miejscu.

Szybkim sposobem na przebudowanie Twoich modułów będzie chyba ich przeprogramowanie na czyste połączenie z bazą danych gdzie możesz wyciągać poszczególne produkty do kolekcji czystym SQL'em, poniżej jest kilka przydatnych poleceń do połączeń z bazą.

$_read = Mage::getSingleton('core/resource')->getConnection('core_read');
$sql = ("SELECT * FROM catalog_product_flat_1");
$readresult = $_read->query($sql);
$result = $readresult->fetchAll();


Posty: 13
Lokalizacja: Pabianice
Gadu-Gadu: 0

Z tego co wyczytałem w dokumentacji, to można ustawić które cechy mają być dostępne we Flat Catalog. Wszystko działa gdy kryterium jest tylko producent albo cecha, którą sam dodałem do bazy i ustawiłem mu właściwość "Used in product listing".
Sprawdzałem zawartość tabeli catalog_product_flat_XX i te dane tam są.
Dla mnie problemem okazało się to, że nie ma możliwość włączenia do tej tabeli cechy visibility. Ma to u mnie o tyle duże znaczenie, że używam artykułów configurable, które składają się z poukrywanych przed oczami klientów simpli.
To, że dobiorę się ręcznie do tabeli niewiele mi da, bo nie wiem które towary są widoczne w sklepie.


Posty: 13
Lokalizacja: Pabianice
Gadu-Gadu: 0

Udało mi się rozwiązać problem. Co prawda nie wystarczyło grzebanie w panelu administracyjnym i musiałem odrobinę zaprogramować, ale rozwiązanie jest w miarę eleganckie i do przyjęcia, a co najważniejsze skuteczne.
Mam teraz włączone Flat Catalog Category oraz Flat Catalog Product i mogę pobierać według własnych kryteriów kolekcje towarów, korzystając z mechanizmu cachowania Blocków oferowanego przez Magento.
Gdy będę miał chwilę postaram się czytelnie opisać rozwiązanie na forum, a gdyby komuś bardzo zależało na czasie proszę się wpisać.

Pozdrawiam


Posty: 104
Gadu-Gadu: 0

Mnie by zależało na bardziej szczegółowym opisie tego rozwiązania. Fajnie jakby udało Ci się je w wolnej chwili tu umieścić.


Posty: 81
Gadu-Gadu: 3824559

Dołączam się do prośby :)


Powrót do Aktualizacja Magento do wersji 1.3.1