Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Różnicowanie cen opcji od opcji wybranych wyżej?

Różnicowanie cen opcji od opcji wybranych wyżej?

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Witam
Na Magento akurat pierwszy raz robię, więc nie jestem jeszcze świadom możliwości ;) Sprawa wygląda tak:
Mam kilka opcji produktu które zmieniają jego cenę końcową.
Czy da się zrobić tak żeby po wybraniu różnych pozycji opcji nr 1, pozycje opcji nr 2 miały inne ceny?
Np.: opcja 1 poz. 1 = opcja 2 poz. 2 - 100zł
ale opcja 1 poz. 2 = opcja 2 poz. 2 - 200zł
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Różnicowanie cen opcji od opcji wybranych wyżej?

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 00:05
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

tak za pomocą produktu konfigurowalnego.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Z tym że właśnie tworzę produkt konfigurowalny, który ma 3 opcje konfiguracji - konstrukcję, długość, kolor. Kolor jest opcją nie zmieniającą ceny końcowej, ale typ konstrukcji i długość tak.
Ale - od typu konstrukcji zależy jakie będzie miała ceny długość, bo, załóżmy, przy "konstrukcji1" długości co metr skaczą po 50zł, ale przy "konstrukcji2" każdy metr skacze co 80zł.
Natomiast jak wpisze ceny wszystkich dostępnych długości przy "konstrukcji1" to przy "konstrukcji2" gdy ustawiam długości (żeby zapisać produkt prosty) na długościach mam wymuszone ceny z długości z poprzedniej konstrukcji. Więc jak?


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Musisz to tak ustawić: konstrukcja + wartość długości x metry + kolor = cena
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Ok, ideę rozumiem, natomiast jak zrealizować: zmienna "wartość długości" zależna od "konstrukcja" x "ilość metrów" wybierana przez klienta?


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Trzeba było by to przetestować ale mało danych...
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Może inaczej - jest jakiś sposób na ustawienie cechy która będzie zarządzała inną cechą? Tak żeby po wybraniu opcji z listy rozwijalnej pierwszej cechy zmieniały się ceny opcji listy rozwijalnej drugiej cechy? Przeglądałem wszystkie ustawienia przy tworzeniu cech i nie widzę takiej możliwości, albo źle szukam. Sprawa robi się dość napięta czasowo.
Kłopot jest w tym że namieszać za dużo też nie można bo potem będzie to automatycznie wystawiane na Ebay i jeśli będzie wykombinowane coś czego Ebay nie obsłuży - będzie niedobrze.


Powrót do Konfiguracja