Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Magento Enterprise Edition :/

Magento Enterprise Edition :/

Na temat Magento - ogólnie...

Post 18 kwi 2009, o 02:19

Posty: 6
Gadu-Gadu: 0

Magento Enterprise Edition no coz mam pytanie co sadzicie panstwo o tej wersji. wlasnie zobaczylem zapowiedz tego dziela, no i cene :( wiedzialem że za jakis czas magento bedzie mialo wersje platne ale cena poprostu powalila, no i to tylko za roczne wsparcie czy jak kto woli wypozyczenie. Jezeli to ma byc jaskolka mowiaca o drodze jaka pojdzie magento to zaczynam sie zastanawiac czy to dobra droga. Co wiecej ta wersja oprocz kwesti zwiazanych z modelem uslugi tzn serwisem, przeznaczeniem ma dodatkowe funkcje i to takie ktore raczej chyba niektore powinny raczej znalezc sie w wersji podstawowej a nie tej.

Magento Enterprise Edition :/

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 10:26
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 18 kwi 2009, o 17:17

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

To było do przewidzenia że magento w końcu zrobi wersję płatną. Nie należy się jednak tym przejmować bo inne duże projekty opensource też mają swoje wersje płatne co nie pogarsza jakości darmowej wersji. Nieraz jest tak że więcej nowości jest w wersjach bezpłatnych tylko po to aby wyeliminować błędy zanim zostaną dodane do płatnej edycji. Jednym z przykładów jest SugarCRM.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 20 kwi 2009, o 15:56

Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Niezła cena, prawie 9000$ za roczne użytkowanie. W sumie najciekawszymi opcjami dla mnie w tej płatnej wersji są: możliwość wprowadzania kodów bonusowych (promocyjnych) i aspekt bezpieczeństwa. Wiecie firma musi zarabiać. Wcześniej to ona korzystała z tego skryptu oferując innym swoje usługi. Teraz skrypt jakim jest Magento mają wszyscy. Zauważcie, że jest rozgraniczenie na wersję podstawową i Enterprise. Model biznesowy na oficjalnej stronie zakłada że darmowa wersja bedzie dla małych i średnich biznesów a Enterprise dla tych dużych :) Musimy sobię zdać sprawę że Magento nie jest skryptem do budowy stronki domowej o kotach tylko do postawienia sklepu który zarabia DLA NAS PIENIĄDZE. Chłopcy z Variena dali nam narzędzie za DARMO do robienia PIENIĘDZY. Wiecie każdy licząc się ze wielkością portfela chciałby mieć wszystko za darmo ale za czyjąś pracę też trzeba zapłacić. Cieszę się że zrobili wersję płatną. Jak pokazuje przykład innych firm które wprowadziły produkt w wersjach płatnych i opensource, fakt ten daje nadzieję na to, iż za pół roku nie zarzucą projektu tylko dlatego, że pieniądze na jego finansowanie im się skończą.

Jak się ma duży sklep w USA to i te 9000 $ się zwraca :)

Post 20 kwi 2009, o 16:20

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Źle przeczytałeś... tam jest napisane "Prices starting at $8,900 USD Annually".
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 20 kwi 2009, o 18:52

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Lesiu napisał(a):
Źle przeczytałeś... tam jest napisane "Prices starting at $8,900 USD Annually".


Jak by nie było jeżeli dzięki temu projekt w wersji free będzie nadal rozwijany to ja jestem ZA.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 20 kwi 2009, o 19:47

Posty: 6
Gadu-Gadu: 0

zeby tylko nie kastrowali wersji free z tego co juz jest na rzecz platnej. :lol:

Post 20 kwi 2009, o 21:11

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

mkrzysiek napisał(a):
zeby tylko nie kastrowali wersji free z tego co juz jest na rzecz platnej. :lol:


Tak źle to nie będzie - i tak społeczność zbuduje więcej modyfikacji niż sam varen
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 20 kwi 2009, o 23:05

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Ale sama społeczność nie zdziała za wiele jeśli varien zarzuci rozwój darmowej wersji. Ja od samego początku życzę tej firmie żeby jak najwięcej zarabiała na supporcie magento, jednak nie jestem szczególnie szczęśliwy z wprowadzenia wersji enterprise.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 20 kwi 2009, o 23:47

Posty: 6
Gadu-Gadu: 0

no i male alee, to varien decyduje co jest dopuszczone jako dodatek i mozna sciagnac ze stronki. Nie oszukujmy sie ze w dodatkach znajdziemy funkcjonalnosci z wersji enterprise, nawet wykonane przez spolecznosc. i zeby byla jasnosc nie jestem przeciw odplatnosci wiecej jestem za, i chetnie zaplacilbym kase ale nie taka, to jest masakra.

Post 21 kwi 2009, o 07:47

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

mkrzysiek - co do modułów to się nie zgodzę bo jeżeli ktoś takowy udostępni to można będzie przeprowadzić jego instalację ręcznie przykładem jest tu polski język, który ma możliwość instalacji przez PA, ssh jak i wgranie plików na serwer.

Lesiu - varen nie porzuci projektu darmowego bo to on zbudował ich markę
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Następna strona

Powrót do Dyskusje



cron