Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Przesyłka za pobraniem

Przesyłka za pobraniem

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 3 gru 2008, o 00:03

Posty: 12
Gadu-Gadu: 0

Jakiś czas próbuję już odpowiednio ustawić sposoby zapłaty i wysyłki, tak żeby była opcja wysyłki za pobraniem (droższa) i z przedpłatą. Jednak nie udało mi się w żaden sposób ustawić tego tak jak chcę.
Nie da się jakoś zduplikować metody Check / Money order lub "Stała opłata", bo stanowczo ułatwiłoby to ustawienie pobrania.

Przesyłka za pobraniem

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 14:07
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 3 gru 2008, o 10:22
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
skorzystaj z jednego z poniższych modułów przesyłki za pobraniem:
1. Przesyłka Pobraniowa - klucz do Magento Connect to:
magento-community/CashOnDelivery

Osobiście używam ten moduł i działa bez problemu.
2. Zaawansowana Przesyłka Pobraniowa - klucz to:
magento-community/Payment_Reembolso

To rozszerzenie ma trochę więcej opcji np.ustalanie % od kwoty pobrania jakim obciążony ma być klient po wyborze przesyłki pobraniowej.

Post 3 gru 2008, o 19:03

Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

czy to normalne, ze nie sumuje mi kwoty pobrania podanej w Cash on Delivery z kosztem dostawy? Czy może trzeba coś dodatkowo ustawic?

pozdrawiam

Post 3 gru 2008, o 19:11
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
zulusek to normalne bo przecież kwota płatności za pobraniem nie jest związana z kosztem dostawy (wysyłki) tylko z metodą płatności.

Post 4 gru 2008, o 11:31

Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

No tak, tylko jak w takim razie zrobić aby przy wybraniu opcji "za pobraniem" jako formy płatności doliczona była odpowiednia opłata?
Pytanie dodatkowe - jest możliwość uzależnienia opłaty za przesyłkę od wagi całości zamówienia?

Post 4 gru 2008, o 12:26
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Aby ustalić odpowiednią, dodatkową opłatę musisz przejść w Panelu Administracyjnym do System -> Konfiguracja -> Sposoby płatności -> Cash On Delivery gdzie po wybraniu docelowego sklepu z listy rozwijanej u góry po lewej będziesz miał możliwość ustalenia dodatkowej kwoty 'manipulacyjnej'.
Jeśli chodzi o uzależnienie opłaty za przesyłkę od wagi to najprostszym sposobem jest skorzystanie z metody 'Table rate' czyli z tabeli stawek pocztowych (pełnej edycji tabeli stawek również dokonać można dopiero po wybraniu konkretnego sklepu z rozwijanej listy sklepów znajdującej się u góry po lewej).

Post 5 gru 2008, o 22:12

Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

jak zwykle można na Ciebie liczyć :)
Pozdrawiam

Post 14 sty 2009, o 20:27

Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

A czy idzie do każdego nowo dodawanego produktu dokładać ręcznie cene dostawy - niezależną ani od wagi ani od gabarytów - np sprzedajemy zegarek to dstawa 30zł - sprzedajemy szklo zegarka dostawa 6zl itp

tak bym mogl wybraz za kazdym razem czy ja place przesylke tzn kupujacy ma ja za free czy tyle i tyle ona kosztuje.

Post 22 lut 2009, o 01:33

Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

jemoon napisał(a):
witam,
Aby ustalić odpowiednią, dodatkową opłatę musisz przejść w Panelu Administracyjnym do System -> Konfiguracja -> Sposoby płatności -> Cash On Delivery gdzie po wybraniu docelowego sklepu z listy rozwijanej u góry po lewej będziesz miał możliwość ustalenia dodatkowej kwoty 'manipulacyjnej'.
Jeśli chodzi o uzależnienie opłaty za przesyłkę od wagi to najprostszym sposobem jest skorzystanie z metody 'Table rate' czyli z tabeli stawek pocztowych (pełnej edycji tabeli stawek również dokonać można dopiero po wybraniu konkretnego sklepu z rozwijanej listy sklepów znajdującej się u góry po lewej).


Próbuję to ponownie skonfigurować dla magento 1.2.0.3
Niestety, po wybraniu Cash on Delivery i przejściu do konkretnego sklepu - moduł znika. Podobnie jest z całą grupą Formy Dostawy (gdzie jest metoda 'Table rate') która jest widoczna w domyślnej konfiguracji ale już przy konfiguracji konkretnego sklepu nie ma jej w lewym menu.

Post 24 lut 2009, o 01:28

Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

Próbuję to ponownie skonfigurować dla magento 1.2.0.3
Niestety, po wybraniu Cash on Delivery i przejściu do konkretnego sklepu - moduł znika. Podobnie jest z całą grupą Formy Dostawy (gdzie jest metoda 'Table rate') która jest widoczna w domyślnej konfiguracji ale już przy konfiguracji konkretnego sklepu nie ma jej w lewym menu.



Dobra, do połowy się wyjaśniło - przez głupotkę przełączałem do widoku sklepu zamiast strony, tam mam możliwość konfiguracji. Problem jest jednak taki, że niestety nie sumuje mi dodatkowej kwoty...
Gdzie szukać przyczyny?

Zdrówka życzę...

Następna strona

Powrót do Konfiguracja