Strona główna forum Ogólnie o Magento Hosting pod Magento Dobry hosting pod Magento

Dobry hosting pod Magento

Wszystko o hostingu, wymaganiach Magento i sprawdzonych firmach hostingowych...

Post 8 kwi 2009, o 02:04

Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

benchmark jak to benchmark... z nimi zawsze bywało różnie i nie mozna sie tylko tym kierowac...

Re: Dobry hosting pod Magento

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 08:50
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 8 kwi 2009, o 02:10

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Ale prócz tego korzystam z benchmarka organoleptycznego ;)
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 8 kwi 2009, o 09:16

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

eXstra napisał(a):
kulfon250
kurde ładnie wyglada ten Twoj transit :-)


ładny to on dopiero bedzie ;), tylko na razie doba jest za krótka ;)
ale dziekować za dobre słowo ;)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 15 kwi 2009, o 16:39

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Kulfon, a który to pakiet z dhosting? Rozmawiałem właśnie z BOK z dhostingu i nie podali mi informacji na temat limitów. Chciałem sprawdzić jakie mają limity na konta hostingowe, ale dowiedziałem się jedynie, iż limity są różne w zależności od pakietu oraz iż na ich stronie ich nie znajdę. Ponadto dostęp do SSH jest możliwy dopiero po kontakcie przez helpdesk i opłaceniu 100 PLN netto dodatkowo za uruchomienie usługi SSH w przypadku konta Personal+, które kosztuje 349 PLN netto. Powoduje to, że w miarę proste konto z SSH i bez dedykowanego IP to koszt 449 PLN netto. No i jeśli ktoś ma kilkaset użytkowników dziennie to powinien pomyśleć o wyższym pakiecie, czyli to już koszt 828 PLN netto rocznie, co stanowi niemały koszt w porównaniu z zaproponowanym przeze mnie HostNine.

Zainteresowałem się dhostingiem, gdyż muszę teraz jeden sklep postawić w Polsce, a ten Twój transit.dkonto.pl działa naprawdę nieźle. Jeśli jednak przy kilkuset osobach dziennie mam wydać 828 PLN netto to poważnie się zastanawiam czy warto. Rozważam teraz KEI (biuro extra lub lider), IQ (advanced) oraz dhosting (personal+ lub business). Niestety nie mam tych 2 tygodni na spokojne testy. Jeśli bym je miał to bym założył konta testowe w tych 3 firmach i testował ile się da. Niestety jedynie dhosting ma SSH spośród tych 3 wymienionych firm.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 15 kwi 2009, o 19:11
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Ostatnimi czasy również musiałem poszukać jakiegoś dobrego hostingu, poniżej przedstawiam decyzje i wybory jakie zostały dokonane.

Moja osobista przygoda z dhostingiem zaczęła się jakieś pół roku temu kiedy to zobaczyłem Magento i kiedy to potrzebowałem konta do testów. Wybór padł na konto Business, które bez problemowo obsługiwało sklep testowy a nawet sklep w którym zaczęły spływać pierwsze zamówienia. W między czasie trafiło mi się wdrożenie sklepu, który obecnie posiada około 11 tyś produktów, jakieś 20-parę grup klientów (każda grupa z innymi promocjami i widocznością katalogu, co strasznie katuje bazę danych) - w założeniu grupy klientów i liczba towarów będzie stale rosła. Sklep postawiony był na początku na hostingu współdzielonym na http://www.ehost.pl, niestety konto długo nie wytrzymało i za namową firmy, która jest właścicielem sklepu przeniosłem wszystko na jakiegoś VPS'a w tym ehoscie. Tu następna tragedia - przykład: ani razu nie udało się dokończyć odświeżania warstwowej nawigacji mimo różnych kombinacji ustawień, przydzieleniu 5h na wykonanie skryptu itp itd... W tych niesprzyjających warunkach (np obsługa konta VPS'a za pomocą PLESK'a, którego jakoś nie trawię :/ ) przyszło trwać około półtora miesiąca po czym zdenerwowani własnym wyborem właściciele zwrócili się o pomoc. Na początku postawiłem sklep na koncie Enterprise (z oferty dhosting) - wszystko śmigało niesamowicie szybko (stronki ładowały się poniżej 1sek, zapisanie produkty przez PA trwało zaledwie 5sek itp). Biorąc pod uwagę przyszłość i wielkość sklepu (około 100 zamówień dziennie) obecnie działa on na serwerze 1/2 co jest usługą dedykowaną - co prawda kosztuje sporo, ale przy takim sklepie na pewno koszty się zwrócą a ponadto 24/7 jest dostępna obsługa na Helpdesku, która bez problemu i w 5 minut odpowiada na wszystko i wszystko załatwia praktycznie za nas.

Jeśli chodzi o pierwszy sklep o którym wspomniałem na początku poprzedniego akapitu obecnie przy około 500 osobach/dzień zmieniłem plan na Enterprise bo po pierwsze warto mieć jakiś zapas, a po drugie konfiguracja konta różni się na tyle w stosunku do Business, że warto dopłacić do tego planu hostingowego.

Jednym słowem, wszystkim na około na pewno będę polecał http://www.dhosting.pl.

P.S
Takie jeszcze porównanie serwera z ehost do dhostingu mi się przypomniało - po wykonaniu odświeżenia warstwowej nawigacji w sklepie tabelka catalogindex_price w bazie danych miała około 400tyś rekordów przy czym zapytanie do tej tabelki na ehoscie realizowane było w 0,5 - 0,8sek a na dhostingu jest to 0,0002s.

Post 15 kwi 2009, o 20:07

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Na pewno nie zdecydowałbym się na konto Enterprise, za które płaci się 99 PLN netto na miesiąc. Za tę cenę to już lepiej wziąć jakiegoś VPS'a lub serwer dedykowany za granicami naszego kraju, tak uważam. Oczywiście osoba nieobeznana w temacie będzie mieć dodatkowe koszty związane z administracją VPS'a lub serwera dedykowanego, ale to jednak lepsze rozwiązanie niż płacenie 99 PLN netto miesięcznie przy koncie z pojemnością 10 GB.

PS. Na razie wziąłem konto na KEI, z dhosting tymczasowo zrezygnowałem ze względu na konieczność dopłacenia do SSH i brak możliwości testowania konta wraz z SSH bez dokonania płatności. A z IQ zrezygnowałem ze względu na brak jasno określonych parametrów bezpieczeństwa. Na KEI trafiła mi się mocna i na razie świecąca pustkami maszyna. Jest do niej podpięte około 20 domen, a obciążenie pamięci oscyluje w okolicach 10%. Procesor Intel Xeon E5405 i 8 GB pamięci. Jak już sklep będzie w miarę działać to podam tu adres żeby każdy mógł sobie sprawdzić wydajność.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 15 kwi 2009, o 20:44
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
@Lesiu dla mnie kwestia wyboru Enterprise w dhosting.pl to przede wszystkim kwestia wygody (często pracuje w godzinach raczej nocno/rannych i dlatego tak chwalę ich support 24/7), poza tym nie muszę się bawić w ustawianie i szukanie optymalnej konfiguracji VPS'a. No i ostatnia już kwestia to to, że po prostu akurat w mojej branży marże i ilość kupowanych przedmiotów pozwala bezproblemowo na utrzymanie takiego hostingu.

Post 15 kwi 2009, o 21:44

Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

Jemoon, pisałes o sklepie z ok 100 zamówieniami dziennie, czy możesz napisać jak wyglada zmiana obciązenia systemu przy zwiększaniu się ilośc userów i zamówień?Czy jest coraz wolniejszy (jakis duzy spadek wydajności?), czy tez moze zwiększanie userów i produktów nie ma az tak duzego juz znaczenia ?
Jestem bliski decyzji o wdrażaniu magento, w tej chwili mam już "sporą" ilość dziennie zamówien i userów więc sklep ruszy od razu pełną parą.
marcin

Post 15 kwi 2009, o 21:54

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Jemoon, zgadzam się z Tobą, że nie zawsze VPS lub serwer dedykowany to najlepsze rozwiązanie i serwer współdzielony to też dobra opcja, tylko 99 PLN netto miesięcznie za takie rozwiązanie to sporo. Ale kto bogatemu...
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 15 kwi 2009, o 22:45

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Lesiu napisał(a):
Kulfon, a który to pakiet z dhosting?



dKonto Business


nie mam na razie 100 zamówień, ale sklep działa tam dobrze, no może poza bugami wersji 1.3.0 :)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hosting pod Magento



cron