Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Sklep hurtowy rejestracja problem

Sklep hurtowy rejestracja problem

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 13 sie 2014, o 13:04

Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

Witam!
Czy istnieje możliwość stworzenia sklepu do celów hurtowych. Chodzi mi o to, by "byle jaka osoba" nie mogła wejść do sklepu. Chciałbym, aby przy wejściu od razu wyskakiwała opcja logowania lub rejestracji podając numer NIP, później chcielibyśmy mieć możliwość zweryfikowania tejże osoby i po zweryfikowaniu można było aktywować konto tej osobie. Chciałbym by wyglądało to mniej więcej jak na stronie hurt butyjana pl.

Proszę o szybką odpowiedz.

Pozdrawiam,
Krzysiek

Sklep hurtowy rejestracja problem

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 13:51
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 9
Lokalizacja: Wrocław
Gadu-Gadu: 0

Oczywiście, że się da bez większego coś takiego przygotować.
X-Coding IT Studio wdrożenia w Magento,
email: t.cymerman@x-coding.pl
tel. 665-442-183


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

Dzięki wielkie za odpowiedz. Wkrótce będą próbował zainstalować ten moduł. :D


Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

Witam jeszcze raz. Mam problem a nie chce zakładać nowego tematu, ponieważ to dotyczy również sprzedaży hurtowej. Jest jakiś sposób aby podczas rejestracji konieczne było podanie nr NIP i żeby rejestracja nie była automatyczna tylko żeby była możliwość sprawdzenia danego klienta po numerze NIP.

P.S. Jeszcze raz wielkie dzięki za rozszeżenie! Właśnie o to mi chodziło :)


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Nie ma w konfiguracji opcii żeby pokazać NIP na stronie rejestracji? Powinna być, czesto widzę w rejestracji NIP
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

Wiem, że na niektórych sklepach są 2 sposoby rejestracji (osoba prywatna oraz firma), Jednak my mamy już sklep dla klientów, a teraz chcemy założyć sklep TYLKO I WYŁĄCZNIE dla odbiorców hurtowych. Nie chcemy wysyłać 200 sztuk towaru na adres który nie istnieje oraz nie chcemy żeby każdy miał dostęp do cen hurtowych. Dlatego zależy nam także, by była możliwość sprawdzenia numeru NIP (tj czy taka firma w ogóle istnieje, czy ktoś tego numeru sobie nie wymyślił).

Pokaże schemat o co mi chodzi:
-Klient wchodzi na sklep z cenami hurtowymi
-Musi sie zalogować aby wejść do sklepu
-Jeżeli nie ma konta musi sie zarejestrować podając nazwe firmy z nazwiskiem, numer NIP, adres e-mail, oraz hasło
-My weryfikujemy czy dana osoba rzeczywiście posiada firmę (nie widząc hasła danej osoby oczywiście)
-Jeżeli tak dajemy jej dostęp do sklepu
-Jeżeli nie wysyłamy maila, że dane firmy są nieprawidłowe.

Jestem pewien, że gdzieś w internecie krąży moduł umożliwiający taką rejestracje.
Pozdrawiam,
Krzysiek


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

z tego co wiem w konfiguracji trzeba włączyć pokazywanie NIP-u : system -> konfiguracja -> konfiguracja klienta
do tego w szablonie phtml rejestracji mozna włączyć pola do wpisania adresu i powinno wystarczyć
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

Nie mam tej opcji NIP'u ale to pewnie dlatego, że mam wersje 1.8.0 teraz aktualizuje ją do wersji 1.9.0. Może w tej nowszej wersji ta opcja z NIP'em się pojawi, jednak to nie rozwiązuje jeszcze jednego problemu, żebyśmy to my zaakceptowali konto, a nie żeby było akceptowane z automatu.

EDIT:
Zauważyłem jeszcze jeden problem po zainstalowaniu modułu z przymusową rejestracją. Nie mogę zalogować się do konta! Chodzi o to że jak utworze nowe konto to system automatycznie mnie loguje i mam cały dostęp do wszystkich kategorii, natomiast kiedy się wyloguje, to nie moge się drugi raz zalogować na to samo konto i musze tworzyć nowe.

EDIT2:
Rozwiązałem problem z logowaniem. Musiałem zmienić szablon.

EDIT3: Poradziłem sobie z Nip'em, ale dalej nie mam zielonego pojęcia jak zrobić, żeby rejestracja była przez nas zaakceptowana. Jakieś pomysły?


Powrót do Konfiguracja



cron