Strona główna forum Ogólnie o Magento Hosting pod Magento OVH - jakie doświadczenia z dedyjiem pod magento?

OVH - jakie doświadczenia z dedyjiem pod magento?

Wszystko o hostingu, wymaganiach Magento i sprawdzonych firmach hostingowych...


Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

Jak w temacie - OVH ma korzystna finansowo ofertę. Czy sa jakieś króczki lub ograniczenia o których powinienem wiedzieć przed podpisaniem umowy? Jak wygląda wsparcie techniczne?

OVH - jakie doświadczenia z dedyjiem pod magento?

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 04:22
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Nie polecam i przestrzegam przed OVH. Miałem u nich 2 dedyki przez ponad 1,5 roku- jeden z oferty normalnej, drugi z taniego kimsufi. O ile same serwery pracowały nienajgorzej po ok. 3 miesiącach zaczęły się schody...

Na pierwszym dedyku miałem dokupione dodatkowe 2 adresy IP na których podpięte były 2 sklepy klientów i te pomimo opłaceniach po 3mc przestały działać. Niby nic specjalnego, ale kontakt z supportem kończył się "rozmową" z automatem albo lakonicznymi odpowiedziami konsultantów, że dziś zostanie naprawione. Efekt był taki, że do dziś wskazane adresy nie działały.

Kolejnym problemem był pad dysku na tańszym dedyku i to już całkowicie przekreśliło tę firmę- brak kopii zapasowych i jakiejkolwiek pomocy z strony supportu. Najlepiej jakby klient sam Sobie dysk wymienił i wyczarował dane... Bez komentarza.
Nie wspomnę tutaj już nawet o SLA bo chwilowych (krótkich, ale jednak) przerw na obu dedykach było bardzo dużo.

Od ok. 3 miesięcy za namową zanjomego i zapozananiu się z ofertami konkurencji zainwestowałem w https://www.netdc.pl/

Nauczony jednakże wcześniejszymi przypadkami dokładnie przetestowałem ich support generując czasem sztuczne problemy o różnych godzinach, usuwając dane i wyłączając dedyka- efekt? Pełne zrozumienie z strony NetDC.pl i natychmiastowa pomoc (realizacja zgłoszeń na poziomie 5min). Skończyły się też przerwy i w co nie do końca wierzyłem, lecz się sprawdziło- rzeczywiście po ich optymalizacji sklepy dostały "kopa" ładując się o 2-3s szybciej niż w ovh. Wiem, że może jest to zbyt krótki okres czasu, żeby ich polecać, ale firma ujmuje wzowym kontaktem i szybkim serwerem.

Z mojej strony polecam Ci kuknąc na ich ofertę i napisać o ofertę indywidualną- ja dostałem m.in gwarancję czasu reakcji na poziomie 10min (co, po doświadczeniach z OVH było wymogiem koniecznym) i 2 indywidualnych administratorów.


Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

Lubczyk, ogromne podziękowania za kompletną poradę oraz głębsze naświetlenie tematu. Od 6 lat nasz sklep internetowy nie domagał na serwerach home, gdzie przy wszystkich zgłoszeniach wolnego ładowania otrzymywaliśmy informacje, że to problem sklepu. Do tej pory uważałem, że home to ogromna firma i coś w tym jest, niestety szala przechyliła się w momencie, gdy sklep zaczał ładować się ponad 50s w przeglądarce, a trzeci z kolei informatyk obwiniał hosting.

Rozpoczynając poszukiwania trafiliśmy na Twój post i okazał się on dla nas genialnym drogowskazem. Podobnie rozważaliśmy ovh (podpowiedź od jednego z informatyków), jednakże rodziło się tutaj sporo obaw. Zgodnie z poradą skontaktowaliśmy się z firmą netdc.pl celem otrzymania oferty i jakiegoś serwera testowego w efekcie czego jesteśmy już ich klientami :-) Jak się okazuje wystarczyła zmiana hostingu, jakieś prace optymalizacyjne i strona z prawie minuty ładuje się w dokładnie 1,36s.

Rękoma i nogami podpisuję się pod Twoją opinią dot. netdc i jeszcze raz ogromne dzięki!

P.S
Dla tych, co mają podobne problemy od siebie polecam https://www.netdc.pl/innowacyjny-vps-z- ... in,23.html - bezapelacyjnie najlepsza firma pod sklep!


Posty: 56
Gadu-Gadu: 0

Jacek, jak rozumiem nigdy nie miałeś tam serwera tak?
Moim zdaniem zawsze najlepszej odpowiedzi udzieli przeprowadzenie testów. Tzn. odpalasz sobie sklep na różnych hostingach i oceniasz jak to działa. Tak - czasochłonne. Ewentualnie można bazować na opiniach innych.


Powrót do Hosting pod Magento



cron