Strona główna forum Wsparcie Aktualizacje Aktualizacja Magento do wersji 1.3.0 Aktualizacja Magento do wersji 1.3.0

Aktualizacja Magento do wersji 1.3.0

Kwestie i problemy wynikające z aktualizacji Magento do wersji 1.3.0

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
nie wiem jak u Was, ale u mnie jedyne co zauważyłem to to, że moduł platnosci.pl wywala działanie sklepu na dłuższą metę tzn. czasem przejdzie się przez zamówienie bez problemu jednak czasem wyskakuje jakiś błąd (chwilowo nie mam czasu na zajęcie się tym problemem, ale ciekawi mnie jedynie to czy Wy też macie taki problem?).

Aktualizacja Magento do wersji 1.3.0

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 01:58
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

u mnie sypie sie w PA modul do platnosci (STO).

String could not be parsed as XML
Trace:
#0 /home/public_html/magento/app/code/community/Sto/Platnoscipl/Model/Platnoscipl.php(66): SimpleXMLElement->__construct('')
#1 /home/public_html/magento/app/code/community/Sto/Platnoscipl/Model/Platnoscipl.php(106): Sto_Platnoscipl_Model_Platnoscipl->_xml(false)
#2 /home/public_html/magento/app/code/community/Sto/Platnoscipl/Model/Source/PaymentTypes.php(30): Sto_Platnoscipl_Model_Platnoscipl->getEnabledPaymentTypes()
#3 /home/public_html/magento/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/System/Config/Form.php(274): Sto_Platnoscipl_Model_Source_PaymentTypes->toOptionArray(true)
#4 /home/public_html/magento/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/System/Config/Form.php(180): Mage_Adminhtml_Block_System_Config_Form->initFields(Object(Varien_Data_Form_Element_Fieldset), Object(Mage_Core_Model_Config_Element), Object(Mage_Core_Model_Config_Element))
#5 /home/public_html/magento/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/System/Config/Edit.php(91): Mage_Adminhtml_Block_System_Config_Form->initForm()
#6 /home/public_html/magento/app/code/core/Mage/Adminhtml/controllers/System/ConfigController.php(87): Mage_Adminhtml_Block_System_Config_Edit->initForm()
#7 /home/public_html/magento/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Action.php(367): Mage_Adminhtml_System_ConfigController->editAction()
#8 /home/public_html/magento/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Router/Standard.php(247): Mage_Core_Controller_Varien_Action->dispatch('edit')
#9 /home/public_html/magento/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Front.php(158): Mage_Core_Controller_Varien_Router_Standard->match(Object(Mage_Core_Controller_Request_Http))
#10 /home/public_html/magento/app/Mage.php(457): Mage_Core_Controller_Varien_Front->dispatch()
#11 /home/public_html/magento/index.php(52): Mage::run()
#12 {main}               



ktoś jest w stanie to poprawić? w tej chwili przez PA nie da sie wejsc w konfiguracja->sposoby platnosci do konfiguracji .

Płatnosc testowa od strony frontendu przechodzi. Nie zauważyłem większych problemów.


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

@zulusek: to jest problem z pobieraniem listy dostępnych płatności z serwisu płatnosci.pl, prawdopodobnie wczoraj przez jakiś czas nie chodził. Miałem to samo w pewnym momencie. Teraz chodzi już OK u mnie.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

ok, dzięki za informacje. Będę obserwował, bo w tej chwili wciąż jest błąd.

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
niestety ten błąd nie jest tylko wynikiem jakichś problemów po stronie platnosci.pl - u mnie błąd nadal się pojawia. Do weekendu pewnie będę miał chwilę więc przejrzę ten moduł i sprawdzę o co tam chodzi :/


Posty: 81
Gadu-Gadu: 3824559

hej,
Jeśli zrobiłem sobie upgrade magento za pomocą .diff to jak mam zmusić magento connect, żeby sobie zassał poprawne wersje modułów ? Trzeba grzebać w pliczkach?


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Powinien sam sobie poprawnie pobrać. Zresztą czasami jest tak że magento connect i pobiera sobie jeszcze raz te moduły które już mam zainstalowane. Dlatego myslę że taka ręczna aktualizacja, cz za pomocą nowej paczki czy za pomocą diffow jest jepszym pomysłem niż za pomocą magento connect
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Czy ktoś z was robił jakiś produkt configurable w nowym 1.3.0 u nas ciekawy objaw, wszytko jest oki do momentu wpisanie czegokolwiek w pole opis, wtedy rozwala cechy, wyświetlając cechy jakiś różnych losowych produktów?
Objawu tego nie ma w produktach pojedyńczych.

pomogło wyłączenie edytorów kodu, wtedy produkt konfigurowalny tworzy sie prawidłowo.
problemu tego nie ma w pojedyńczych, tam działa to z edytorem normalnie :)
(thx kkonrad za sugestię :)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 81
Gadu-Gadu: 3824559

@kkkonrad możesz wyjaśnić dlaczego edytor tak na to wpływa? ja nie widzę, żadnych problemów jeśli chodzi o kod.
U mnie w jednym produkcie nie pokazuje w ogóle cechy ... a jest komunikat, żeby wybrać odpowiednią opcje. Wyłączenie edytora nie pomaga ;)


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

nie wiem dlaczego - tak tylko zasugerowałem - może to jakiś niebezpieczny kod JS, na pewno niedługo się pojawi jakaś poprawka, poczekajmy ;)
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Następna strona

Powrót do Aktualizacja Magento do wersji 1.3.0