Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Portal internetowy a zarejestrowanie działalności

Portal internetowy a zarejestrowanie działalności

Na temat Magento - ogólnie...


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Chcę założyć serwis ogłoszeniowy i chciałbym wiedzieć, jak będę musiał rozliczać się z fiskusem. Czy muszę od razu zarejestrować działalność gospodarczą?

Portal internetowy a zarejestrowanie działalności

PostTeraz jest 6 maja 2021, o 11:51
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

na gruncie przepisów podatkowych wcale nie trzeba rejestrować firmy w urzędzie, aby urząd skarbowy uznał, że podatnik prowadzi działalność gospodarczą.
W tym zakresie należy odnieść się do brzmienia art. 5a pkt 6 ustawy PIT, gdzie wskazano, że poprzez działalność gospodarczą albo pozarolniczą działalność gospodarczą rozumie się działalność zarobkową:
a) wytwórczą, budowlaną, handlową, usługową,
b) polegającą na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobywaniu kopalin ze złóż,
c) polegającą na wykorzystywaniu rzeczy oraz wartości niematerialnych i prawnych
– prowadzoną we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4-9.
Analizując ten przepis, stwierdzić należy, że z działalnością gospodarczą mamy do czynienia jedynie w przypadku spełnienia wszystkich opisanych przesłanek.
Więcej na ten temat zajdziesz na portalu https://www.spolkowy.pl/portal-internetowy-a-zarejestrowanie-dzialalnosci,616,p.html


Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałem, że coś takiego trzeba rejestrować jako własną działalność gospodarczą. Myślę, że do takich spraw trzeba mieć ogarniętego prawnika :)


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Jak zaczniesz na tym zarabiać i nie będziesz odprowadzać podatków to szybko się tobą zainteresują.


Powrót do Dyskusjecron