Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Pola wyboru w koszyku: Cena Netto/Brutto

Pola wyboru w koszyku: Cena Netto/Brutto

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Witajcie.
To mój pierwszy post na forum, więc najpierw się przywitam: Cześć, witajcie!

Potrzebuję wprowadzić do koszyka pewne rozwiązanie:
Ponieważ mam klientów z Unii Europejskiej, zarówno detalicznych, jak i prowadzących firmę z zarejestrowanym europejskim NIP-em, ci drudzy muszą dostać cenę z Vat-em 0%.
Myślę o tym, żeby jeden krok w koszyku był opcją wyboru:
1. "Kupuję detalicznie" - w podsumowaniu zamówienia pojawia się "Grand total" netto i brutto z podatkiem 23%
2. "Mam zarejestrowaną firmę" - w podsumowaniu zamówienia pojawia się "Grand total" z Vatem 0%

Korzystam z Magento 1.9. Finalizacja zakupu jest obsługiwana na jednej stronie ("One page checkout"). Kroki następujące: 1-dane płatnika, 2-dane dostawy, 3-wybór płatności, 4-wybór formy dostawy, 5-wybór formy płatności, 6-podsumowanie

No i chciałbym wstawić jakiś krok, w którym kupujący zaznacza, że jest europejskim vatowcem i w podsumowaniu dostaje Vat 0%. Oczywiście takich bym potem sprawdzał, czy mają aktualny Vat.
Czy możecie zaproponować jakieś rozwiązanie? Da się to zrobić z poziomu admina? A może jest jakaś wtyczka, która dałaby sobie z tym radę?

Pola wyboru w koszyku: Cena Netto/Brutto

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 01:37
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

z tego co wiem to wprowadzając NIP system sam sprawdza czy NIP jest europejski i sam nalicza vat lub nie, ale musisz to poprawnie ustawić w system -> konfiguracja -> konfiguracja klienta
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Dzięki za odpowiedź, ale niestety. Mogę wpisać dowolny NIP i nic to nie zmienia. Natomiast orientowałem się w temacie i do sprawdzania NIPu istnieje wtyczka, która pewnie jakoś łączy się z VIESem. Niemniej rozwiązanie sprawdzania poprawności Vatu na etapie rejestracji, to nie jest to czego szukam.
Ja natomiast próbuję rozwiązać to z poziomu koszyka, na etapie składania zamówienia. Jakiś moduł, który ewentualnie pozwoli mi wprowadzić pola dodatkowe do etapu składania zamówienia. Może być nawet z możliwością zrobienia reguły, tak jak w przypadku reguł koszyka.


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

sprawdź ponownie, magento 1.9 ma 2 pola nip, jedno nie działa jak powinno trzeba aktywować to drugie
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Powrót do Konfiguracja