Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Początki korzystania z Magento, pytania o wiele sklepów

Początki korzystania z Magento, pytania o wiele sklepów

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Cześć,

Zaczynam swoją przygodę z Magento, postawiłem już sklep u siebie, trochę się bawiłem jego konfiguracją trochę na ten temat czytałem, jednak mam kilka pytań
1. Postawiłem sobie kilka sklepów, czy jest możliwość, aby dostęp był możliwy do wszystkich przez jedno konto? Bo teraz na każdym musi być założone nowe konto. Jeżeli chodzi o koszyk to jest wszystko jedno, może być jeden, może być ich wiele.
2. Jak w najnowszej wersji Magento 1.7 można dodać nowe pole do użytkownika (customer), oraz do zamówienia? Chodzi mi o taką możliwość jak wybór preferowanej daty i czasu dostawy.

Początki korzystania z Magento, pytania o wiele sklepów

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 16:45
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

Cześć,

1. Magento posiada coś takiego jak "multi store view", czyli na jednej instancji Magento możesz postawić kilka odrębnych sklepów, posiadających różne bazy produktów i frontendy oraz jeden, wspólny backend. Jeżeli swoje sklepy postawiłeś na osobnych instancjach Magento, to raczej nie da się ich zaprząc do pracy na jednym panelu admina...

2. Nie jestem pewien, ale chyba nie da się takich pól wyklikać w panelu admina. Trzeba je dodać do bazy danych (poprzez odpowiednie wstawienie nowych atrybutów w modelu EAV) a następnie oprogramować. Jeśli chodzi o dodatkowe pole do zamówienia, mógłbyś obejść problem, wykorzystując opcję komentarza do zamówienia - po prostu zamiast "Komentarz" nazwałbyś je sobie "Preferowana data dostawy".


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Dzięki za odpowiedź.
Jeżeli chodzi o pierwsze pytanie. To mam jedną instalację Magento, jednak 3 osobne sklepy, ponieważ produkty mogą się powtarzać, ale z różnymi cenami.
W takiej sytuacji zależy mi na jednym koncie do wszystkich sklepów. Bo z tego co czytałem to tylko w ten sposób można mieć różne ceny. Chyba, że się mylę?
I niektóre produkty, są w sklepie A, natomiast nie ma ich w sklepie B.

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Nie jestem pewien, ale chyba nie da się takich pól wyklikać w panelu admina.

Można wyklikać sobie dodatkowe pola ale w wersji Enterprise. Przy Community należy napisać sobie własny moduł.
W takiej sytuacji zależy mi na jednym koncie do wszystkich sklepów. Bo z tego co czytałem to tylko w ten sposób można mieć różne ceny.

Przy konfiguracji pamiętaj, że produkty ceną mogą różnić się tylko na poziomie Website'ów tak więc musisz ustawić sobie 3 osobne website'y (nie sklepy (Stores) i nie widoki sklepów (Store Views)).


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

jemoon, mam tak zrobione, tylko źle to nazwałem, tzn. struktura wygląda tak, że mam jedno drzewo kategorii, mam tam dodane produkty. Teraz przypisałem produkty dowolnie, tzn. produkt X jest w sklepie A (cena 1.50) i w sklepie B (1.60) i to działa. Moje pytanie polega na tym, czy zakładając konto w sklepie A , można mieć dostęp do sklepu B. Szukałem czegoś takiego, jednak nigdzie tego nie znalazłem. Czy istnieje do tego dodatek, ewentualnie, czy można logować bez sprawdzania przynależności do sklepu?

Sklep = websites


Mam kolejne pytanie. Czy w jakiś prosty sposób można stworzyć producentów? Na podobnej zasadzie jak np w PrestaShop?


Powrót do Konfiguracja



cron