Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Płatność gotówką, wcale nie taka łatwa

Płatność gotówką, wcale nie taka łatwa

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

dtc

Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Witam kolegów Magentowców ;)

Wdrażam właśnie nowy sklep Magento. System sprawuje się bez zarzutów, jednak nie potrafię zmodyfikować pewnego elementu. Chodzi o sposoby płatności. Do tej pory ustawiłem dwie możliwości - Przelewy24 oraz Przelew na konto (przedpłata). W opcjach dostawy dodałem "Odbiór osobisty w siedzibie firmy". Chciałbym aby, po wybraniu tego sposobu klient miał możliwość zaznaczenia dodatkiwej (trzeciej) opcji płatności "Płatność przy odbiorze (gotówka)". W końcu nie będziemy chyba nikomu kazali robić przelewu i później przyjeżdżać po sprzęt do naszego biura :?:

W jaki sposób sobie z tym poradzić?
Pozdrawiam

Płatność gotówką, wcale nie taka łatwa

PostTeraz jest 14 maja 2024, o 15:26
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

dtc

Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

czy ktoś wie jak dodać opcje płatności gotówką przy odbiorze?

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Ja np. wykorzystuje do tego standardowy moduł 'Przelew' po prostu jako tytuł ustawiłem 'Zapłata przy odbiorze osobistym'. Do obsługi przelewów korzystam zazwyczaj z dodatkowego modułu 'Bank Payment' czy jakoś tak :) Przykład w którym możesz zobaczyć jak to działa znajdziesz np na www.kosmetic.pl (tam masz też rozwiązanie Twojego problemu z pierwszego postu w tym wątku, ale to już jest pisane dla klienta więc jak byłbyś zainteresowany to PW).


Posty: 17
Gadu-Gadu: 0

Witam,

Jest darmowy moduł do obsługi płatności przy odbiorze - CashOnDelivery (http://www.magentocommerce.com/magento- ... n-delivery).

Używam go z powodzeniem u siebie w sklepie: http://squashmarket.pl

Można w nim ustawić dodatkową kwotę doliczaną za płatność przy odbiorze.


Posty: 6
Gadu-Gadu: 0

jemoon a mógłbyś dokładniej napisać jak to ustawiłeś. Bo ja mam problem z modułem CashOnDelivery i szukam jakiejś alternatywy.
Zainstalowałem moduł do płatności przelewem "BankPayment" ale nie wiem jak umieścić informacje że zostanie dodana jakaś kwota do kosztów wysyłki za płatność za pobraniem tak jak masz w swoim sklepie.

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Za doliczanie dodatkowej opłaty w sklepie o którym pisałeś odpowiada moduł CashOnDelivery. Inne uruchomione tam moduły to BankPayment do przelewów i standardowy moduł przelewu na konto (w tym przypadku ten ostatni wykorzystywany jest do odbiorów osobistych).


Powrót do Konfiguracja