Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki Multiple Tablerates

Multiple Tablerates

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...

Post 21 kwi 2009, o 21:30

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Korzystam z tego modułu do konfiguracji form wysyłki. Można ustalić odpowiednie formy przy pomocy pliku CSV, jednak są one ustalane według jednego klucza, a najrozsądniejszym jest w tym przypadku waga paczki. W przypadku paczek pocztowych ekonomicznych i priorytetowych Poczty Polskiej wszystko jest w porządku, jednak problem pojawi się przy przesyłce pobraniowej, gdzie koszt przesyłki zależy od wagi paczki oraz od wartości pobrania. No i tutaj już ten moduł się nie sprawdza ze względu na dwie zmienne zamiast jednej. Czy ma ktoś jakiś sposób na to? A może napisał już ktoś pełny, nowy moduł Poczty Polskiej zawierający zarówno paczki pocztowe jak i przesyłki pobraniowe z podziałem na wersje ekonomiczne oraz priorytetowe?

Jest jeszcze jeden problem związany z tym modułem, otóż nie wyświetla się nigdzie opis przesyłki. W pliku CSV jest on skonfigurowany, jednak jedyne, co pojawia się w momencie wyboru formy wysyłki to nazwa, bez opisu, który powinien być pod spodem. Może ktoś wie jak to naprawić?

Link do modułu:Multiple Tablerates
Extension Key: magento-community/Pw_Multipletablerates

Multiple Tablerates

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 11:07
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 21 kwi 2009, o 23:39
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
jako, że niezbyt się orientuje w wynalazkach poczty mógłbyś napisać wg jakiej zależności liczą oni ten procent, który jest dodawany do kosztu paczki pobraniowej. Postaram się wtedy jakoś w weekend zmodyfikować ten moduł i bardziej dostosować go do naszych warunków.

Post 22 kwi 2009, o 00:19

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Z tego co zauważyłem, to co 50 PLN dochodzi kolejna złotówka. Do paczki o wartości do 50 PLN należy doliczyć 1 PLN, zaś od 50,01 PLN dolicza się już 2 PLN. Potem od 100,01 PLN dolicza się już 3 PLN itd. Najlepszą opcją byłoby najpierw zaznaczenie przewoźnika czyli powiedzmy "Poczta Polska" lub "Przesyłka kurierska" i dopiero wtedy za pomocą radio buttonów określić czy ma to być przesyłka za pobraniem czy też zwykła paczka. Niestety tego moduł Multiple Tablerates nie zrobi. Poza tym istnieje ten problem opisów form przesyłki, o którym wspomniałem już wyżej i niestety autor od dawien dawna nic z nim nie robi.

Zastanawiam się czy warto w ogóle bawić się w te modyfikacje czy może lepiej stworzyć od podstaw poprawnie działający moduł do Poczty Polskiej i zarzucić go na Magento Connect.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 22 kwi 2009, o 07:46

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

najlepszym rozwiązaniem było by poprawienie tego modułu i dostosowanie do polskich realiów
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 23 kwi 2009, o 15:06

Posty: 81
Gadu-Gadu: 3824559

No ale w multiple możesz sobie właśnie tak zrobić w pliku .csv z zależności od wartości zamówienia.

Post 23 kwi 2009, o 16:35

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Ale wtedy jest od wartości zamówienia, ale nie od wagi. Czy albo waga albo wartość zamówienia. A tutaj potrzebna jest zarówno waga jak i wartość zamówienia.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 10 maja 2009, o 16:32

Posty: 20
Gadu-Gadu: 0

Witam, jestem tutaj nowy i to mój pierwszy post :)
Mam taki problem: otóż po instalacji modułu Multiple Tablerates i przy wyborze sklepu w sekcji "Formy dostawy" brak możliwości importu pliku CVS.
Poniżej zamieszczam zrzut.

Obrazek

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Post 10 maja 2009, o 23:23

Posty: 24
Gadu-Gadu: 0

Sprawdź czy w lewym górnym rogu: W "Aktualny zakres konfiguracji:" masz wybraną "stronę" czyli najprawdopodobniej drugą opcję

Post 12 maja 2009, o 17:52

Posty: 20
Gadu-Gadu: 0

Niestety. Sklep został wybrany. Kurka nie wiem jak sobie z tym poradzić ...

Post 12 maja 2009, o 23:47
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Po wybraniu sklepu musisz mieć możliwość zaimportowania stawek. W razie czego umieszczam screen'a.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Następna strona

Powrót do Moduły i dodatki



cron