Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Konfiguracja Metody dostawy i płatności.

Konfiguracja Metody dostawy i płatności.

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

Cześć wszystkim,

Postanowiłem napisać nowy wątek bo pomimo szukanie na forach rozwiązania zagadnienia nie udało mi się tego zrobić. A myślę że temat nurtuje wiele osób.

Opis problemu:
Wysyłka PL Kurier 20zł
Wysyłka PL Poczta 10zł
Wysyłka PL Kurier za pobraniem 28zł
Wysyłka za granicę do UE 50zł
Wysyłka za granice poza UE 85zł
Darmowa wysyłka PL od 200 zł
Darmowa wysyłka UE i świat 900zł
* wszystkie ceny Brutto

Pomysł na rozwiązanie:
Zastosowane dodatki
MSP_CashOnDelivery http://www.magentocommerce.com/magento- ... -6259.html
Webshopapps_Matrixrate http://www.magentocommerce.com/magento- ... -free.html

Konfiguracja COD +8 zł dozwolone tylko jeżeli kraj wysyłki to PL
Konfiguracja Matrixrate uproszczona:
*uproszczona do wysyłki PL i zagranicę

Kraj Region/województwo Miasto Zip/Postal Code From Zip/Postal Code To Suma częściowa zamówienia From Suma częściowa zamówienia To Cena dostawy Delivery Type
POL * * * * 0 162.60 20 Kurier DPD
POL * * * * 0 162.60 10 Poczta Polska
POL * * * * 162.61 99999 0 Kurier DPD
* * * * * 0 731.71 50 Przesyłka lotnicza Pocztowa do krajów Unii Europejskiej
* * * * * 731.72 99999 0 Przesyłka lotnicza Pocztowa do krajów Unii Europejskiej
(Skąd te dziwne kwoty po przecinku bo moduł sprawdza ceny netto a limit 200 i 900 jest Brutto)

Dlaczego to nie działa? W przypadku wysyłki za granicę PL również pokazuje metodę płatności COD pomimo ustawionego warunku że dostępne tylko w PL. Przed zastosowaniem Matrixrate dodatek COD prawidłowo wyświetlał się tylko w przypadku wysyłki na terenie PL.
Ponadto COD dostępne jest dla wszystkich form wysyłki również Poczty

(Klient kupujący domyślne adresy ma ustawione na PL dodatkowy adres Niemcy na którym testowałem metody dostawy i płatności.)


Druga opcja konfiguracji: ostawić kwotę COD na 0 zł lub użyć standardowej opcji Magento COD
Konfiguracja Matrixrate uproszczona:
*uproszczona do wysyłki PL i zagranicę

Kraj Region/województwo Miasto Zip/Postal Code From Zip/Postal Code To Suma częściowa zamówienia From Suma częściowa zamówienia To Cena dostawy Delivery Type
POL * * * * 0 162.60 20 Kurier DPD
POL * * * * 0 162.60 28 Kurier DPD Płatność przy odbiorze
POL * * * * 0 162.60 10 Poczta Polska
POL * * * * 162.61 99999 0 Kurier DPD
* * * * * 0 731.71 50 Przesyłka lotnicza Pocztowa do krajów Unii Europejskiej
* * * * * 731.72 99999 0 Przesyłka lotnicza Pocztowa do krajów Unii Europejskiej
(Skąd te dziwne kwoty po przecinku bo moduł sprawdza ceny netto a limit 200 i 900 jest Brutto)

Dlaczego to nie zadziała?
Bo przy wybraniu którejkolwiek formy wysyłki zawsze będzie dostępna opcja COD ponadto jeżeli ktoś wybierze "Kurier DPD Płatność przy odbiorze" w następnym kroku przy wyborze metody płatności i tak pokarzą mu sie pozostałem metody płatności np: wpłata na konto i payu.pl

Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu kompilacji wysyłki i płatności za pomocą darmowych dodatków?
Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu za pomocą płatnego dodatku?

Konfiguracja Metody dostawy i płatności.

PostTeraz jest 27 kwi 2024, o 13:49
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 44
Gadu-Gadu: 0

Wysyłka paczki o większych gabarytach wcale nie musi być bardzo skomplikowana. Wystarczy, zyskać więcej informacji na temat rozmiarów jak i wagi różnego rodzaju przesyłek i zapoznać się z tym artykułem https://aktualnecenniki.pl/poznaj-maksy ... przesylek/ , w którym znajdziesz porady, jak taką paczkę nadać, a także wszelkie niezbędne informacje do do szczegółów wysyłki.


Powrót do Konfiguracja