Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Jak ustawic cechy

Jak ustawic cechy

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 12 lut 2009, o 13:06

Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

Witam
w tym poście proszę o pomoc, jako że jestem nowy i dopiero od kilku dni "walczę" z magento mam problem.
Mianowicie mam sklepik gdzie będę wrzucał między innymi jakieś kartki, zaproszenia itp.
I tak chciałbym do zaproszeń dodać cechy tak żeby było do wyboru zaproszenie z nadrukiem i bez nadruku.
Zaproszenie bez nadruku miało by inną cenę niż zaproszenie z nadrukiem, standardowo ustawione byłoby zaproszenie bez nadruku a dopiero jak ktoś wybierze z nadrukiem żeby mu pokazywało większą cenę.
No i tu zaczyna się problem, probuje ustawić te cechy ale jakoś nie mogę sobie poradzić, do tej pory takie rzeczy robiłem na oscommerce i tam z cechami nie mam problemu, ale tutaj jest to inaczej ustawione i nie mogę się połapać.

Dlatego bardzo proszę o pomoc :)
pozdrawiam
Grzesiek

Jak ustawic cechy

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 22:56
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 12 lut 2009, o 13:27

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Wydaje mi się że najlepiej by było to dodać jako Custom Options (własne opcje) ale będziesz musiał dla każdego produktu dodawać osobno taką opcję.
Możesz też popróbować tworzyć produkty konfigurowalne ale nie wiem czy to jest właściwe rozwiązanie.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 12 lut 2009, o 17:15

Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

dodatkowe opcje pomogły , o to mi chodziło :) ale gdyby ktoś znała metodę jak za pomocą cech to zrobić to też by było fajnie, bo nie trzeba wtedy do każdego osobno, ale i tak jest już dobrze :)

Post 12 lut 2009, o 17:36
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Żeby sprawę załatwić za pomocą cech musisz na początku daną cechę utworzyć (Sklep -> Cechy -> Zarządzanie cechami). Następnie należy daną cechę przypisać do zestawu cech wykorzystywanych przy tworzeniu produktu danego typu (Sklep -> Cechy -> Zarządzaj zestawami cech). Tam po wyborze rodzaju produktu (standardowo jest tylko produkt Default) przeciągasz nowo utworzone cechy z prawego okienka na środek strony gdzie znajduje się już wcześniej zdefiniowany zestaw cech dla produktu.

Post 12 lut 2009, o 19:29

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Zapomniałem o tym sposobie, Jemoon, rządzisz stary ;)
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 13 lut 2009, o 00:06

Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

jemoon napisał(a):
witam,
Żeby sprawę załatwić za pomocą cech musisz na początku daną cechę utworzyć (Sklep -> Cechy -> Zarządzanie cechami). Następnie należy daną cechę przypisać do zestawu cech wykorzystywanych przy tworzeniu produktu danego typu (Sklep -> Cechy -> Zarządzaj zestawami cech). Tam po wyborze rodzaju produktu (standardowo jest tylko produkt Default) przeciągasz nowo utworzone cechy z prawego okienka na środek strony gdzie znajduje się już wcześniej zdefiniowany zestaw cech dla produktu.


właśnie robiłem tak ale jest kilka rodzajów cech i nie potrafię tak ustawić żeby pokazywała się rozwijana lista z dwoma opcjami pierwsza bez nadruku i cena zostaje bez zmian a druga z nadrukiem i cena się zwiększa o jakąs tam kwotę, a przez dodatkowe opcje dla produktu, nie ma z tym problemu.

Post 13 lut 2009, o 01:00
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
właśnie robiłem tak ale jest kilka rodzajów cech i nie potrafię tak ustawić żeby pokazywała się rozwijana lista z dwoma opcjami pierwsza bez nadruku i cena zostaje bez zmian a druga z nadrukiem i cena się zwiększa o jakąs tam kwotę, a przez dodatkowe opcje dla produktu, nie ma z tym problemu.

1. Tworzysz sobie dwa produkty proste (Single product) jeden z cechą 'bez nadruku' drugi z cechą 'z nadrukiem'. Produkt typu Single będący później częścią produktu złożonego w tej sytuacji powinien mieć atrybut 'Widoczność' ustawiony na: 'Nigdzie'.
2. Tworzysz proukt konfigurowalny (Configurable) lub grupowy (Grouped) i w jego właściwościach, podczas tworzenia, w ostatniej pozycji z lewego menu (Produkty powiązane) wybierasz aby produkt ten składał się z wcześniej utworzonych produktów prostych. Produkt typu Configurable lub Grouped w tej sytuacji powinien mieć atrybut 'Widoczność' ustawiony na: 'Katalog, wyszukiwanie'.

Post 1 cze 2009, o 11:32

Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

A czy do PA produktu grupowego można dodać zakładkę "opcje własne", bez szkody dla funkcjonowania sklepu?
Chodzi o to żeby np. do 3 produktów w grupie dodać pole z listą rozwijaną np. z wyborem rozmiaru,
tego poprzez cechę się nie da zrobić, bynajmniej mi się nie udało.

Pozdrawiam
Magento 1.3.2.4


Powrót do Konfiguracja



cron