Strona główna forum Wsparcie Aktualizacje Aktualizacja Magento do wersji 1.4.0 Jak najlepiej zrobić update z 1.3.x do 1.4?

Jak najlepiej zrobić update z 1.3.x do 1.4?

Kwestie i problemy wynikające z aktualizacji Magento do wersji 1.4.0


Posty: 50
Gadu-Gadu: 2471309

Witam,
Chciałem was zapytać jak najlepiej zrobić update magento z wersji 1.3.x do 1.4.
Mam thema zrobionego przez siebie (przeróbka blanka z 1.3) i moduły Multiple Tablerates, Mxperts_Jquery + polskie tłumaczenie.
Czy wgrać najlepiej całą paczkę 1.4 na starą wersję czy może przenieść tylko samą bazę na nowy relase?
Pytam ponieważ widzę, że struktura katalogów w wersji 1.4 jest trochę inna niż w 1.3 a nie chciałbym zrobić dużego śmietnika na ftp.
Czy może tylko jakieś tabele z bazy przenieść (jakie aby ustawianie, zamówienia, produkty itd zostały?) + katalog media.

EDIT:
Widzę na magentocommerce.com , że nie da się zrobić updateu bo jest jakiś bug.
Jednak na przyszłość którą metodę polecacie?
sklep keebee.pl - ubranka dla niemowląt

Jak najlepiej zrobić update z 1.3.x do 1.4?

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 12:38
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Osobiście polecałbym jeszcze poczekać z tydzień, może dwa żeby właśnie społeczność pierwsza przeszła tą drogę aktualizacji - potem spotka nas mniej niespodzianek.


Posty: 50
Gadu-Gadu: 2471309

Jasne, że tak, nowe wersje modułów wyjdą itd. Poza tym jedyną teraz możliwością jest zrobić najpierw update do 1.4rc1 a później do stable bo sama stable nie aktualizuje bazy do nowej wersji :|

Ja jednak pytam o najlepszy sposób aby pozbyć się śmieci po starych wersjach.
Wydaje mi się, że wersja baza danych+katalog media+moduły jest opcjonalna a nie update z magento connect czy wgrać pełną paczkę instalacyjną na stary sklep.

Mam rację?
sklep keebee.pl - ubranka dla niemowląt


Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Na razie w ogóle lepiej się wstrzymać z aktualizacją, jest dość sporo zmian choćby w szablonach, przez co wiele rzeczy po prostu nie działa.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...


Posty: 50
Gadu-Gadu: 2471309

a co dokładnie zostało zmienione w szablonach? Bo ja mam przerobionego blanka z 1.3 i jak go wgrałem na czystą wersję 1.4 to jedynie musiałem podmienić plik stronnicowania aby w pełni działał :)
sklep keebee.pl - ubranka dla niemowląt


Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Bo przerabiałeś blank'a, ale jeżeli byś przerabiał modern'a to już tak miło by nie było. Sporo się zmieniło w tym szablonie.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...


Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

Ja się pośpieszyłem wczoraj i mam teraz problem...

Po aktualizacji przez connect zalogowałem się do admina i wyskoczył komunikat z IndexManagement żeby zrobić ReindexData - wszędzie przeszła REINDEX DATA poza "Catalog Search Index Rebuild Catalog product fulltext search index" - i tu mi wywala Some problem with reindexing process.

Obecnie nie działają mi kategorie produktów na sklepie - działają może ze 3!! Co mam zrobić?Wystarczy baze danych cofnąć czy pliki też trzeba? Poza tym inne rzeczy wyglądają jakby działały prawidłowo...


Zakładka Index Management wygląda tak
Atrybuty produkty Index product attributes for layered navigation building Update on Save Ready 16-02-2010 22:09:58 Reindex Data
Product Prices Index product prices Update on Save Ready 16-02-2010 22:10:15 Reindex Data
Catalog Url Rewrites Index product and categories url rewrites Update on Save Ready 16-02-2010 22:59:33 Reindex Data
Product Flat Data Reorganize EAV product structure to flat structure Update on Save Ready 16-02-2010 22:10:42 Reindex Data
Category Flat Data Reorganize EAV category structure to flat structure Update on Save Ready 16-02-2010 22:10:50 Reindex Data
Produkty kategorii Indexed category/products association Update on Save Ready 16-02-2010 22:11:30 Reindex Data
Catalog Search Index Rebuild Catalog product fulltext search index Update on Save Przetwarzam Nigdy Reindex Data
Stock status Index product stock status Update on Save Ready 16-02-2010 22:11:56 Reindex Data


Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

ok, zrobilem backup bazy i teraz sie to udalo zrobic na READY :-)
ale nie zmienia to faktu ze nie dzialaja mi kategorie w sklepie...


Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

chyba wiem z czego wynika problem - moja templata nie byla zaktualizowana i chyba o to chodzi...


Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

Ogó♥lnie zrobił się syf, trzeba bylo wracac backup plikow i bazy...

Nie polecam aktualizacji

Następna strona

Powrót do Aktualizacja Magento do wersji 1.4.0



cron