Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Fatal error - allowed memory size exhausted

Fatal error - allowed memory size exhausted

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Witam, po wgraniu na serwer plików magento (najnowsza wersja) nie działa instalacja, etc. Pojawia się komunikat:

Fatal error: Allowed memory size of 262144 bytes exhausted (tried to allocate 19456 bytes) in (ścieżka katalogu na serwerze)/app/code/core/Mage/Core/functions.php on line 315

Wyczytałem, że ma to coś wspólnego z konfiguracją php.ini, ale nie bardzo wiem jak ten problem rozwiązać. Próbowałem do głównego katalogu wgrać php.ini ze zwiększoną wartością memory, ale nic się nie zmienia.

Na localhoście (MAMP) zainstalowałem i działa bez problemów.

Hosting to linuxpl.com.

Proszę o pomoc:)

Fatal error - allowed memory size exhausted

PostTeraz jest 19 kwi 2024, o 11:47
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Spróbuj zmienić wartość przydzielonej maksymalnej pamięci w pliku .htaccess
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

W pliku .htaccess jest ustawione:

## adjust memory limit

php_value memory_limit 128M
php_value max_execution_time 18000

To chyba dużo? :)

Nie mam pojęcia, dlaczego nie działa, szczególnie, że innym na tym serwerze, jak widzę po forum, działa. Z installatrona robiło mi się to samo. Sklepik chciałem postawić na subdomenie:/


Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

A na pewno wrzucasz tam plik php.ini zamiast php.ini.sample?
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Tak. Wrzucałem tam zarówno php.ini z wykasowanym sample, jak i inny php.ini, który znalazłem na anglojęzycznym forum dotyczącym problemów z magento. Spróbuję jeszcze starego dobrego sposobu, czyli wywalę wszystko i wgram jeszcze raz:)


EDIT:

Zainstalowałem jeszcze raz, z installatrona. Zamieniłem php.ini.sample na php.ini i .htaccess.sample na .htaccess. Bez rezultatu:/

te same błędy: na install functions.php, a jak wchodzę na domenę to z kolei profiler.php:/


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

witam - problem został rozwiązany, musiałem całkowicie z pliku .htaccess usunąć wpis o limicie pamięci:

php_value memory_limit 128M

Pozdrawiam:)


Powrót do Problemy z działaniem



cron