Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Emaile sprzedażowe - nie automatycznie

Emaile sprzedażowe - nie automatycznie

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

Witam ponownie,
mam jeszcze jedno szybkie pytanko. Czy ktoś wie gdzie jest (i czy jest) opcja wyłaczenia automatynczego wysyłania emaili po zlożeniu zamowienia przez klienta? Wiem, że opcja taka jest w menu "System->konfiguracja" ale wiąże się ona z całkowitym wylączeniem e-maili nawet "ręcznych" zostają tylko powiadomienia. Zależy mi aby była mozliwość wysyłki z menu Sprzedaze->zamówienia po sprawdzeniu czy dany towar jest na 100 dostępny.

Jeśli ktoś zetknął się z problemem i wie jak to obejść byłbym wdzięczny za jakąś pomoc.
Pozdrawiam

Emaile sprzedażowe - nie automatycznie

PostTeraz jest 27 kwi 2024, o 11:55
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Magento wysyła automatyczne maile standardowo i nie można tego wyłączyć z poziomy PA (no chyba, że jak zauważyłeś możesz wyłączyć wysyłanie wszystkich maili). Żeby uzyskać to co chcesz należy pogrzebać w kodzie/napisać odpowiedni moduł.


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

tak tak, to zauważyłem. Może ktoś to rozwiązał w kodzie? Może ktoś wie chociaż w jakim pliku mogę tego szukać?

tak na marginesie to skąd mogę sie dowiedzieć co jest gdzie trzymane w strukturze magento (chodzi mi o to, że view.html to strona produktu, itp.) jest jakaś dokumentacja tego typu?


Posty: 17
Gadu-Gadu: 0

Witam,

Możesz wyłączyć automatyczne maile potwierdzające złożenie zamówienia, wykomentowując wywołanie metody $order->sendNewOrderEmail(); w pliku \app\code\core\Mage\Checkout\Model\Type\Onepage.php (linia 628)

Maile wysyłane "ręcznie" z Magento będą działać.


Posty: 15
Gadu-Gadu: 0

pieknie! sprawdzalem teraz dopiero i faktycznie działa! jesteś wielki, nie wiem tylko jak do tego doszedłes bo ja bym tego w życiu nie znalazł, może jest jakaś dokumentacja magento gdzie jest objasnione dzialanie poszczególnych plików/zmiennych?

Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję za rozwiązanie problemu.


Posty: 12
Gadu-Gadu: 0

A jeżeli chciałabym ustawić trzy maile:
po złożeniu zamówienia automatyczny, przypomnienie o opłacie za zamówienie ręczny i automatyczny po zmianie statusu na complete (ręcznej zmianie lub automatycznej). Poza tym, chciałabym, żeby pierwszy mail był w dwóch wersjach w zależności od kategorii produktu....

Pomocy!


Powrót do Konfiguracja