Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Duble produktów na liście

Duble produktów na liście

Na temat Magento - ogólnie...

Post 5 kwi 2012, o 15:43

Posty: 10
Gadu-Gadu: 0

Witam,
Ostatnio udało mi się zaktualizować i dopracować sklep do wersji 1.6.2 (na testowej domenie). Wszystko działało więc należało jedynie przenieść testową wersję na serwer i zmienić domenę - tak też zrobiłem i całość ruszyła z nowego źródła. Problem się pojawił w momencie gdy chciałem sklonować istniejący produkt. Zmieniłem sku, nazwę obrazków, zapisałem całość i wysypała się lista produktów - tzn. produkty się wyświetlają jednak dublują się na kolejnych stronach listy. Rozumiem że miałyby różne url-e ale mają dokładnie te same i pojawiają się zamiast innych produktów których w tym momencie nie widać.

Ktoś wie może co jest nie tak lub czym takie zachowanie sklepu może być spowodowane?

Na testowym sklepie produkty klonowałem i wszystko było ok.
Blog z poradami i wskazówkami z zakresu tworzenia stron i sklepów internetowych - webground.pl

Duble produktów na liście

PostTeraz jest 19 kwi 2024, o 21:35
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 6 kwi 2012, o 01:56

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

może problem jest taki że zgrałeś źle bazę danych bez kluczów obcych?
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 6 kwi 2012, o 08:36

Posty: 10
Gadu-Gadu: 0

Dzięki za odpowiedz. Baza została przeniesiona 1 do 1 i zmieniłem jedynie adresy domenowe aby całość ruszyła z właściwej domeny.

Sprawdziłem poprawność bazy danych porównując dotychczasową bazę z czystą za pomocą magento-db-repair-tool i nic mi nie wykrył więc chyba klucze obce sa w porządku (chyba że się mylę).

Poprawiłem ścieżki w downloaderze i na wszelki wypadek wygoliłem local.xml i puściłem instalację od nowa by magento sobie nadpisał bazę raz jeszcze. Nadal nic i szczerze mówiąc nie wiem gdzie może leżeć przyczyna?
Blog z poradami i wskazówkami z zakresu tworzenia stron i sklepów internetowych - webground.pl

Post 6 kwi 2012, o 12:03

Posty: 10
Gadu-Gadu: 0

Chyba znalazłem winowajcę Rayfox_Catalog, który przerzucał produkty "out of stock" na koniec listy. Po wywaleniu wtyczki całość wróciła do normy. Jest jakiś sposób lub inne rozwiązanie, które by tą samą funkcjonalność realizowało bez rozsypywania listy produktów?
Blog z poradami i wskazówkami z zakresu tworzenia stron i sklepów internetowych - webground.pl

Post 6 kwi 2012, o 12:26

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

No ja nie znam, można by było pogrzebać w tej wtyczce, może naprawić by sie ja dało jakoś.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Powrót do Dyskusje



cron