Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Dodawanie NIP

Dodawanie NIP

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 10 cze 2009, o 22:54

Posty: 12
Gadu-Gadu: 0

Witam,

W jaki sposób klient może dodać nip??
Zakładając konto na sklepie mamy mamy tylko podstawowe dane, resztę dodajemy w adresach, ale nie ma tam nipu.
W PA widzę nip w danych podstawowych.

Dodawanie NIP

PostTeraz jest 27 kwi 2024, o 21:48
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 12 cze 2009, o 11:43

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

W PA w konfiguracji klienta, można go właczyć
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 12 cze 2009, o 12:28

Posty: 12
Gadu-Gadu: 0

Dzięki za info.

Poradziłem sobie w inny sposób.

Dodawanie nipu do konta, a nie do adresu jest trochę bez sensowne.

Klient wybiera adres dla płatności i na podstawie tego powinna być generowana faktura.
Jeden klient moze wtedy robic zakupy dla klilku firm tak jest to rozwiazane w agito.pl.

Ja to zrobilem w ten sposow, że dodałem atrybut dla adresu klient NIP i do pliku app/design/fronted/default/default/template/customer/address/edit.phtml

dodałem kod

   <li>
                <label for="company"><?php echo $this->__('NIP') ?></label><br />
                <input type="text" name="nip" id="nip" title="<?php echo $this->__('NIP') ?>" value="<?php echo $this->htmlEscape($this->getAddress()->getNip()) ?>" class="input-text" />
            </li>


Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem od oryginalnego.

Post 20 lip 2009, o 17:45

Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

Witam

W tym sposobie trzeba zmienić nip na taxvat oraz getAddress na getCustomer i wtedy zaciąga nip, ale nie można go kasować ani zmieniać z tej zakładki. Czy ktos rozwiązał problem z dodaniem Nipu do zamówienia.

ODP.
Na szynko można dodać linijkę NIP: {{var order.getCustomerTaxvat()}} w szablonie wiadomości.
Magento 1.3.2.4

Post 27 gru 2009, o 15:01

Posty: 16
Gadu-Gadu: 0

Odświeżę temat...
Czy już ktoś sobie poradził z przeniesieniem pola NIP do adresu płatnika oraz aby można było go tam edytować??


Powrót do Konfiguracja