Strona główna forum Wsparcie Aktualizacje Aktualizacja Magento do wersji 1.5.X Czy warto już iść w strone 1.5?

Czy warto już iść w strone 1.5?

Kwestie i problemy wynikające z aktualizacji Magento do wersji 1.5.X

Post 17 sty 2011, o 18:00

Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Będę wkrótce chciał otworzyć sklep oparty na magento - czy warto już od razu postawić na wersję 1.5 (jeszcze beta) czy lepiej 1.4 a później po czasie zaktualizować do 1.5? Czy moduły, tłumaczenia ze starszej wersji raczej będą działały w 1.5 czy jest mała szansa na to?

Czy warto już iść w strone 1.5?

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 21:14
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

To wszystko zależy jak szybko chcesz mieć wersję produkcyjną swojego sklepu.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

lefi napisał(a):
To wszystko zależy jak szybko chcesz mieć wersję produkcyjną swojego sklepu.

do 2, góra 3 miesięcy już musi wszystko śmigać.


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Powiem tak, wg mnie alpha2 nie nadaje się jeszcze do zastosowań innych jak badawcze, ale to tylko moja opinia.
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
@kulfon250 Jest już też beta1 - u mnie w testowych wersjach zarówno z alpha jak i beta nie było problemów.


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

A u mnie magentoconnect porażka, zero działania mowa o nowej jego wersji, sporo błędów innych, ogólnie może lepiej niż początki 1.4 ale powiem tak poczekam popatrzę i sprawdzimy jak będzie stabilna wersja wydajność.

Napisałem swoją opinię, wg mnie wchodzenie w wersje niestabilne jest dobre do zabawy nie do pracy, ale, to tylko moja opinia, tak jak gonienie za wersjami, gdy nie ma w nich nic co nam jest niezbędne. Mój sklep pracuje na 1.3.2.3 działa szybko, opcje które własnie dodają w magento mam od dawna (free dodatki), szybkość można sprawdzić samemu (transit.waw.pl).

Od wersji 1.4 szukam czegoś co by mnie przekonało by pójść wyżej, ale na dziś nie znalazłem nic ciekawego, ale chętnie dam się przekonać, że nie mam racji :). Pomijam zwolnienie systemu, mimo obietnic ze ma być rakietą szybkości :)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 52
Gadu-Gadu: 0

Wczoraj ukazała się stabilna wersja 1.5. Czy ktoś już robił aktualizację z wersji 1.4.1.1? Są jakieś poważniejsze błędy?

Czego można się spodziewać po nowej wersji, są jakieś ciekawe nowości jeśli chodzi o funkcjonalność sklepu? W ogóle warto już teraz aktualizować?

EDIT:
Tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś spieszył się z upgradem, podaję ciekawy link: http://www.magentocommerce.com/boards/v ... ad/219580/

Post 28 lut 2011, o 15:32

Posty: 17
Gadu-Gadu: 0

Miałem okazję pobawić się trochę Magento w wersji 1.5.1. Przeszedłem proces instalacji, skonfigurowałem podatek, metody dostawy, formy płatności, zainstalowałem kilka modułów, próbowałem zmieniać skiny, szablony, przeklikałem cały panel admina.

Nie natrafiłem na żaden błąd (mimo że np. dodatki które instalowałem były kompatybilne tylko z linią 1.4) - więc mogę ocenić 1.5 bardzo pozytywnie. Nie wiem jak by to wyglądało przy updacie, nie liczyłbym jednak na cuda - problemy pojawią się na pewno.

Widać dużo zmian względem 1.4, ale ich przydatność oceniam raczej słabo (przynajmniej jeśli chodzi o polskie warunki).


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Osobiście przygotowuje wdrożenie już na wersji 1.5.0.1 - jak na razie wszystko jest OK potrzebne moduły działają z niższych wersji.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 52
Gadu-Gadu: 0

MalT, jeśli możesz, to podaj listę modułów, które działają. Na pewno się to komuś przyda.

Następna strona

Powrót do Aktualizacja Magento do wersji 1.5.X



cron