Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Czy będzie dobry?

Czy będzie dobry?

Na temat Magento - ogólnie...

Post 11 mar 2010, o 15:25

Posty: 8
Gadu-Gadu: 4246279

Witam! Z braku działu "ogóln" piszę tutaj.

Mam w zamyślę sklepik i potrzebuję do niego maszynę. Zastanawiam się nad magento.

Sklepik miałby być prosty - dosłownie 20 produktów i każdy w 10 wersjach kolorystycznych.

Potrzebuję, żeby:
- działał szybko,
- mógł rejestrować klientów ale żeby klient nie był do tego zmuszany (zakupy bez rejestracji)
- obsługa płatnosci24.pl
- integracja z ceneo itp.
- super grafikę

Czy magento bedzie się spisywał pod to?

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
Maciek

Czy będzie dobry?

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 16:06
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 11 mar 2010, o 17:53

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Przeczytaj artykuł "dla kogo magento" w FAQ.
Moim zdaniem chcesz użyć Tira do wożenia pudełka zapałek.
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 11 mar 2010, o 18:22

Posty: 8
Gadu-Gadu: 4246279

Też mam takie wrażenie.
Dlatego pytam.

A co możecie mi polecić - tylko nie oSC i pochodne. Chodzi o to, by było dobre wsparcie i nie problem z wykonaniem thema.

Z tym, że Magento ma fajne themy :)

Pozdrawiam
Maciej

Post 2 mar 2011, o 16:31
Zagladnij na:
prestashop.com

Lub zainteresuj sie Joomla + Virtuemart ( tu otrzymasz lepsze wspardzie w j.polskim)

"Moim zdaniem chcesz użyć Tira do wożenia pudełka zapałek." Kulfon - Ladnie to wyjasniles. Zgadzam sie calkowicie
Piękne i tanie suknie wieczorowe Sklep internetowy oparty o VM

Post 2 mar 2011, o 16:53

Posty: 8
Gadu-Gadu: 4246279

Dziękuję za pomoc Panie i Panowie!

Dokonałem wyboru PrestaShop

www.pufynaturalne.pl
www.kolagen.pl

Działa dobrze.

Magento - fakt, tir do wożenia zapałek.

Post 3 mar 2011, o 11:44

Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
Gadu-Gadu: 22740034

Leszczu napisał(a):
Dziękuję za pomoc Panie i Panowie!

Dokonałem wyboru PrestaShop

http://www.pufynaturalne.pl
http://www.kolagen.pl

Działa dobrze.

Magento - fakt, tir do wożenia zapałek.



No to już jest szczyt :shock:
Wdrożenia magento i poprawki, instalacja modułów www.sklepymagento.eu

Post 3 mar 2011, o 12:06

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

kulfon250 - Magento nie jest Tirem do wożenia pudełka zapałek.
Wiele sklepów nawet "jedno-produktowych" dział na magento ze względu na jego wydajność przy obsłudze wielu zamówień.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 3 mar 2011, o 12:15

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Każdemu wolno kochać, jak pisał kiedyś poeta.
Znam faceta co sam od kilku lat jeździ 8 litrowym, 9 osobowym autem...
Napisałem swoja opinię, oczywiście można użyć Magento nawet do zrobienia sklepu z jednym produktem, tylko po co?
Oczywiście bogata firma, bo magento ma swoje wymagania serwerowe, jeśli ma być wydajne, może to zrobić, ale z reguły Ci co stawiają sklepy sami, do nich nie należą i dla nich lepsze jest rozwiązanie gotowe i mniej wymagające.
Przeszedłem drogę od OScoma, gdy zaczynałem i stać mnie było na niewiele, aż do momentu, gdy postanowiłem mieć z powodu wielu produktów, sklep szyty na miarę, a Magento mi to umożliwiło, ale to już było w momencie, gdy hasło własny dedyk, nie powodowało u mnie skurczy w portfelu ;).
A i hasło ze moduł kosztuje tyle i tyle, i trzeba go napisać pod zamówienie też.
Ale naprawdę z przyjemnością popatrzę na sklep oparty na Magento co ma dwa produkty i stoi na dedyku, do tego celu a i programiści z tego forum, na pewno nie zmartwią się ze muszą takie stawiać, bo chleb kosztuje ;)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 3 mar 2011, o 14:55

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Dla magento nie musi być od razu dedyk tylko wystarczy pakiet hostingowy przygotowany specjalnie pod magento. Sam spotkałem się już wielokrotnie z opinią ludzi że mogli jednak zainwestować w magento a nie przechodzić przez virtuemart i prestashop co spowodowało porównywalne koszty do wdrożenia magento szytego na miarę...

Ale to każdy sam musi zdecydować co będzie dla niego najlepsze.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 3 mar 2011, o 15:03

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

MalT napisał(a):
Dla magento nie musi być od razu dedyk tylko wystarczy pakiet hostingowy przygotowany specjalnie pod magento. Sam spotkałem się już wielokrotnie z opinią ludzi że mogli jednak zainwestować w magento a nie przechodzić przez virtuemart i prestashop co spowodowało porównywalne koszty do wdrożenia magento szytego na miarę...

Ale to każdy sam musi zdecydować co będzie dla niego najlepsze.


Powiem tak pakiet hostingowy dla sklepu z 20 produktami, oki odpal ich więcej i pogadamy.
Wiem co było na home.pl (pakiet) VPS-ie (dhosting) i co mam teraz. Stąd moja opinia, chyba ze mówimy o surowym sklepie to fakt , ruszyć rusza i nawet jakoś pracuje.

Oczywiście najlepiej zrobić bazowy sklep, na wypasionym sofcie, tylko jak pisałem nie mówiłem o firmie co zaczyna swa przygodę i szuka czegoś co jest gotowe, proste i niewymagające.
Magento na pewno takie nie jest jest cudowne, ale wymaga wiedzy, pojęcia o tym czego się chce i kogoś kto sie w tym porusza, a speców od Magento znam ze 3 w tym jednego co rzeczywiście wymiata.
Nie mówię o firmach , co od razu krzyczą worek kasy, bo takich jest kilka, ale tak samo nie mówię o wersji Enterprise Magento a przecież jeszcze fajniejsza :P
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Następna strona

Powrót do Dyskusje



cron