Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki Ceneo - pozycjonowanie cenowe - ankieta

Ceneo - pozycjonowanie cenowe - ankieta

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...


Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

Hej,

Planowany moduł/ aplikacja desktopowa: Skanowanie ceneo, ustawianie ceny w Magento i w PA Ceneo ciut poniżej konkrencji, z ograniczeniem do ceny minimalnej do jakiej można zejść (ustawiane w PA Magento).

1. Czy był(-a) byś chętny używać taki moduł ?
2. Ile taki moduł przyniósłby zysku pieniężnego ?
3. Ile taki moduł zaoszczędził by czasu w stosunku do ręcznego "pilnowania" ceny ?

4. Jakie widzicie pułapki w wykrywalności takiego modułu przez Ceneo, czy coś jest w regulaminie napisane w sprawie takiej działalności, jaka może być polityka ceneo w tej kwestii, czy w ogóle warto przejomować się wykrywalnością?
Moje:
A. Program byłby widoczny jako internauta z przeglądarką IE.
B. Można "używać" PA ceneo z jednego adresu IP (proxy), skanować ceneo z innych adresów.
C. uruchamianie bot'a w większych odstępach czasu (pół godziny, godzina).

Wstępny pomysł: aplikacja w C# pod Windowsa sterująca Internet Explorerem (zmiana ceny w panelu ceneo, odczytywanie ceny produktu).
Zmiana cen w Magento bezpośrednio w bazie danych.
Cena minimalna jako atrybut produktu.

Ceneo - pozycjonowanie cenowe - ankieta

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 00:52
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 104
Gadu-Gadu: 0

Super pomysł!
1. Tak.
2. Chciałbym to wiedzieć. :) Ale z drugiej strony konsekwencją tego będzie jeszcze większe wyżynanie cenowe.
4. Przyznaję, że regulaminu nie czytałem, ale przecież Google też jakoś indeksuje Ceneo, nie? ;)
Bota starczy uruchamiać wg mnie rano, raz dziennie, bo aktualizacja baz jest maks raz na dzień, w nocy.

Pozdrawiam,
Michał


Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

XSHAKER - jest takie narzędzie:-)

Więcej na http://exss.pl/system-xshaker/

Jakby ktoś potrzebował więcej informacji chętnie służę.

Pozdrawiam

Tomek


Powrót do Moduły i dodatki