Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem brak zdjec po zmianie domeny

brak zdjec po zmianie domeny

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...

Post 17 mar 2009, o 19:33

Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

Witam,
przeniosłem sklep na inną domenę ale na tym samym serwerze i z zachowaniem tej samej bazy. Zmieniłem url podstawowy w panelu konfiguracyjnym na nowy, nawet linki w bazie danych(nowa domena- myślałem ze w jakiś sposób przez to nie widzi zdjęć. W bazie były linki do starej domeny po edytowaniu bazy- ale też nie pomogło) . Produkty są pięknie widoczne wszystko wygląda ok, niestety nie wyświetlają się zdjęcia produktów - na starej domenie było ok, nawet jak zmienie url podstawowy na stary to tez działa ale wtedy przekierowuje na stara domene wiec nie o to chodzi.. Co dziwniejsze w konfiguracji produktu w panelu administratora te zdjęcia są załączone i ustawione.
Bede wdzięczny za sugestie.

pozdrawiam
Magento 1.3.2.4

brak zdjec po zmianie domeny

PostTeraz jest 25 kwi 2024, o 08:08
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 17 mar 2009, o 20:59
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
spróbuj wejść do PA -> System -> Zarządzanie Cache i odświeżyć tam wszystkie wartości (przede wszystkim 'Przekierowania adresów' i 'Cache obrazków').

Post 17 mar 2009, o 21:32

Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

Niestety przy Images Cache mam tylko clear. A Layered Navigation Indices jeszcze się robi, na chwile obecna widzę ze niewielka cześć się pojawiła, reszta może pojawi się później. Dam znać jak wynik.
Magento 1.3.2.4

Post 17 mar 2009, o 21:37

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

spróbuj ręcznie wyczyścić cache (usunąć z serwera)
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 17 mar 2009, o 22:08

Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

podejrzewam ze chodzi o te /web/var/cache/.... oraz /web/media/catalog/product/cache.... ?
Czy są jeszcze jakieś?
Magento 1.3.2.4

Post 17 mar 2009, o 22:36

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

var/session też można ale niekoniczne
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 17 mar 2009, o 23:59

Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

Niestety wszystko wykasowałem, cache miałem wyłączony, później włączyłem i się pojawiło może 10%. Nawet bazę zgrałem jeszcze raz. Jakieś bo nie chce mi się za bardzo wszystkie zdjęcia dodawać od nowa. może ktoś logicznie potrafi wyjaśnić czemu po zgraniu wszystkich plików z tą samą baza na inną domenę magento zgubiło zdjęcia.
pozdrawiam
Magento 1.3.2.4

Post 18 mar 2009, o 00:10
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
sprawdziłeś też czy w bazie w tabelce core_config_data wartości base_url i secure_base_url masz odpowiednie wartości??

Post 18 mar 2009, o 00:25

Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

TAK, zmienione są na nowa domenę.
Magento 1.3.2.4

Post 18 mar 2009, o 12:15

Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

dziś zrobiłem taki eksperyment. przy wyłączonym cache usunąłem zdjęcie którego nie widział, następnie je wstawiłem. Sklep widzi ze coś tam jest bo zmienia wielkość okna ale nic nie pokazuje.
Magento 1.3.2.4

Następna strona

Powrót do Problemy z działaniem



cron