Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Błędne przeliczanie sum w podsumowaniu zamówienia

Błędne przeliczanie sum w podsumowaniu zamówienia

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 28
Gadu-Gadu: 0

Mam kłopot i nijak nie mogę znaleźć źródła.

Używam multiple tablerates. Po wyborze opcji dostawy (mam zdefiniowane dwie: 10 i 20 zł) i po wybraniu formy płatności w podsumowaniu zamówienia pojawia mi się kwota 20,01 zł za dostawę. Po prawej stronie w kolumnie postępu zamówienia również widnieje kwota 20,01. Co dziwne dla dostawy za 10 zł kwota wyświetlana w podsumowaniu jest poprawna.

W razie potrzeby służę screenshotami lub fragmentami kodu.

Edit: Jakby tego było mało, dodałem właśnie produkt o cenie 47,50 do koszyka. W koszyku zaś pojawił mi się ten produkt z ceną… 47,49.
Po chwili ten efekt już nie wystąpił.

Nie muszę dodawać, że zaczynam wątpić w siebie lub w Magento.

Błędne przeliczanie sum w podsumowaniu zamówienia

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 23:29
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

To jest błąd w rdzeniu Magento, związany z obliczaniem podatku, jak dotąd nierozwiązany. Mało tego, znam przypadek, gdzie koszt wysyłki wyniósł -0.01 zamiast 0.00 :)

W wersji 1.4.1.0 i 1.4.1.1 w "releas notes" widnieje kilka poprawek związanych z podatkiem, być może upgrade Magento do wersji 1.4.1.1 pomoże, ja nie sprawdzałem jeszcze.


Posty: 28
Gadu-Gadu: 0

Czy ktoś już sprawdzał czy upgrade rzeczywiście pomaga?
No i dodatkowe pytanie: czy upgrade jest taki trudny i niebezpieczny jak mi się wydaje?
Czytałem zbyt dużo doniesień o problemach z wysypywaniem się sklepu.


Posty: 17
Gadu-Gadu: 0
michalzadkowski napisał(a):
No i dodatkowe pytanie: czy upgrade jest taki trudny i niebezpieczny jak mi się wydaje?
Czytałem zbyt dużo doniesień o problemach z wysypywaniem się sklepu.

Tak może być, pod warunkiem, że nie zachowasz zasad zdrowego rozsądku:
- Backup bazy danych.
- Backup plików.
- Przerwa techniczna

Poza tym, powinieneś mieć sklep testowy, na którym przetestujesz upgrade.
Coś mi się wydaje, że takiego nie masz.
Koniecznie zainstaluj taki i testuj.


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Zainstaluj sobie magento lokalnie i przetestuj.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 17
Gadu-Gadu: 0

Rzeczywiście, Magento w dziwny sposób zaokrągla wartości podatków.
Problem jest dość prosty do rozwiązania - zakładając że masz Magento w wersji 1.4.0.1, wystarczy w pliku /app/code/core/Mage/Tax/Model/Calculation.php (linia 473) zamienić:
return ceil($price*100)/100;

na:
return $price;

U mnie ta prosta zmiana wyeliminowała problem jednego grosza za dużo/za mało.

Oczywiście nie zalecam bezpośrednich zmian w plikach z katalogu "core", zatem powyższy plik "Calculation.php" należy skopiować do /app/code/local/Mage/Tax/Model/ i dopiero w tej kopii pliku wprowadzać zmiany.


Posty: 73
Gadu-Gadu: 277722

michalzadkowski napisał(a):
Mam kłopot i nijak nie mogę znaleźć źródła.

Używam multiple tablerates. Po wyborze opcji dostawy (mam zdefiniowane dwie: 10 i 20 zł) i po wybraniu formy płatności w podsumowaniu zamówienia pojawia mi się kwota 20,01 zł za dostawę. Po prawej stronie w kolumnie postępu zamówienia również widnieje kwota 20,01. Co dziwne dla dostawy za 10 zł kwota wyświetlana w podsumowaniu jest poprawna.
[...]

Miałem podobny problem po migracji do 1.4.0.1.
O ile pamiętam to pomogło mi ustawienie System > Konfiguracja > Podatek > Ustawienia przeliczania > Metoda obliczania podatku bazująca na: SUMA
Sprawdź jak masz ustawione i potestuj,
pozdrawiam
Wiktor
SingleMalt.pl | The real taste of whisky


Powrót do Problemy z działaniem



cron