Strona główna forum Wsparcie Aktualizacje Aktualizacja Magento do wersji 1.3.2 Aktualizacja Magento do wersji 1.3.2

Aktualizacja Magento do wersji 1.3.2

Kwestie i problemy wynikające z aktualizacji Magento do wersji 1.3.2

Post 29 maja 2009, o 23:09
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
W tym temacie proszę o wypisywanie błędów (oraz ewentualnie ich rozwiązań) jakie napotkaliście podczas aktualizacji Magento do wersji 1.3.2.

Aktualizacja Magento do wersji 1.3.2

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 21:56
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 31 maja 2009, o 01:51

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

U mnie występuje problem przy próbie zalogowania do panelu administracyjnego. Następuje pętla przekierowań. Czy u kogoś pojawia się podobny problem?

Edit: Już jest OK. Nie wiem jedynie jak włączyć ten Magento Compiler. Cały czas jego status to "disabled" i nawet jak klikam "włącz" to pozostaje "disabled".
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 31 maja 2009, o 09:53
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Problemy z pętlą przekierowań to kwestia starych plików cookies - rozwiązaniem jest ich usunięcie. Co do Compilrer'a mam tez sam problem, ale mam nadzieje, że niedługo znajdę jakieś rozwiązanie bo wczoraj udało mi się namierzyć powód tego problemu.


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

a u mnie takie cudo przy klonowaniu, lub próbie zapisu produktu
SQLSTATE[42S22]: Column not found: 1054 Nieznana kolumna 'created_at' w field list
w 3 sklepach :(



A tu recepta
System > Cache Management > Rebuild Catalog Index/Rebuild Flat Catalog Category/Rebuild Flat Catalog Product

Click rebuild for each one and it’ll add that field into the new database
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
@Lesiu w 1.3.2.1 problem z Compilerem został rozwiązany i teraz wszystko działa jak należy (chociaż osobiście nie widzę żadnego 20-50% przyspieszenia).


Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Trochę przeginają z tymi aktualizacjami. Dobrze, że coś poprawiają, ale mogliby wydać poprawkę raz, a dobrze. Jak ktoś ma własne modyfikacje, to zabawa w aktualizację co drugi dzień jest męcząca...

W dodatku po tej modyfikacji mam error 500. Postanowiłem na szybko wykonać aktualizację przez Magento Connect i teraz taki mam tego skutek...
Niech to szlag trafi! Nie mam pojęcia jak się teraz pozbyć tego error 500. Z tymi aktualizacjami to już naprawdę robią sobie wolne żarty!

Po uporaniu się z tamtym problemem udało mi się w końcu uruchomić ten kompilator. Podobnie jak jeemon nie zauważyłem żadnego wzrostu prędkości działania.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...


Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

Witam
Czy moduł Compiler-a ściąga się osobno bo ja po zainstalowaniu Magento 1.3.2.1 nie widzę go w modułach. Co do wydajności ciut lepiej jest, należy pamiętać że z wersji na wersje ta różnica będzie coraz miej zauważalna dla oka. Przypomnijcie sobie np. wersje 0.9, teraz to jest burza.
Co do problemu 500 spróbuj jeszcze raz zainstalować moduły np. poprzez http://www.nazwadomeny.pl/downloader (bezpośrednie dojście do connect-a) a po tym wyczyść cache w przeglądarce i sklepie.


Pozdrawiam
Magento 1.3.2.4


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

ściąga się oddzielnie, ale uważaj jesli uzywasz bundle produkt, bo wywala go w adminie
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Tylko pamiętaj, że aby móc pobrać magento compiler musisz zmienić w ustawieniach magento connect ze stable na beta.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Na testowym upgrade do 1.3.2.2. poszedł bezbolesnie, co miłe pracuję bez problemu na nim szablony zrobione jeszcze na 1.3.1 :)
Na produkcyjny ruszam w przyszłym tygodniu
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Następna strona

Powrót do Aktualizacja Magento do wersji 1.3.2



cron