Teraz jest 28 mar 2024, o 18:30

News News of Tutoriale

Site map of Tutoriale » Dział : Tutoriale

Czyli zrób to sam, krok po kroku...

Jak zaczac prace z Magento 2 z uzyciem platnego thema?

Czesc,
Zainstalowalem magento 2 na serwerze (bez konsoli), mam wykupiony oryginalny platny theme (biore to na prawde powaznie). Jakie kroki mam poczynic w tym momencie? Czy doslownie kazdy element sklepu trzeba bedzie programowac w kodzie czy raczej wykonywac działania w obrebie panelu?
Read more : Jak zaczac prace z Magento 2 z uzyciem platnego thema? | Wyświetlone : 3789 | Odpowiedzi : 2


MagentoPoradnik

Uruchomiłem http://magentoporadnik.pl/
jest pisany w formie bloga
a ma zawierać przydatne tutoriale odnośnie obsługi Magento 1.x
za jakiś czas uruchomię też wersję dla Magento 2.x
Read more : MagentoPoradnik | Wyświetlone : 6857 | Odpowiedzi : 1


Zmiana pierwszego kroku w kasie. Wybór metody przez przycisk

Witam,

Chciałbym zmodyfikować w sklepie pierwszy krok w kasie dotyczący wyboru: opcji rejestracji, zakupienia jako gość, lub opcji zalogowania się.
Chciałbym aby te trzy opcje były dostępne jako wybór. Np.:
Zjęcie nr1:
Obrazek

Czy da się coś takiego zrobić w miarę prostym sposobem?
Domyślnie jest tak, że dwie pierwsze opcje są do wyboru, ale obok jest już otwarta opcja do zalogowania się. Chciałbym to ukryć i zachować lepszy porządek...

Proszę o pomoc,
pozdrawiam
Szymon
Read more : Zmiana pierwszego kroku w kasie. Wybór metody przez przycisk | Wyświetlone : 4582 | Odpowiedzi : 1


pomocy

Cześć
jestem monia i nowa w środowisku magento
mam wykonać szablon do strony
ale niestety nie wiem jak się za to zabrać
przeczytałam oczywiście design guide
i obejrzałam kilka tutoriali na yt
ale nadal czuje sie zagubiona w tym
mam wiele pytan np jak tworzyc menu które nie jest kategoriami
jak zmienić menu gdy uzytkownik jest zalogowany
jak ograniczyc dostep uzytkownika niezalogowanego
i wiele wiele
macie moze jakies pomoce, które was wprowadzily w ten swiat? ...
Read more : pomocy | Wyświetlone : 6028 | Odpowiedzi : 1


Produkt konfigurowalny a produkt prosty

Witam muszę napisać pewną rzecz niezbędna do generowania plików xml i mam problem ponieważ handluje butami i produkty u mnie składają się z produktów konfigurowalnych i prostych. Produkt konfigurowalny to konkretny model np Botki Carini SO 123 a produkty proste to rozmiary tego modelu.

Buduje xml w którym bez problemu umieszczam produkty prostę i konfigurowalne wyciągając je w łatwy sposób z bazy. Ale niestety ale te rozwiązanie nie spełnia moich oczekiwań bo generuje mi się ...
Read more : Produkt konfigurowalny a produkt prosty | Wyświetlone : 6359 | Odpowiedzi : 1


Tworzenie własnych pól w konfiguracji Magento

Każdy szanujący się moduł powinno dać się skonfigurować z poziomu admina :). Temat z pozoru wydaje się prosty, bo niby wystarczy dodać tylko parę pól w <strong>SYSTEM-&gt;KONFIGURACJA</strong>. Ale trochę roboty jest. Fakt jest taki, że Magento dostarcza dużo rodzajów pól, które są automatycznie zapisywane w tabli <strong>core_config_data. </strong>Warto poświęcić trochę energii aby przebrnąć przez początkowe trudności.

http://magentos.pl/tworzenie-wlasnych-pol-w-konfiguracji-magento/
Read more : Tworzenie własnych pól w konfiguracji Magento | Wyświetlone : 5669 | Odpowiedzi : 1


Własny kontroler i router w Magento

Zapraszam początkujących programistów do lektury kolejnego wpisu o tym jak sobie poradzić z kontrolerem w Magento:

http://magentos.pl/wlasny-kontroler-i-router-w-magento/
Read more : Własny kontroler i router w Magento | Wyświetlone : 6887 | Odpowiedzi : 0


Jak stworzyć pierwszy szablon do Magento.

Witam wszystkich.
Mam na imię Daniel. Stworzyłem taki temat ponieważ nigdzie ale to nigdzie w internecie nie ma konkretnych informacji na temat tworzenia szablonów pod Magento. Za pewne ktoś bd mnie odsyłał zresztą nie tylko mnie do oficjalnej strony Magento. Tak są tam info ale nie jest do końca wszystko konkretnie wytłumaczone w dodatku po and. Uważam że skoro jest takowe forum i chyba jako jedyne to takie tutki powinny powstać. Przede wszystkim bardzo ale ...
Read more : Jak stworzyć pierwszy szablon do Magento. | Wyświetlone : 5830 | Odpowiedzi : 3


Masowa zmiana SKU

Potrzebowałem zmienić dużą ilość SKU i znalazłem prosty sposób żeby to zrobić.
Może komuś się przyda.
Oryginalny opis : http://www.leonhostetler.com/blog/magento-programmatically-updating-skus-in-bulk-201205/

1)
Należy przygotować plik o nazwie sku2sku.csv zawierający "stary" i "nowy" SKU.
Wartości umieszczamy w pliku csv - oddzielone przecinkiem :
stary_SKU,nowy_SKU

Trzeba pamiętać o formatowaniu.
Tak przygotowany plik wrzucamy na serwer np. do /var/export/ - ścieżkę definiujemy w drugim pliku.

2)
Tworzymy plik .php z zawartością jak poniżej.

<?php

include_once './app/Mage.php';
Mage::app();

$updates_file="./var/export/sku2sku.csv";
$sku_entry=array(); ...
Read more : Masowa zmiana SKU | Wyświetlone : 7635 | Odpowiedzi : 0


prośba o pomoc

Witam
Czy ktoś mógłby mi to przetłumaczyć, proszę? Tzn. znam angielski i doskonale wiem co tam jest napisane jednakże za cholerę nie wiem jak to zastosować. Jestem "lajkonikiem" w tym temacie:)

Create 2 categories as subcategories to your theme default category. They must be inactive to be hidden in the main navigation. These categories will be for "Home page products" and "Popular products". Remember the IDs of these categories. See the image below.
Read more : prośba o pomoc | Wyświetlone : 5340 | Odpowiedzi : 1


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 16911 • Liczba wątków: 3883 • Liczba użytkowników: 96658

cron