Teraz jest 28 mar 2024, o 12:58

News News of FAQ

Site map of FAQ » Dział : FAQ

Zbiór najczęściej zadawanych pytań oraz odpowiedzi do nich...

Jak dodać listę polskich województw?

witam,
Odpowiedź znajdziecie tu: Polskie województwa w Magento.
Read more : Jak dodać listę polskich województw? | Wyświetlone : 13079 | Odpowiedzi : 0


Jak dodać przycisk Facebook Lubię to! na kartę produktu?

witam,
Rozwiązanie problemu znajdziesz tu: Lubię to!
Read more : Jak dodać przycisk Facebook Lubię to! na kartę produktu? | Wyświetlone : 8285 | Odpowiedzi : 0


Jak usunąć zamówienie (wszystkie lub tylko określone)?

witam,
Jeśli chcecie więc usunąć wszystkie zamówienia, wyzerować wszystkie liczniki numerów zamówień, faktur, dokumentów dostawy i usunąć dane klientów należy przejść do phpMyAdmin (lub innego narzędzia pozwalającego na administrację Waszą bazą danych), wybrać bazę na której opiera się Wasza instalacja Magento i wykonać następujące zapytanie:

SET FOREIGN_KEY_CHECKS=0;
TRUNCATE `sales_order`;
TRUNCATE `sales_order_datetime`;
TRUNCATE `sales_order_decimal`;
TRUNCATE `sales_order_entity`;
TRUNCATE `sales_order_entity_datetime`;
TRUNCATE `sales_order_entity_decimal`;
TRUNCATE `sales_order_entity_int`;
TRUNCATE `sales_order_entity_text`;
TRUNCATE `sales_order_entity_varchar`;
TRUNCATE `sales_order_int`;
TRUNCATE `sales_order_text`;
TRUNCATE `sales_order_varchar`;
TRUNCATE `sales_flat_quote`;
TRUNCATE ...
Read more : Jak usunąć zamówienie (wszystkie lub tylko określone)? | Wyświetlone : 8026 | Odpowiedzi : 0


Jak sortować listy produktów według dodanej cechy?

Magento posiada, możliwość dodawania cech wg których sortowane mogą być produkty na liscie.
Obrazek

Dodawanie jest proste, acz należy mieć jedno na uwadze, cecha ta pojawi się na wszystkich listach produktowych.
Co to oznacza, jesli dodamy np. cechę wyboru np. "ilość dysków" to pojawi się ona nie tylko w kategorii, gdzie ma sens, ale również we wszystkich innych!!!
Dlatego trzeba rozważnie dobierać te cechy, tak by miały sens.

Jak to zrobić?

Wchodzimy do PA>Katalog>Cechy>Zarządzaj cechami ...
Read more : Jak sortować listy produktów według dodanej cechy? | Wyświetlone : 6102 | Odpowiedzi : 1


Jak wyświetlić podpowiedzi szablonów?

Admin->Konfiguracja(tutaj wybierz widok sklepu z rozwijanej listy)->Developer->Debuguj->Podpowiedzi szablonów - zmienić na "Tak"
Read more : Jak wyświetlić podpowiedzi szablonów? | Wyświetlone : 8802 | Odpowiedzi : 0


Dla kogo sklep Magento?

Pierwszy wątek w dziale moze będzie przewrotny pozornie, ale wg. mnie bardzo istotny.
Czemu, bo myslę, iż wiele osób które zaczynają przygodę z Magento, może nie zdawać sobie sprawy z tego, że to może nie być rozwiązanie dla nich.
(Są to moje przemyslenia i doświadczenia po kilku już miesiącach walki z własnym sklepem na Magento, jak i kilkoma które stawiałem i organizowałem dla znajomych. Nie jestem informatykiem, co istotne, choć od 10 lat prowadzę sklep ...
Read more : Dla kogo sklep Magento? | Wyświetlone : 10598 | Odpowiedzi : 0


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 16910 • Liczba wątków: 3883 • Liczba użytkowników: 96651

cron