Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki [Dyskusja] Moduł pokazujący koszt dostawy na karcie produktu

[Dyskusja] Moduł pokazujący koszt dostawy na karcie produktu

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Fajne tylko popraw plik readMe.txt bo ma błędy lokalizacji poprawki i opisu.
Fajnie by było gdybyś dodał tez opis jak umieścić to jako zakładkę, a nie rozbudowanie elementu opisu produktu.
A oprócz tego moduł fajny... wiele osób ucieszy.
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

[Dyskusja] Moduł pokazujący koszt dostawy na karcie produktu

PostTeraz jest 18 sty 2021, o 18:18
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

Umieszczenie jako zakładkę na stronie produktu - tu już osobny temat nadający się do działu: Wsparcie » XHTML, HTML, CSS, Projektowanie - bardzo proste do zrobienia, raczej dla designerów niż programistów.

Blok wyceny można umieścić w dowolnym miejscu na stronie produktu.
W dowolnym miejscu layoutu, poza stroną produktu - należy zmodyfikować plik /app/design/frontend/TWOJ_INTERFEJS/TWOJ_MOTYW/layout/kcode_productshippinginfo.xml

A do zakładek odsyłam np. tu: http://livepipe.net/control/tabs lub tu: http://jqueryui.com/demos/tabs/ lub tu: http://tetlaw.id.au/view/blog/fabtabulous-simple-tabs-using-prototype/

Mechanizm w każdym przypadku taki sam: edycja pliku /app/design/frontend/TWOJ_INTERFEJS/TWOJ_MOTYW/template/catalog/product/view.phtml - dopisanie odpowiedniego kodu html i JS wybranego mechanizmu zakładek i ostylowanie CSS. Można też podejrzeć motyw "modern", który znajduje się standardowo w magento (plik layoutu catalog.xml, pliki designu z folderu catalog/product/)


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Bardziej myślałem o informacji jak wpiąć to do themsa, gdzie już są tabelki, czyli jak dodac kolejną zakładkę pod kontem tego modułu, bo to ciekawy temat myslę na tutka dla użytkowników magento a i coś co pomaga w dopięciu tego modułu...
Ale ze to darmocha to nie marudzę ;)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

Rozumiem. Ale czy da się jakoś uniwersalnie opisać jak to zrobić, skoro każdy ma na swój sposób przerobiony widok produktu na podstawie któregoś z theme oferowanych przez Magento ?

Domyśliłem się, zajrzałem na stronę transit.pl i widzę, że jest to przerobiony theme Modern, który ma zakładki w zestawie. Muszę się z nim zapoznać, będę mógł wtedy takiego tutka napisać.

UWAGA! Moduł w aktualnej wersji nie działa dla produktów konfigurowalnych. Jestem w trakcie poprawiania.

Mac

Posty: 58
Gadu-Gadu: 0

u mnie jest tak, ze jezeli cena zakupu jest ponad 500pln cena wysylki jest zero , wtedy modul nie wyswietla nic, a fajnie by bylo gdyby wyswietlal cene 0 pln, ale moze to wlasnie dlatego, ze produkty sa konfigurowalne.


Posty: 6
Gadu-Gadu: 0

Dla zwykłych produktów działa na 1.4.1.1
Wysypuje się wyłącznie dla produktów, które są wyświetlane, a nie ma ich na magazynie. Po osadzeniu kodu w IFie wszystko śmiga.

W szablonie widoku produktu:
<?php if ( (int)Mage::getModel('cataloginventory/stock_item')->loadByProduct($_product)->getQty() ): ?>
TU KOD
<?php endif;?>


Posty: 11
Gadu-Gadu: 0

Koledzy ,który plik trzeba poprawić? Bo podany w readme.txt u mnie nie istnieje :(


Posty: 52
Gadu-Gadu: 0

Na screenie z tego modułu widać 3 rodzaje wysyłki kurierem PDP. Czy jest jakiś moduł, który automatycznie pobiera i wyświetla aktualne stawki przesyłek od tego kuriera? Albo od innych kurierów? W konfiguracji Magento jest jakaś integracja z kurierami DHL i UPS, ale czy działa w Polsce?

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
@maracaibo_ te moduły DHL i UPS nie działają w PL. Możesz jednak kurierów zdefiniować np za pomocą MultipleTablerates albo Auctionmaid_Matrxrate, który polecam i wtedy koszty możesz wyświetlać na karcie produktu - tak jak np. tu: http://www.kosmetic.pl/optymalnie-nawil ... -day-cream - masz tam prawy box - to też jest darmowy moduł - EcomDev_ProductPageShipping


Posty: 52
Gadu-Gadu: 0

Wielkie dzięki, zaoszczędziłeś mi sporo czasu, który straciłbym na testowaniu tych wbudowanych modułów. Jeszcze dopytam:

1. dlaczego te moduły w Polsce nie zadziałają? Czy chodzi o to, że DHL i UPS nie oferują w Polsce tego typu usług integracji ze sklepami online?

2. czy te moduły do integracji z DHL i UPS będą działać w sklepie w Wielkiej Brytanii albo Irlandii? Czy one są zrobione tylko na potrzeby USA?

3. czy istnieją jakieś płatne moduły, które integrowałyby polski sklep z jakimś kurierem działającym w Polsce?

Następna strona

Powrót do Moduły i dodatkicron