Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Wdrozenie na Magento - rozbudowany sklep

Wdrozenie na Magento - rozbudowany sklep

Na temat Magento - ogólnie...


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Witam wszystkich.
Czy ktos z Was, Drodzy Forumowicze, moze mi udzielic odpowiedzi na pytanie: czy korzystajac z silnika Magento (przy uzyciu odpowiednich modulow) mozna stworzyc rozbudowany sklep, w ktorym klient wybiera sobie w kilku krokach zestaw produktow powiazanych ze soba?
Moze wyjasnie o co dokladnie mi chodzi.
Wyobrazmy sobie, ze jestesmy w sklepie internetowym z czesciami komputerowymi. Klient wybiera sobie w kroku pierwszym plyte glowna i na karcie produktowej ma mozliwosc wybrania powiazanego z nim produktu (procesora), ktory tylko i wylacznie jest z nia kompatybilny. Jesli w pierwszym kroku wybierze mainboard z socketem A, to mu sie wyswietla procesory AMD Athlon itd. Po wybraniu plyty, nastepuje przejscie do kolejnego kroku, np. wyboru pamieci RAM - pasujacych do plyty i procka. Cos na zasadzie dynamicznych formularzy, ktore pomoga klientowi sklepu stworzyc caly zestaw komputerowy, ale w sklad ktorego wchodza tylko i wylacznie pasujace do siebie podzespoly.
Nie chodzi tu o magie, tylko taka funkcje w panelu adm., aby ktos odgornie powiazal ze soba stosowne czesci komputerowe, tak aby zapewnic kompatybilnosc miedzy nimi i umozliwic klientowi stworzenie zestawu.

Wdrozenie na Magento - rozbudowany sklep

PostTeraz jest 20 kwi 2024, o 17:26
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 9
Lokalizacja: Wrocław
Gadu-Gadu: 0

Tak jak najbardziej istnieje taka możliwość, pozostaje kwestia dobrania tylko odpowiedniego modułu, bo z tego co pamiętam to w standardzie Magento tego nie oferuje. A jeśli oferuje jest to stosunkowo biedne rozwiązanie. Jeśli chodzi o samo Magento, to bodajże nie ma ograniczeń co do rozwoju sklepu. Wykonujemy już takie kosmiczne rzeczy w Magento, że jak dla mnie to jedyne ograniczenie to wyobraźnia klienta ;)
X-Coding IT Studio wdrożenia w Magento,
email: t.cymerman@x-coding.pl
tel. 665-442-183


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Czy ktos orientujacy sie w temacie jest w stanie podac link do takiego modulu/modulow, ktory dostarczalby wymienione przeze mnie funkcjonalnosci? Z darmowych chyba ciezko bedzie cos sensownego wybrac... A moze sie myle?


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

To co chcesz zrobić uzyskasz bez dodatkowego modułu - za pomocą powiązanych produktów.

Tu masz tutorial - http://www.magentocommerce.com/blog/comments/video-bundle-kitting-in-magento-11/
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 3
Gadu-Gadu: 0

Dziekuje serdecznie za wskazowki i pomoc.

Pozdrawiam.


Powrót do Dyskusje



cron